PDA

View Full Version : J2ME Polish

zehs_sha
چهارشنبه 12 دی 1386, 12:18 عصر
What's in it?

J2ME Polish is a collection of tools for developing J2ME applications:
Build tools for creating application bundles out of one source project - for multiple devices and multiple locales.
A device database which can be used to adjust your application to different handsets with Preprocessing.
A user interface (GUI), which is designed outside of the application code with simple text-files (CSS).
Utiliy classes like the BitMapFont or ArrayList.
Standalone Tools like the editor for modifying binary data files.
...and this is just the start!

http://www.j2mepolish.org/index.html

handinux
یک شنبه 16 دی 1386, 00:05 صبح
j2mepolish همانطور که از نامش پیداست برای روکاری Midlet های شما API های بسیاری را ارائه می کند که در نوع خود بی نظیر است.البته جسته گریخته کسانی از این API ها تولید کرده اند و می توانید آنها را در سورس فورج پیدا کنید که البته به پای پولیش نمی رسند. واقعا شگفت انگیز است و برنامه نویسی با آن هیجان بسیاری برای برنامه نویس ایجاد می کند.خیلی راحت می توانید بازی دست کنید- خیلی راحت از اعداد اعشاری با دقت بالا استفاده کنید - خیلی راحت منو و دیگر ابزارهای زیبا برای برنامه تان ایجاد کنید و بسیاری از امکانات دیگر..لازم به ذکر است که تمامی تولید کنندگان نرم افزار تجاری برای موبایل در ایران از پولیش و یا سایر API های متن باز استفاده می کنند که شرکت پارس آسان افزار که وابسته به صنعتی شریف است و دانشجویان آنجا عضوش هستند و یا شرکت موبایلیها از این دسته هستند.کار با این نرم افزار و توابعش کمی دردسر دارد اما به آن مزایا می ارزد.اگر درخواست کننده برای آموزش این نرم افزار زیاد باشد پس پایان امتحانات آموزش آنرا شروع خواهم کرد.پایدار باشید

zehs_sha
شنبه 22 دی 1386, 17:35 عصر
برای آموزش این نرم افزار زیاد باشد پس پایان امتحانات آموزش آنرا شروع خواهم کرد
من استقبال می کنم

fmehdi
دوشنبه 24 دی 1386, 11:29 صبح
پس چرا شروع نمی کنید ؟
منم حتما پیگیری میکنم چون بهش نیاز دارم ...

fmehdi
دوشنبه 24 دی 1386, 11:30 صبح
من دارم دانلودش می کنم که آموزش شروع شد از شما عقب نمونم الان 20 درصد هستش ... شما هم شروع کنید !!!

fmehdi
دوشنبه 24 دی 1386, 11:51 صبح
من دارم دانلودش می کنم که آموزش شروع شد از شما عقب نمونم الان 20 درصد هستش ... شما هم شروع کنید !!!

handinux
دوشنبه 24 دی 1386, 13:13 عصر
دوست عزیز من گفتم پس از پایان امتحانات! از نیمه اسفند به بعد هستم در خدمت دوستان.
تا بعد

handinux
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 00:29 صبح
سلام بر همه دوستان
اومدم تا توضیحاتی راجع به یافته هایم در مورد J2me Polish بدم.
این پروژه همونطور که از ترجمه عنوانش می شه فهمید برای ایجاد ظاهر گرافیکی مناسب در پروژه های موبایل تحت جاوا هست.این نرم افزار حاوی تعداد زیادی API جهت انجام این کار می باشد.برای مثال فرم ها و منوهایی با ظاهر بهتر و زیباتر . البته مقادیر زیادی API نیز جهت محاسبات و دیگر کارها در ون خود دارد.این نرم افزار هچنین دارای پلاگین هایی هست که با IDE های Netbeans و Eclipse تجمیع می شود.که در پایان نحوه نصب و Integrate کردن آن با Netbean توضیح داده خواهد شد.همچنین از مزایای این نرم افزار تولید برنامه هایی با زبان محلی بدون لزوم استفاده از API های خود جاوا است.که در واقع مشکل فارسی سازی را به طور کامل حل کرده است.
این فریم ورک قدرتمند از چند نرم افزار دیگر استفاده می کند که باید به صورت جداگانه آنها را دریافت کنید . توضیح هر یک به شرح زیر است :

Jad که یک دی کامپایلر است.توسط این برنامه می توانید فایلهای class را به سورس آن ها(.java) تبدیل کنید .

Proguard این برنامه فایل نهایی شما را تا حد امکان جمع و جور می کند و حجم آنرا کاهش می دهد و از الگوریتم های خاص خودش استفاده می کند که در صورت نیاز بگویید تا بیشتر توضیح بدم.خاصیت جالب دیگر این برنامه آن است که کد نهایی شما را در مقابل دی کامپایل کردن محافظت می کند.دیگر کسی قادر به دی کامپایل کردن کد شما نیست!

7-zip این برنامه برای پکیجینگ و فشرده کردن فایل نهایی است

همچنین شما می بایست نرم افزار ant که مخصوص تولید راحت تر نرم افزار بر اساس فایلهای xml است را دانلود نمایید از ant.apache.com که البته پیشنهاد می کنم روی لینوکس امتحان کنید.
ضمنا به یک شبیه ساز یکی از انواع گوشی ها نیز نیازمندید.برای مثال شبیه ساز سونی اریکسون را از سایت مربوطه اش دانلود کنید.

خوب حالا فایل Polish ی رو که دانلود کردید با دستور
Java –jar "masire file.jar"
در خط فرمان اجرا کنید.
برنامه اجرا میشود.نصب این برنامه بسیار راحت است . فقط در یک صفحه مسیر نصب Netbean را از شما می پرسد که احتمالا آنرا نیز خودش پیدا کرده! پس از نصب ای برنامه netbeans را اجرا کنید.همانجایی که قبلا پروژه موبایل ایجاد می کردید یک گزینه به نام J2me Polish project یا یه همچین چیزی اضافه شده. که اونجا باید کدتون رو بنویسید و از کلاسهای جدید Polish استفاده کنید.
ادامه دارد...

shahab297
پنج شنبه 25 بهمن 1386, 08:33 صبح
دوستان سلام
من ر زمینه برنامه نویسی موبایل کار میکنم اما از هر آدرسی که کلمه Download در آن وجود داشته باشد نمیتوانم دانلود کنم بنابراین اگر دوستان آدرسی که شامل این کلمه نباشد برای دانلود برنامه Polish یا سایر ملزومات برنامه نویسی موایل دارند خواهش میکنم لطف کنند کمک کنند.
ممنون

arashkey
پنج شنبه 25 بهمن 1386, 10:29 صبح
دوستان سلام
من ر زمینه برنامه نویسی موبایل کار میکنم اما از هر آدرسی که کلمه Download در آن وجود داشته باشد نمیتوانم دانلود کنم بنابراین اگر دوستان آدرسی که شامل این کلمه نباشد برای دانلود برنامه Polish یا سایر ملزومات برنامه نویسی موایل دارند خواهش میکنم لطف کنند کمک کنند.
ممنون

متاسفانه درست می گویند اگر کسی دارد لطفا آپلود کند
با تشکر

handinux
پنج شنبه 25 بهمن 1386, 11:08 صبح
یعنی نمی توانید از سایت پولیش دانلود کنید؟

tehranchi
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 18:19 عصر
j2mepolish همانطور که از نامش پیداست برای روکاری Midlet های شما API های بسیاری را ارائه می کند که در نوع خود بی نظیر است.البته جسته گریخته کسانی از این API ها تولید کرده اند و می توانید آنها را در سورس فورج پیدا کنید که البته به پای پولیش نمی رسند. واقعا شگفت انگیز است و برنامه نویسی با آن هیجان بسیاری برای برنامه نویس ایجاد می کند.خیلی راحت می توانید بازی دست کنید- خیلی راحت از اعداد اعشاری با دقت بالا استفاده کنید - خیلی راحت منو و دیگر ابزارهای زیبا برای برنامه تان ایجاد کنید و بسیاری از امکانات دیگر..لازم به ذکر است که تمامی تولید کنندگان نرم افزار تجاری برای موبایل در ایران از پولیش و یا سایر API های متن باز استفاده می کنند که شرکت پارس آسان افزار که وابسته به صنعتی شریف است و دانشجویان آنجا عضوش هستند و یا شرکت موبایلیها از این دسته هستند.کار با این نرم افزار و توابعش کمی دردسر دارد اما به آن مزایا می ارزد.اگر درخواست کننده برای آموزش این نرم افزار زیاد باشد پس پایان امتحانات آموزش آنرا شروع خواهم کرد.پایدار باشید

با عرض سلام خدمت شما دوستان عزیز

اول از همه چیز باید به شما بابت این تاپیک زیبا تبریک بگم و تشکر کنم از مطالب ارزشمندتون در این زمینه ولی دوست عزیز اگر امکانش هست در زمینه اطلاع رسانی اونم از نوع محلیش یبشتر دقت نمائید بنده به عنوان یکی از اعضای تیم موج موبایل و یا همان موبایلیها باید خدمتتون عرض کنم هنوز یک نسخه از این نرم افزار کمکی رو نصب نکردم و حتی نمونه اون رو هم ندیدم و باید اضافه کنم هر نمونه کاری که از این تیم دیده شده از پایه توسط خود تیم طراحی گردیده است ....

با آرزوی موفقیت
منتظر توضیحات بیشتر شما دوست عزیز هستم

mojtabaasgarifard
دوشنبه 27 اسفند 1386, 15:31 عصر
http://download.berlios.de/polish/j2mepolish-2.0.1.jar
اینم
آخرین نسخش دیگه چی می خوای؟

Mah
شنبه 28 اردیبهشت 1387, 12:02 عصر
سلام دوستان .
لطفاً ادامه دهید . Polish برای من خیلی جالب است .

Ehsanjs
پنج شنبه 28 آذر 1387, 11:57 صبح
سلام
من دنبال یه کتاب آموزشی خوب و کامل (زبان اصلی - یا فارسی) برای j2mepolish می گردم
کسی سراغ داره؟

Ehsanjs
پنج شنبه 28 آذر 1387, 13:06 عصر
خودم پیدا کردم اگر کسی می خواد بگه

Ehsanjs
شنبه 30 آذر 1387, 09:59 صبح
http://techtime.co.nz/download/attachments/393226/Complete_Guide_to_J2ME_Polish.pdf

Ehsanjs
شنبه 07 دی 1387, 18:26 عصر
سلام
من می خوام توی یک پروژه ی Polish فارسی بنویسم
لطفا کمکم کنیدF1

nicevahid
جمعه 26 فروردین 1390, 13:22 عصر
سلام. خسته نباشيد. من تازه كارمو زياد نميدونم فقط مي خوام برسم كه فرمت polish كه مي خوايم نصب كنيم روي netbeans بايد jar باشه؟ اگه نه لطفا لينكش رو يه جا معرفي كنيد

bahman68
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 14:48 عصر
سلام
ممنون از اطلاعاتي كه گذاشتي.
من يكي از نمونه هاي خود polish را در netbeans باز كردم منتهي package هايي كه استفاده كرده بود نا شناخته بودند.
براي رفع اين مشكل چي كار بايد بكنم؟