PDA

View Full Version : قطع اتوماتیک کانکشن

مطهر
پنج شنبه 20 دی 1386, 09:42 صبح
با سلام
من یه برنامه چند سال یش با دات نت2 نوشتم . حالا اومدم دیتابیس را گذاشتم را روی سرور و فایل اجرایی را گذاشتم روی کلاینتها. موقعی که 7 دقیقه با برنامه کار نمیشه ارتباط با بانک SQL قطع میشه. و اتصال مجدد زمان زیادی می بره. شبکه اونجا هم WireLess هست. نمی دونم چرا برنامه خودش کانکشن را قطع می کنه؟ راهکاری هست که بتونم کانکشن را نبنده؟؟
باسپاس از دوستان

e-shahshahani
پنج شنبه 20 دی 1386, 18:41 عصر
اگر در گوگل در مورد TCP KEEPALIVE جستجو کنی به جوابت می رسی.
خلاصه اینه که در تنظیمات sql اینجوریه که کانکشن های idle را قطع می کنه. می تونی این تنظیمات را تغییر بدهی. یا می تونی یه تایمر توی برنامه ات بگذاری که هر یک دقیقه به sql وصل بشه و بگه "دالی من اینجام".

hassan razavi
پنج شنبه 20 دی 1386, 18:55 عصر
چرا Connection شما همیشه Open هست ؟
اگر که برنامه بر اساس الگوی مناسبی پیاده سازی شود ، همچین مشکلهایی پیش نمیاد. احتمالا اشتباه شما اینه که در شروع برنامه یه Connection ایجاد می کنید و open مکنید و در همه جا از آن استفاده میکنید .

مطهر
شنبه 22 دی 1386, 11:58 صبح
البته اینجوری که شما میگید نیست!! من با دیتاست ها کار کردم . مطمئناً خود آداپتور کانکشن باز میکنه و می بنده.
اما در کل موقع باز کردن کانکشن خیلی طول میکشه.
بابت TCP KEEPALIVE ممنونم

mamali_programer
شنبه 22 دی 1386, 12:12 عصر
سلام دوست عزیز
شما توی برنامتون از روش DisConnected استفاده کردید یا Connected .
این مهم که از چه روشی استفاده کردید.
توی روش Conected اگر یک برنامه دیگه از همون دیتابیسی که شما استفاده میکنید استفاده کنه , به صورت اتوماتیک ارتباطو قطع می کنه

مطهر
شنبه 22 دی 1386, 16:51 عصر
از روش Disconnected

توی روش Conected اگر یک برنامه دیگه از همون دیتابیسی که شما استفاده میکنید استفاده کنه , به صورت اتوماتیک ارتباطو قطع می کنه

فکر نکنم. حداقل دلیل دارم که چنین نیست!! چطور ثابت می کنی؟

مطهر
چهارشنبه 26 دی 1386, 22:14 عصر
باسلام خدومت اساتید
من که از جستجو چیزی دستگیرم نشد. کسی می تونه راهنمایی کنه؟
تو ConnectionString چی باید بنویسیم