PDA

View Full Version : ایجاد ارتباط بین Grid و Data حین اجرای برنامه

BehnamPro
دوشنبه 08 تیر 1383, 18:14 عصر
سلام
من برای ارتباط بین Grid و Data از چه کدی استفاده کنم؟
این کد جواب نمی ده!

Grid.DataSource = Data

(سیدشریفی)
سه شنبه 09 تیر 1383, 09:25 صبح
من این خاصیت را در حالت طراحی ست میکنم و درست جواب میدهد ولی تا بحال با کد نویسی این کار را نکرده ام و نمیدانم چرا درست جواب نمیدهد ؟
:(

روح اله معینی زاده
سه شنبه 09 تیر 1383, 10:20 صبح
با سلام خدمت دوست گرامی

این هم یک جواب با مثال که امیدوارم مفید واقع شود

برای اجرای این مثال که بر اساس بانک اطلاعاتی Biblio.mdb نوشته شده است، شما باید این فایل را داشته باشید در غیر این صورت باید یک بانک را خودتان در DataEnvironment مسیر دهی کنید و برای Con1 نیز جدولی را که می خواهید آن را در DataGrid نشان دهید، مشخص نموده و سپس برنامه را اجرا کنید

امیدوارم گیج کننده نباشد.

با احترام- خدانگهدار

BehnamPro
جمعه 12 تیر 1383, 12:35 عصر
با سلام مجدد

از پاسخهای شما متشکرم.آقای روح ا... فایل شما را دانلود کردم تا آن را بررسی کنم حتما مشکلم را حل می کنه.ممنون.

اما الان به مشکلی دیگه ای برخوردم! :? اینکه من از یک کنترل Adodc در فرم استفاده می کنم و وقتی این کد را اجرا می کنم:

Ado.RecordSource = "Select * From Employees"
Ado.Refresh
با این پیام خطا مواجه می شوم:
Synrax error in FROM clause
Method 'Refresh' of of object 'IAdodc' failed.

در این باره چه کار کنم؟
هدفم اینه که یه جستجویی انجام بدم و رکوردست حاصل را در یک DataGrid نمایش بدم(البته با Ado).

روح اله معینی زاده
شنبه 13 تیر 1383, 15:05 عصر
با سلام خدمت دوست گرامی

این مثالی رو که دارم برات می فرستم باید خیلی به کدهاش دقت کنی، همچنین در مشخصاتی که برای کنترل Adodc و DataGrid1 تنظیم شده است.

خوب شرح برنامه:
در این مثال من با اضافه کردن دو موضوع زیر از منوی پروژه، گزینه References کار خودم رو شروع کردم

Microsoft ActiveX Data Object 2.5 library
Microsoft Data Binding Collection VB 6.0 (SP4)در ادامه برنامه را برای دو حالت نوشتم که هر کدام را که خواستید استفاده کنید.

1- کلا به صورت کد: در این حالت یک کنترل DataGrid به نام DG2 روی فرم در بالا قرار دادم و در روال Form_Load کدهای ارتباط با بانک اطلاعاتی را نوشتم که شما می باید قسمت Data Source در مقابل Provider رو خودتون برای مسیر و بانک اطلاعاتی مورد نظر تنظیم نمایید. سپس دستور انتخاب یا همان SELECT رو با توجه به فیلد های جدول‌تون تنظیم می کنید تا بتوانید جواب بگیرید. قسمت WHERE دستور مورد نظر را هم که در آن یک شرط بیان شده است را می توانید حذف کنید، ولی اگر حذف نکردید باید شرط آن را مطابق با جداول خودتون تنظیم کنید.

2- با Adodc: در این روش یک شی Adodc روی فرم قرار داده و سپس در قسمت مشخصات آن، یک بانک اطلاعاتی را بدان نسبت دادم که شما قبل از اجرا باید بانک خودتون رو براش تعریف کنید (از قسمت مشخصه custom می توانید این کار را انجام دهید). فراموش نکنید که نوع مشخصه CommandType را معادل adCmdText قرار دهید :!: :oops:. در نهایت RecordSource آن را هم مشخص نموده تا برای شروع برنامه آماده شوید. یک کلید هم که در صفحه به نام Setting Adodc1 می بینید برای این گذاشتم که شرط را در حین اجرای برنامه عوض کنم که می بینید با این کار باز هم سیستم درست جواب خواهد داد. در صورت نیاز به استفاده از این کلید تنظیمات مربوط به شروط و نام جداول را در روال کلید مزبور تنظیم نمایید و در غیر این صورت می توانید کل روال مربوطه را حذف کنید. در نهایت هم یک DataGrid به نامه DataGrid1 در پایین صفحه قرار داده‌ام که نتیجه اجرای Adodc را در آن نشان دهم. تنها تنظیم مربوط به این شی هم مشخصه DataSource آن است که به Adodc1 نسبت داده شده است.

برنامه آماده اجراست!!!

ببخشید که مانند مبتدی ها برایتان توضیح دادم. امیدوارم توضیحاتم به درد خورده باشد. البته به طور ضمنی به اشکال شما هم پاسخ دادم و امیدوارم متوجه شده باشید (که اطمینان دارم متوجه شده اید)

با احترام- خدانگهدار

BehnamPro
شنبه 13 تیر 1383, 18:57 عصر
از پاسخهاتون بسیار بسیا ر ممنونم.
:)