PDA

View Full Version : درست کردن برنامه setup

Microsoft.net
پنج شنبه 11 تیر 1383, 03:05 صبح
من یه برنامه رو توی net. به صورت Setup در اوردم فقط اولا وقتی می خواهد built بشه یه warning می ده به این معنی که dotnet framework رو پیدا نکرده و دوم اینکه وقتی می خواهم برنامه رو نصب کنم اگه framework روش نصب نباشه اصلا نصب نمیشه چطوری میشه توی setup .net گفت که قبل از اینکه نصب رو شرو کنی اگه framework نصب نبود نصبش کن بعد ادامه بده ؟

Farhad.B.S
پنج شنبه 11 تیر 1383, 19:16 عصر
در Solution Explorer روی پروژه ستاپی که ایجاد کردید ، راست کلیک کرده و Add و سپس Merege Module رو انتخاب کنید.
حالا به مسیری مانند C:\Program Files\Common\Merge Module\ برید و فایل "dotNETFXRedist_x86_enu" را انتخاب کنید.
در آخر هم پراپرتی Exclude این فایلی رو که اضافه کردید به False تغییر بدید.

sh
پنج شنبه 11 تیر 1383, 19:20 عصر
برای اینکار دو راه داری

1- از اینستال شیلد ورژن 10 که در بخش آگهی هی شما هست استفاده کنی !

2- این فایل رو دانلود کن :
http://download.microsoft.com/download/a/c/1/ac1ac039-088b-4024-833e-28f61e01f102/NETFX1.1_bootstrapper.exe

بعدش توی فایل متنی ستاب اسم فایل اجرائی رو به نام فایل ستاب خودت تغییر بده و دات نت فریم ورک (فایل اجرائی 20 مگی) رو کنار همین فایلها قرار بده وقتی کاربر ستاب رو اجرا میکنه اگر دات نت فریم ورک نصب نباشه خود بخود صفحه نصبش میاد و کاربر با تائید نصب اون رو نصب میکنه و دنباله اون برنامه تو نصب میشه اگر هم نصب شده باشه مشتقیم برنامه شما رو نصب میکنه

خیلی کارهای دیگه (البته در حد استاندارد ) با همین برنامه نصب دات نت میتونی انجام بدی از جمله نصب دیتابیس های برنامه یا فایلهای اضافی یا فولدر اضافی در هر درایو از هارد با امکان اینکه کاربر در زمان نصب مشخص کنه مثلا فایلهای اضافی نصب بشن یا نه یا اینکه رو برنامه نصب کننده رمز بگذاری

و البته یه مثال دیگه هم هست که میتونه موتور بانک اطلاعاتی اس کیو ال سرور رو هم نصب کنه به همین طریق بالا یعنی MSDE رو نصب کنه

sh
پنج شنبه 11 تیر 1383, 19:32 عصر
در آخر هم پراپرتی Exclude این فایلی رو که اضافه کردید به False تغییر بدید

این مرج ماژول در نسخه 2003 وجود نداره یعنی رو سیستم من که نصب نشده و یکی از دلایل اینکه به صورت پیش فرض به همراه برنامه توزیع نمیشه این بود که (یعنی تو یه کتابی خونده بودم) که چون امکان داره نسخه های متفاوتی از دات نت فریم ورک باشه به همین خاطر بصورت پیش فرض در پروژه ستاب نیست و خواستم بدونم شما از چه ورژنی استفاده میکنین که این مرج ماژول رو با خودش داره ؟

Farhad.B.S
پنج شنبه 11 تیر 1383, 21:05 عصر
من از ورژن 2002 استفاده میکنم ، فکر میکنم به همین دلیل باشه که یه همچین اتفاقی نمی افته :
<div dir="ltr">

Caution Deployment projects for applications that reference the .NET Framework automatically add a merge module (dotnetfxredist_x86_xxx.msm, where xxx represents the language code) in the detected dependencies folder. This merge module cannot be redistributed; it exists for internal use by the project to prevent individual .NET assemblies from being listed. It is excluded by default; attempting to include it will cause a build error.
</div>

برای اطلاعات بیشتر :
http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/dnnetdep/html/vsredistdeploy.asp

Microsoft.net
شنبه 13 تیر 1383, 02:00 صبح
من این فایل رو دانلود کردم ولی فقط زمانی اجرا می شه که donet framework نصب نشده باشه و اگه قبلا رو سیستم نصب بوده باشه یه پیغام خطا می ده که قبلا رو سیستم شما فریم ورک نصب شده و ستاپ ادامه پیدا نمی کنه

sh
شنبه 13 تیر 1383, 16:15 عصر
دوست عزیز راه اضافه کردن مرج ماژول در نسخه 2003 منسوخ شده و منطقی نیست چون هر لحظه امکان تغییر در آن وجود داره بهترین راه همانی بود که عرض کردم اگر اون کار رو بکنی دیگه اگر دات نت نصب باشه برنامه شما سریع نصب میشه اگرم نباشه پنجره نصب دات نت فریم ورک خودش ظاهر میشه

sh
چهارشنبه 25 آذر 1383, 17:45 عصر
پیرو سوال مجدد یکی از دوستان صفحه زیر رو حتما مطالعه کنید

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=627921a0-d9e7-43d6-a293-72f9c370bd19&displaylang=en

mahdie
چهارشنبه 02 دی 1383, 14:34 عصر
ببخشید اگه بخواهیم با وجود اینستال شیلد dotnet رو هم نصب کنیم خیلی نصبش طول می کشه راه دیگه ای نیست؟

sh
چهارشنبه 02 دی 1383, 16:55 عصر
خیر