PDA

View Full Version : تغییر آیکون برنامه

مجتبی جوادی
جمعه 14 دی 1386, 23:31 عصر
دوستان سلام
آیا از داخل سورس برنامه یا از داخل آپشن برنامه می شود آیکون را تغییر داد ؟
با تشکر

rasool_brn
شنبه 15 دی 1386, 00:16 صبح
از داخل سورس برنامه باید به خصوصیت Icon شی Application مقدار بدی. ولی راحتترش اینه , از منوی Project دلفی گزینه Options رو انتخاب کن بعد در کادر باز شده گزینه Application رو انتخاب کن و در قسمت Application Settings خصوصیت Icon رو تغییر بده.

مجتبی جوادی
شنبه 15 دی 1386, 19:57 عصر
آقا رسول ممنون از لطف شما
من همین کار را کرده ام ولی هنگامی که برنامه را اجرامی کنم ، فایل exe آن باز هم همان آیکون قبلی را که خودم انتخاب کرده بودم را دارد و آیکون جدید را قبول نمی کند در صورتیکه در آپشن آیکون جدید وارد و ثبت شده است
با تشکر

SYNDROME
شنبه 15 دی 1386, 21:25 عصر
بعد از انتخاب گزینه LoadIcon و دادن Icon جدید آیا Icon مورد نظر در قسمت Icon(پنجره کوچک) تغییر می کند؟
آیا برنامه را دوباره Compileکرده اید؟
موفق باشید

rasool_brn
شنبه 15 دی 1386, 23:39 عصر
من همین کار را کرده ام ولی هنگامی که برنامه را اجرامی کنم ، فایل exe آن باز هم همان آیکون قبلی را که خودم انتخاب کرده بودم را دارد و آیکون جدید را قبول نمی کند در صورتیکه در آپشن آیکون جدید وارد و ثبت شده استفایل exe یه بار ایجاد می شه و دیگه قابل تغییر نیست .باید فایل exe قبلی رو پاک کنی و بعد برنامه رو از اول کامپایل کنی.

مجتبی جوادی
یک شنبه 16 دی 1386, 16:00 عصر
دوستان عزیز من همه این کارها را که گفتید قبلا انجام داده ام . یعنی فایل exe را پاک کردم بازهم نشد . در داخل آپشن شکل آیکون تغییر می کند ولی زمانیکه برنامه اجرا می شود باز هم شکل آیکون برنامه exe ساخته شده همان آیکون قبلی است.