PDA

View Full Version : جدول اقساط

@AM!R!
چهارشنبه 19 دی 1386, 17:38 عصر
کسی از دوستان پیشنهادی در مورد جدول اقساط من داه
قضیه از این قراره که اطلاعات اقساط فاکتورهای مختلف رو تو یه جدول ذخیره می کنم.
اپراتور در پایان هر ماه با زدن دکمه ای لیست اقساط سر رسید را از سیستم می گیره و عملیات کسر قسط رو انجام می ده
حالا می خوام اگه برای کسی این کار رو انجام داد این شخص در لیست گیری بعدی که احیانا اپراتور می گیره دیگه ظاهر نشه تا آخر برج بعدی

SYNDROME
چهارشنبه 19 دی 1386, 18:38 عصر
حالا می خوام اگه برای کسی این کار رو انجام داد این شخص در لیست گیری بعدی که احیانا اپراتور می گیره دیگه ظاهر نشه تا آخر برج بعدی
می توانید برای هر قسط یک مبلغ،تاریخ سر رسید و فیلدی برای پرداخت در نظر گرفته شود.
چون تعداد اقساط می تواند برابر نباشد.
در زمانی که عمل پرداخت انجام شد فیلد پرداختی مثلا برابر با 1 شود و در غیر این صورت 0 باشد.
موفق باشید

mrm0101
چهارشنبه 19 دی 1386, 20:23 عصر
اپراتور در پایان هر ماه با زدن دکمه ای لیست اقساط سر رسید را از سیستم می گیره

سلام . اپراتور چطور این عمل را انجام می دهد . باید فیلدی برای ثبت کسر قسط و مبلغ آن باشد .
حالت خاص اگر کسی 50 هزار تومان قسط داشت ولی 30 هزار تومان بییشتر نداد چی . شما باید برای سیستم قساط یه فیلد برای مبلغ باز پرداخت تعبیه کنید . که در پایان تسویه جمع اقساط و جمع باز پرداخت را از هم کسر نمیاد .

@AM!R!
چهارشنبه 19 دی 1386, 21:54 عصر
در جدول اقساط فیلدهای بدهکار و بستانکار وجود دارد
مهم این است که بعد از مشخص شدن تاریخ سررسید قسط و انجام عملیات کسر قسط
این رکورد تا ماه بعدی دیگر انتخاب نشود

mrm0101
چهارشنبه 19 دی 1386, 23:17 عصر
خوب منظور من این بود که معیار محاسبه قسط شما چیست مگر غیر از این است که فیلد برای باز پرداخت قسط دارید . پس با کد نویسی می توانید شرایطی را تعیین کنید که فقط افرادی را نمایش بدهد که قسط این کاه را نپرداخته اند و ....

SYNDROME
پنج شنبه 20 دی 1386, 08:06 صبح
حالت خاص اگر کسی 50 هزار تومان قسط داشت ولی 30 هزار تومان بییشتر نداد چی . شما باید برای سیستم قساط یه فیلد برای مبلغ باز پرداخت تعبیه کنید . که در پایان تسویه جمع اقساط و جمع باز پرداخت را از هم کسر نمیاد .
دوست عزیز همیشه اقساط از قبل تعیین می شود و شما نمی توانید هر ماه مبلغی را که دوست دارید پرداخت کنید.
می تواند مبلغ اقساط تغییر کند ولی نه به شکل دلخواه.
موفق باشید

mrm0101
پنج شنبه 20 دی 1386, 08:41 صبح
من مشابه این برنامه رو برای شرکت تعاونی یک اداره دولتی نوشتم که هر ماه دیسکت اقساط به سیستم حقوق می دهند و مبلغ کس می شود . البته اونها هم فرمول خاص خودشون رو دارند و اجازه نمی دن از حد مجازی حقوق کارمندها کمتر بشه برای همین در خیلی از موارد از مقدار اقساط مبلغ کمتری کسر می شود . که این کسورات در تسویه حساب نهایی باید لحاظ شود

SYNDROME
پنج شنبه 20 دی 1386, 14:29 عصر
من مشابه این برنامه رو برای شرکت تعاونی یک اداره دولتی نوشتم که هر ماه دیسکت اقساط به سیستم حقوق می دهند و مبلغ کس می شود . البته اونها هم فرمول خاص خودشون رو دارند و اجازه نمی دن از حد مجازی حقوق کارمندها کمتر بشه برای همین در خیلی از موارد از مقدار اقساط مبلغ کمتری کسر می شود . که این کسورات در تسویه حساب نهایی باید لحاظ شود
این هم می تواند باشید چون تعاونی می خواهد به کارمند خود فشار نیاورد.
ولی اکثر جاها این مبلغ را به صورت ماهانه کسر می کنند و خیلی وقتها هم حقوق شخص منفی شده و کسر را ماه بعد همراه با قسط کم می کنند و یا برای شخص بابت دیر کرد مبلغی جریمه در نظر می گیرند.
موفق باشید

@AM!R!
جمعه 21 دی 1386, 00:29 صبح
البته هر تعاونی شرایط خاص خود را دارد.
ولی برای مورد بنده هم تعداد اقساط مشخص است هم مبلغ ثابت برای هر قسط مشخص است.
و تاریخ سررسید قسط نیز مشخص است.
حال فرض کنید اپراتور در حال انجام عملیات ماهیانه برای کسر اقساط سررسید شده است که ناگهان برق می رود و او باید فردا کار را ادامه دهد ، می خواهم شرایطی پیاده کنم که فردا لیست باقی مانده افراد را داشته باشد.

SYNDROME
جمعه 21 دی 1386, 08:45 صبح
حال فرض کنید اپراتور در حال انجام عملیات ماهیانه برای کسر اقساط سررسید شده است که ناگهان برق می رود و او باید فردا کار را ادامه دهد ، می خواهم شرایطی پیاده کنم که فردا لیست باقی مانده افراد را داشته باشد.
دوست عزیز این لیست افراد است و ماه کسر و سال کسر آنها.
نام**********تاریخ*******مبلغ******Fla g
ُمحمد*******86/01*******1000*******0
علی******* 86/01*******2000*******0
حالا هر کس که قسط خود را پرداخت می کند فیلد Flag آن را برابر 1 قرار می دهید و فردا اپر کلیه کسانی را که در 86/01 قسط دارند و فیلد Flag آنها برابر 0 است را بخواهید لیست مورد نظر به دست می آید.
موفق باشید