PDA

View Full Version : cascade update و cascade delete

shaparak
شنبه 15 دی 1386, 23:35 عصر
سلام
در مای اسکیو ال 5 امکان cascade update و cascade delete هست ؟
البته لینکش و گزینه ها و تنظیماتش هست ولی آیا کار می کنه؟
اگه کار میکنه چطوری؟ (من اتحانش کردم اطلاعات ثبت نمی شن).

reza_rad
یک شنبه 16 دی 1386, 08:29 صبح
مشکل چیه دقیقا؟
آیا Cascade Delete انجام نمیشه؟
آیا ارور میده؟

shaparak
یک شنبه 16 دی 1386, 18:06 عصر
گاهی روی ایند کس ارور میگیره و وقتی هم ارور نداره هیچ اعلانی برای انجام شدن یا نشدن عملیات نمیده و انگار که همان صفحه رفرش شده . در واقع تغییرات رو ثبت نمی کنه.

reza_rad
سه شنبه 18 دی 1386, 12:17 عصر
اسکریپت جدولهاتون رو اینجا بذارید

shaparak
سه شنبه 18 دی 1386, 22:35 عصر
البته فراموش کردم بگم که من با phpmyadmin کار میکنم و می خوام ببینم که این امکانی که لینک و یکسری امکاناتی کا گذاشتن کار می کنه؟ .چون من امتحان که کردم . نشد !!!!

reza_rad
چهارشنبه 19 دی 1386, 09:08 صبح
البته فراموش کردم بگم که من با phpmyadmin کار میکنم و می خوام ببینم که این امکانی که لینک و یکسری امکاناتی کا گذاشتن کار می کنه؟ .چون من امتحان که کردم . نشد !!!!
بهتره اسکریپت جدولهاتون رو بگذارید . اینجوری که کسی متوجه نمی شه ساختار جدولهاتون چطور هست.

nahdi
جمعه 21 دی 1386, 00:56 صبح
لطفا در این مورد(update و cascade delet ) و نحوه بکار گیری آن در پی اچ پی مای ادمین توضیح بدهید.

reza_rad
شنبه 22 دی 1386, 08:38 صبح
لطفا در این مورد(update و cascade delet )در پی اچ پی مای ادمین توضیح بدهید.
cascade delete و update امکانی نیست که phpMyAdmin به شما بده. بلکه یکی از امکانات MySql هست. برای کسب اطلاعات در این مورد اینجا رو مطالعه کنید:

CASCADE: Delete or update the row from the parent table and automatically delete or update the matching rows in the child table. Both ON DELETE CASCADE and ON UPDATE CASCADE are supported. Between two tables, you should not define several ON UPDATE CASCADE clauses that act on the same column in the parent table or in the child table.

FOREIGN KEY Constraints (http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/innodb-foreign-key-constraints.html)