PDA

View Full Version : نوشتن در روی عکس به صورت گرافیکی

mohebbi_en
چهارشنبه 19 دی 1386, 15:36 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم
من میخواستم بر روی یک عکس که روی یک فرم قرار دارد طوری اطلاعاتی را بنویسم که به صورت برجسته روی عکس نمایش داده شود.

Maisa pardaz
چهارشنبه 19 دی 1386, 15:50 عصر
سلام. :متفکر:به نظر من عکستون را روی فرم قرار دهید و یک لیبل را هم بر روی آن بگذارید. بعد با استفاده از خاصیت فونت اندازه و نوع آن را تغییر بدید و بعد می تونید با استفاده از propertiesهای دیگه مثل enable لیبل مورد نظرتون را متفاوت نمایش بدید.
یا حق

mohebbi_en
پنج شنبه 20 دی 1386, 08:21 صبح
سلام به دوستان عزیز
من مخوام توی دلفی روی یک عکس طوری بنویسم که حالت برجسته داشته باشه مثل فتو شاپ که نوشته را از جنس عکس پس زمینه و برجسته نشون میده و چون طبق ورودی کاربر نمیتونم اونو به صورت عکس جایی درست کنم و به برنامه منتقل کنم.
مثل شکل کگه ضمیمه است:

میدونم این کار قبلا انجام شده چون عکس را از یک برنامه دیگه که این کارو کرده گرفتم.

SUNMOON
پنج شنبه 20 دی 1386, 19:37 عصر
جناب mohebbi_en می تونه به نوع فونت هم بستگی داشته باشه من یه فونت انگلیسی دیدم که تقریباً اون چیزی رو که شما لازم دارین رو ایجاد میکنه

rmb_ali
پنج شنبه 20 دی 1386, 19:58 عصر
اگر نوشته هاتون ثابت و محدود هست (یعنی توی خود برنامه مینویسید مانند پیغام ها و نه اینکه کاربر اونارو وارد میکنه ) میتونید توی فتو شاپ اونارو طراحی کنید و هر وقت خواستیدد به جای نمایش متن یه عکس رو نشون بدید

ghabil
پنج شنبه 20 دی 1386, 20:06 عصر
دستور Canvas.TextOut روی عکس مینویسه، با فونتی که براش تعیین کرده باشی ، برای برجسته نوشتن هم یا باید فونت سایه دار یا برجسته پیدا کنی یا اینکه خودت برجستگی و در واقع سایه هایی که موجب برجسته نوشته شدن هستند رو نقاشی کنی روی Canvas که حتما پیدا کردن فونت راحتتره