PDA

View Full Version : مشکل در نصب SQL 2005

maxpayn2
پنج شنبه 13 دی 1386, 09:27 صبح
سلام
من از ویندوز ویستا استفاده میکنم ، SQL 2000 و Visual Studio 2005 هم نصب هست ، وقتی میخوام SQL 2005 رو نصب کتم خطای زیر رو میده ؟

http://i12.tinypic.com/7yfkiuq.jpg

reza_rad
پنج شنبه 13 دی 1386, 09:54 صبح
آیا IIS روی سیستم شما نصب شده است؟ ممکن است در vista بطور پیش فرض نصب نشده باشد.

maxpayn2
پنج شنبه 13 دی 1386, 10:17 صبح
نصب نشده ، روی XP هم که 2005 نصب کردم نصب نشده بود ولی مشکلی نداشت

reza_rad
پنج شنبه 13 دی 1386, 10:21 صبح
در کل IIS فقط برای Reporting service sql server 2005 نیاز هست و اجباری هم نیست، اما توجه داشته باشید که این Vista هست و هزار و یک مشکل جدید... اگه تست کنید بد نیست.

ضمنا سوال بعدی:
کدوم Edition از sql server 2005 رو دارید نصب می کنید؟
روی کدوم نسخه از Vista ؟ منظور : home یا business ...؟

maxpayn2
پنج شنبه 13 دی 1386, 10:29 صبح
SQL Server 2005 Enterprise , Microsoft Windows Vista Ultimate

reza_rad
پنج شنبه 13 دی 1386, 10:37 صبح
SQL Server 2005 Enterprise
نسخه Enterprise فقط روی ویندوز سرور نصب میشه .
نسخه های دیگه مثل Developer و یا Standard رو نصب کنید.

maxpayn2
پنج شنبه 13 دی 1386, 11:48 صبح
آخه من روی XP نصب کرده بودم

merlin_vista
پنج شنبه 13 دی 1386, 16:58 عصر
نسخه Enterprise فقط روی ویندوز سرور نصب میشه .
نسخه های دیگه مثل Developer و یا Standard رو نصب کنید.

میشه بگید پیشنهاد شما چیه ، یعنی کدام Edition برای کار بر روی یک کامپیوتر و انجام پروژه با آن و ویندوز XP؟

در ضمن اگه بخواهیم تو یه LAN از SQL Server 2005 استفاده کنیم کدام Edition را شما پیشنهاد میکنید , ویندوز XP ؟

امیدوارم منظور من را فهمیده باشید :لبخندساده:

Alireza Orumand
پنج شنبه 13 دی 1386, 20:31 عصر
سلام

enterprise فقط روی server نصب میشه و امکان نصب روی xp اصلا وجود نداره. شما یا از enterprise استفاده نمیکنید یا روی xp این نسخه رو درست نصب نکرده بودید.

میشه بگید پیشنهاد شما چیه ، یعنی کدام Edition برای کار بر روی یک کامپیوتر و انجام پروژه با آن و ویندوز XP؟
دوست عزیز سوال رو از آقای راد پرسیده بودید ولی من دیدم شما الان on هستید گفتم جواب بدم شاید به دردتون خورد.
در کل رو xp هر دو جواب میده ولی با این تفاوت که developer تمام امکانات نرم افزاری و سخت افزاری enterprise رو پشتیبانی میکنه با این تفاوت که فقط رو کامپیوتری که نصب هست میشه بهش وصل شد البته روش هایی برای وصل شدن از شبکه هست که طبق فرموده ی استاد ثباتی قابل اطمینان نیست.
ولی اگر از standard استفاده کنید همه امکانات enterprise رو دارید ولی نمیتونید از امکان oracle replication استفاده کنید.
با توجه به این مطالب اگر میخواهید از شبکه وصل بشید standard و در غیر این صورت developer بهترین گزینه هست.

در ضمن اگه بخواهیم تو یه LAN از SQL Server 2005 استفاده کنیم کدام Edition را شما پیشنهاد میکنید

اگر از ویندوز سرور استفاده میکنید همون انترپرایز و در غیر این صورت تنها انتخاب استاندارد هست.
موفق باشید.

reza_rad
یک شنبه 16 دی 1386, 10:51 صبح
محاله!
یا اینکه فقط ابزارهای Management اش رو نصب کردید
یا اینکه نسخه enterprise رو نصب نکردید.

در کل رو xp هر دو جواب میده ولی با این تفاوت که developer تمام امکانات نرم افزاری و سخت افزاری enterprise رو پشتیبانی میکنه با این تفاوت که فقط رو کامپیوتری که نصب هست میشه بهش وصل شد البته روش هایی برای وصل شدن از شبکه هست که طبق فرموده ی استاد ثباتی قابل اطمینان نیست.
البته خود Microsoft برای انجام پروژه بر روی کامپیوتر شخصی نسخه Developer رو پیشنهاد می کنه. شما برای دیباگ پروژه شخصی معمولا نیازی به Remote connection به SQL Server ندارید. ولی در صورت نیاز به شبکه همونطوری که گفتن ترجیح با Standard edition هست. و البته در صورت وجود سرور Enterprise edition .

ولی اگر از standard استفاده کنید همه امکانات enterprise رو دارید ولی نمیتونید از امکان oracle replication استفاده کنید.

نسخه Enterprise امکانات بیشتری از نسخه Standard داره که فقط به oracle replication محدود نمیشه.
برای مثال:

Here are the salient advantages of Enterprise Edition:

1. Unlimited CPU-s, 4 only for standard
2. Table partitioning (Enterprise only)
3. Online indexing (Enterprise only)
4. Online restore (Enterprise only)
5. Fast recovery (Enterprise only)
6. SSIS Advanced Transforms (Enterprise only)
7. Oracle replication (Enterprise only)
8. Advanced Business Analytics (Enterprise only)
9. Advanced data mining (Enterprise only)

اینجا می تونید امکانات نسخه های مختلف 2005 رو ببینید:
http://www.microsoft.com/sql/prodinfo/features/compare-features.mspx