PDA

View Full Version : اجرای FMX و ایجاد پایگاه داده انگلیسی-فارسی در oracle

Mehdi_Arjmand
سه شنبه 11 دی 1386, 14:25 عصر
با عرض سلام خدمت اساتید گرامی:
من تخصصی در مورد oracle ندارم.فقط در این حد که یک databese ایجاد کنم و بتونم فرمش رو تولید کنم،یه چیزایی یاد گرفتم.فقط دو تا مشکل دارم که اگه به کمک شما دوستان حل بشه خیلی ممنون می شم:
1- تا اونجایی که من فهمیدم،این فایل fmx هست که بعد از تولید فرم باید استفاده بشه،ولی نمیدونم که فایل fmx باید با چه برنامه واسطی اجرا بشه که چه در سرور و چه در کلاینت از form runtime برای دیدنش استفاده نشه.

2- می خواستم بدونم که میتونم یک database یا table رو طوری بسازم که در هنگام ورود کاربر به برنامه همون ابتدا بتونه فارسی یا انگلیسی بودن نمایش اطلاعات و فرم رو انتخاب کنه درحالی که فقط یک database و table واحدی برای هر دو زبان وجود داره.اگه میشه چطوری؟

متشکرم.

زندگی رسم خوشایندی است،
زندگی بال و پری دارد با وسعت مرگ،پرشی دارد اندازه عشق،
زندگی چیزی نیست که لب طاقچه عادت از یاد من و تو برود.

hpkarimi110
جمعه 19 بهمن 1386, 02:37 صبح
با سلام
1.شما از نسخه های قدیمی فرم استفاده می کنید اوراکل خیلی وقت که خروجی فرم را servlet جاوا کرده که روی browser کاربر مثل صفحه وب می باشد.
2.برای این کار باید برنامه نویسی زیادی انجام بدهید ( و یااز Hub Translator ابزار این کار پیشنهادی اوراکل ولی اطلاع دقیقی از نحوه کارش ندارم)

پیشنهاد : از Developer10g برای برنامه نویسی استفاده کنید . از Form Developer آن استفاده کنید . خروجی آن یک servlet جاوا می باشد.