PDA

View Full Version : جمع کردن اعداد یک فیلد با دستور sql

ebrahimhoze
سه شنبه 11 دی 1386, 18:44 عصر
یه کد که اعداد یک فیلد رو با یک شرط خاص جمع کنه و توی یک textbox بریزه اگه میشه با دستور sql ممنون

amirsajjadi
چهارشنبه 12 دی 1386, 13:00 عصر
Select SUM(Field) AS sumfield From Bank

Mousavmousab
شنبه 13 فروردین 1390, 12:12 عصر
سلام

دوست من توضیح بده که sumfield From Bank چیه و ما باید کجا بنویسیم و جای اینا توی پروژه چی بنویسیم. این همه زحمت می کشی بعد ما نمی تونیم استفاده کنیم

به حر حال خیلی ممنون از راهنمایی هایی که می کنی

alimanam
شنبه 13 فروردین 1390, 17:45 عصر
با سلام

دوست من توضیح بده که sumfield From Bank چیه و ما باید کجا بنویسیم و جای اینا توی پروژه چی بنویسیم. این همه زحمت می کشی بعد ما نمی تونیم استفاده کنیمدوست عزیز متوجه نشدن شما ربطی به این موضوع نداره برمیگرده به این که شما اطلاعات کافی در مورد ارتباط و کار با پایگاه داده ندارین واسه همین همچین سوال ساده ایی رو از دوستی که راهنمایی کردن پرسیدی درسته ؟

به هر حال اینم نمونه سورس که دقیقاً محل جغرافیایی کدی که دوستمون بهتون دادن رو مشخص میکنه :متعجب:

Imports System.Data.OleDb
Public Class Form1
Private cnnStringas As String = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|\db.mdb;"

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click

Dim ad As New OleDbDataAdapter("Select Sum(OrderAmount) From Table1", cnnStringas)
Dim dt As New DataTable
ad.Fill(dt)
TextBox1.Text = dt.Rows(0).Item(0)
dt.Clear()

ad = New OleDbDataAdapter("Select Sum(OrderAmount) from Table1 Where OrderAmount > 15000", cnnStringas)

ad.Fill(dt)
TextBox2.Text = dt.Rows(0).Item(0)
dt.Clear()

End Sub
End Class

پروژه رو هم ضمیمه میکنم چون احتمالاً بازم جای سوال واستون هست .....

موفق باشید ./

vbamirvb
شنبه 13 فروردین 1390, 18:09 عصر
Select SUM(Field) From table1