PDA

View Full Version : پورت هایی که اطلاعات رد و بدل می کنند !!!

مهدی رحیم زاده
پنج شنبه 20 دی 1386, 07:16 صبح
سلام
من دو تا سئوال دارم :
1- یک کامپیوتر از طریق چه پورتهایی میتونه اطلاعات دریافت و یا ارسال کنه . مثلا LPT،COM،USB و ...
2- چطوری می تونم دریافت و ارسال اطلاعات از طریق این پورتها رو مدیریت کنم ، مثلا به یک پورت اجازه فقط ارسال اطلاعات و به یکی فقط اجازه دریافت اطلاعات رو بدم .

مهدی رحیم زاده
پنج شنبه 20 دی 1386, 19:22 عصر
کسی نمی تونه منو راهنمایی کنه

hassan razavi
پنج شنبه 20 دی 1386, 19:34 عصر
سلام
من دو تا سئوال دارم :
1- یک کامپیوتر از طریق چه پورتهایی میتونه اطلاعات دریافت و یا ارسال کنه . مثلا LPT،COM،USB و ...
2- چطوری می تونم دریافت و ارسال اطلاعات از طریق این پورتها رو مدیریت کنم ، مثلا به یک پورت اجازه فقط ارسال اطلاعات و به یکی فقط اجازه دریافت اطلاعات رو بدم .

1- اینها که شما نام بردید همگی I/O Port هستند ولی اگه Port بخواهید هزاران پورت (فکر کنم 65535 ) بر روی هر کامپیوتر وجود داره که از طریق Socket Programing می تونید از آنها برای تبادل اطلاعات استفاده کنید (مثلا پورت 21 برای ftp یا پورت 80 برای http و ... )

2- متاسفانه برای سوال دوم چیز خاصی نمی دانم

مهدی رحیم زاده
شنبه 22 دی 1386, 05:51 صبح
کسی نمی تونه در مورد سئوال دوم منو راهنمایی کنه ؟؟؟؟؟

smile17
شنبه 22 دی 1386, 06:46 صبح
من در این مورد فکر میکنم که اگه شما اطلاعاتی که برای یه پورت فرستاده میشه رو دریافت نکنی مثل این میمونه که این پورت فقط برای ارسال اطلاعات هستش

mr_moghimkhani
شنبه 22 دی 1386, 16:50 عصر

حتماً میخوای این کار توسط برنامت انجام بشه؟(یعنی با کد نویسی؟) یا روشهای امنیتی ویندوز هم به دردت میخوره؟

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 23 دی 1386, 17:52 عصر
آره ببینید من میخوام با برنامم کاری کنم که تحت هیچ شرایطی کاربر نتونه اطلاعات رو از سیستم خارج کنه و یا اینکه نتونه به سیستم اطلاعات وارد کنه

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 24 دی 1386, 07:02 صبح
میخوام با برنامم کاری کنم که تحت هیچ شرایطی کاربر نتونه اطلاعات رو از سیستم خارج کنه و یا اینکه نتونه به سیستم اطلاعات وارد کنه

کسی تا حالا این کار رو انجام نداده ؟؟؟؟