PDA

View Full Version : ADO Error

مسعود م
سه شنبه 03 تیر 1382, 12:27 عصر
در کار با ADO Data Control در برخی کامپیوتر ها ایرادی شبیه این می گیرد:
Coudn't find intalled ISAM
البته سیستمهایی که این ایراد را دیدم WIN98 داشتند.
نمی دانم از کجا آنرا بیاورم
البته سیستمی هم دارم که این ایراد را نمی گیرد و جزء provider های آن Microsoft ISAM 1.1 OLE DB Provider وجود دارد. ( ویندوزش هم XP است )
حال چطور روی سیستمی که نصب نیست آنرا نصب کنم.

با تشکر.

Vahid_Nasiri
سه شنبه 03 تیر 1382, 15:07 عصر
این ایراد هنگامی گرفته می شود که دارید با بانکهایی مثل فاکس پرو تحت وی بی کار می کنید. تنها کافی است Mdac را کامل نصب کنید. هنگام نصب متاسفانه تیک مربوط به این موردی که گفتید گذاشته نشده است به صورت پیش فرض و باید قسمت Custom را انتخاب کرده و تیک بزنید. فایل Mdac را در مسیر زیر می توانید پیدا کنید :
C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\Common\IDE\IDE98\Redist
نام فایل
MDAC_TYP.EXE

A.Noor
شنبه 07 تیر 1382, 11:29 صبح
آقای نصیری با سلام

اگر بخواهیم از طریق Wise installer اینکار را انجام دهیم چطور ؟

شفیعی
پنج شنبه 11 فروردین 1384, 06:16 صبح
سلام
من یک DATA روی فرم قرار داده ام می خواهم با این DATA به یک فایل DBF وصل شوم پس از انتخاب DBF این فایل را در یک DBGRID نماش می دهم وقتی روی DBGRID کلیک راست می کنم و از منو آن RETRIEVE FIELDS را انتخاب می کنم پیغام COULDN’T FIND INSTALLABLE ISAM را می دهد در ضمن فایل MDAC_TYP.EXE را نصب کردم ولی مشکل حل نشد

hamed_bostan
پنج شنبه 11 فروردین 1384, 19:57 عصر
دوست عزیز سلام .
یکی از دوستان قبلا راهمنمایی کردن و من در مورد نصب اون قسمت چیزی نمی دونم اما من خودم قبلا به این مشکل بر خوردم و همیژن ایراد و پیغام خطار و هنگام اجرا به من می داد . البته بانک من ACCESS بود . وقتی تو ی برنامه دقیق شدم دیدم که بانک من پسورد داشت و من در قسمت ConnectionString خودم برای تعریف پسورد به جای :

Jet OLEDB:Database Password="password"

که شکل درست کد هست قسمت Jet OLEDB اول اون رو نمی گذاشتم و بعد از گذاشتن این قسمت مشکل من رفع شد . امیدوارم مشکل شما هم حل بشه چون مشکل من به این شکل درست یا غلط حل شد .

یا حق

shahrzadkhorrami
دوشنبه 29 فروردین 1384, 16:21 عصر
سلام :)
موقع ساخت یه بانک اطلاعاتی در وب موقع اجرا خطای server Error in /database appliccation میده در پایین می گه که باید اجازهء دسترسی به داده ها داشته باشید :strange: :sad2: و.. ، در حالیکه من موقع ساخت database ام که در access ساختم هیچ password ای ندادم این errore :
The Microsoft Jet database engine cannot open the file 'E:\VB.NET\blank1.mdb'. It is already opened exclusively by another user, or you need permission to view its data
ممنون :wise2:

hamed_bostan
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1384, 11:48 صبح
ببینید شما باید برین داخل صفحه control pannel سایت خودتون( فضای خودتون) و در اون قسمت در بخش فایل منیجر برای بانک خودتون که آپلود کردین Permission تعریف کنید یعنی جلوی اون یوزر هایی که می خواین اجازه دسترسی به بانکتون را داشته باشن رو مشخص کنین . اگه هم روس local host کار می کنین ب که هیچ .

فکر کنم این خط خطایی که نوشتین اینطوری بر طرف شه

یا حق