PDA

View Full Version : 1 سوال در رابطه با ویندوز (فرمت Ntfs) و لینوکس

maryam_loyalty
دوشنبه 17 دی 1386, 07:58 صبح
با سلام
من یک مشکلی برام پیش اومده نمی دونم چجوری باید حلش کنم .
من یه مدت پیش یکی از درایوهای کامپیوترم را با فرمت NTFS فرمت کردم . همونطور که میدونید تو این فرمت میشه فایلها را encrypt کرد و اینجوری این امکان را داد که فقط همون کاربر که encrypt کرده بتونه اونا را ببینه . خلاصه منم این کارو کردم .
بعد از مدتی کامپیوترم مشکلی پیدا کرو و ویندوز را پاک کردم . حالا که می خوام به فایلها دسترسی داشته باشم نمی تونم . چون فقط همون کاربر رو همون کامپیوتر می تونست اونا را ببینه .
می خوام بپرسم آیا برای این مشکل راه حلی هست ؟؟ آیا من می تونم دوباره فایلهامو ببینم؟؟
اگر لینوکس نصب کنم میتونم به این فایلها دسترسی داشته باشم؟؟
لطفا کمک کنید . برام خیلی مهمه .
متشکرم.

Inprise
چهارشنبه 19 دی 1386, 10:27 صبح
اگر منظورت از رمزنگاری کردن همون EFS یا رمزنگاری داخلی خود ویندوز هست ، و اگر بعد از نصب ویندوزت و قبل از رمزنگاری هر فایلی یک EFS Recovery Agent نساختی و Master Key رو برنداشتی ، که احتمالا همینطور هست هیچ شانسی نداری . بهر حال این سوال ربطی به لینوکس نداشت

rezaTavak
چهارشنبه 19 دی 1386, 12:18 عصر
اگر منظورت از رمزنگاری کردن همون EFS یا رمزنگاری داخلی خود ویندوز هست ، و اگر بعد از نصب ویندوزت و قبل از رمزنگاری هر فایلی یک EFS Recovery Agent نساختی و Master Key رو برنداشتی ، که احتمالا همینطور هست هیچ شانسی نداری . بهر حال این سوال ربطی به لینوکس نداشت

سلام

چه فایلی را باید برداشت؟

maryam_loyalty
یک شنبه 23 دی 1386, 12:33 عصر
سلام
چرا من 1 جایی شنیدم با نصب لینوکس میشه این نوع فایها را دید.