PDA

View Full Version : user control

pooyansystem
سه شنبه 25 دی 1386, 10:13 صبح
سلام
من یه usercontrol دارم می خوام وقتی روی این usercontrol در یک برنامه کلیک میکنم و یا اینکه روی اون enter میزنم یک عمل خاصی انجام بشه usercontrol من شامل یک سری از کنترل ها از جمله یک label است من با کلیک مشکلی ندارم ولی حالا که می خوام در صورت enter کردن روی کنترل عملی انجام بشه به مشکل برخوردم و اونم اینه که label ها keydown ندارند تا من بتونم از اون استفاده کنم سعی کردم با استفاده از یک button و false کردن visabel اون مشکلم رو حل کنم ولی نشد حالا لطفا به من بگید چه طور میتونم برای کنترلی که ساختم event جدیدی بسازم تا وقتی که روی کنترل enter زدم یا کلیک کردم(مثل button) یک عمل خاصی انجام بشه

sinpin
سه شنبه 25 دی 1386, 13:33 عصر
سلام
من یه usercontrol دارم می خوام وقتی روی این usercontrol در یک برنامه کلیک میکنم و یا اینکه روی اون enter میزنم یک عمل خاصی انجام بشه usercontrol من شامل یک سری از کنترل ها از جمله یک label است من با کلیک مشکلی ندارم ولی حالا که می خوام در صورت enter کردن روی کنترل عملی انجام بشه به مشکل برخوردم و اونم اینه که label ها keydown ندارند تا من بتونم از اون استفاده کنم سعی کردم با استفاده از یک button و false کردن visabel اون مشکلم رو حل کنم ولی نشد حالا لطفا به من بگید چه طور میتونم برای کنترلی که ساختم event جدیدی بسازم تا وقتی که روی کنترل enter زدم یا کلیک کردم(مثل button) یک عمل خاصی انجام بشه
خب طبیعیه که label نمیتونه keydown داشته باشه.

pooyansystem
چهارشنبه 26 دی 1386, 07:12 صبح
خب طبیعیه که label نمیتونه keydown داشته باشه
اینو خودمم می دونستم ! راه حلی برای اینکه من بتونم کار مورد نظرم رو انجام بدم ندارید؟

sinpin
چهارشنبه 26 دی 1386, 07:41 صبح
چرا از رویداد keydown خود یوزرکنترل استفاده نمیکنید ؟
شما وقتی یک یوزرکنترل میسازید در واقع دارید از یک UserControl به ارث میبرید که اونم (در نهایت و چند Level بالاتر) از یک Control به ارث رفته. و خود کنترل رویدادهای زیادی داره که یکیش هم KeyDown است.