PDA

View Full Version : یه مشکل با DatagridView

iman_s52
سه شنبه 25 دی 1386, 18:37 عصر
با سلام
من تویه Design به Datagridview تنظیمات فونت و رنگ به هدر گریدم میدم و به ردیف هام هم همینطور و همون موقع هم می بینم و مشکلی نداره ولی وقتی برنامه رو Run می کنم اون تنظیمات نیست انگار نه انگار من رنگ و فونت ست کردم . به خاطر چی می تونه باشه ؟؟؟؟

sinpin
سه شنبه 25 دی 1386, 22:09 عصر
با سلام
من تویه Design به Datagridview تنظیمات فونت و رنگ به هدر گریدم میدم و به ردیف هام هم همینطور و همون موقع هم می بینم و مشکلی نداره ولی وقتی برنامه رو Run می کنم اون تنظیمات نیست انگار نه انگار من رنگ و فونت ست کردم . به خاطر چی می تونه باشه ؟؟؟؟
من خودم همیشه از یکی از راههای زیر استفاده میکنم :
1- derived control
2- کدنویسی برای اعمال تغییرات در run-time

مزیت : عدم وابستگی به design-time و فایل designer فرم
عیب : کدنویسی بیشتر، عدم نمایش تغییرات داده شده در design-time
البته اگه کدنویسی رو در کانستراکتر پارامتردار کلاس کنترل (IContainer container) انجام بدید؛ تغییرات اعمال شده در design-time هم قابل مشاهده هستند. مثال :

public SinpinButton(IContainer container)
{
container.Add(this);
InitializeComponent();
SinpinInitialize();
}

iman_s52
چهارشنبه 26 دی 1386, 11:03 صبح
الان با این تفاصیر من چطوری می تونم این مشکلمو حل کنم که نخوام کد هامو دستکاری کنم چون فرمم آماده شده .

rebeca
چهارشنبه 26 دی 1386, 14:17 عصر
تفاصیر نه وتفاسیر بعد هم چاره ای جز این نداری(کدنویسی)

sinpin
چهارشنبه 26 دی 1386, 14:36 عصر
الان با این تفاصیر من چطوری می تونم این مشکلمو حل کنم که نخوام کد هامو دستکاری کنم چون فرمم آماده شده .
من میترسم پیشنهاد من کار شما رو سخت کنه. اما در هر صورت اگه من باشم سریع یه کنترل مشتق شده از DataGridView میسازم و اون رو اونجوری که میخوام customize میکنم. بعد توی designer فرمی که ساختم میرم و قسمت تعریف و new‌ شدن آبجکت دیتاگریدویو بهش میگم که از کنترل من new کنه.

iman_s52
چهارشنبه 26 دی 1386, 17:07 عصر
تفاصیر نه وتفاسیر بعد هم چاره ای جز این نداری(کدنویسی)
کاش یه نفر پیدا می شد درست بگه چرا آخه اینطوری میشه من علتش رو می خوام بدونم (‌آخه همه میگن باید این کارو میکردی)

iman_s52
سه شنبه 23 بهمن 1386, 08:28 صبح
مشکلم حل شد !
واسه Form فونتی نسبت نداده بودم همون فونت پیش فرض Form بوده وقتی عوضش کردم درست شد.

razavi_university
سه شنبه 23 بهمن 1386, 10:18 صبح
من خودم همیشه از یکی از راههای زیر استفاده میکنم :
1- derived control
2- کدنویسی برای اعمال تغییرات در run-time

مزیت : عدم وابستگی به design-time و فایل designer فرم
عیب : کدنویسی بیشتر، عدم نمایش تغییرات داده شده در design-time
البته اگه کدنویسی رو در کانستراکتر پارامتردار کلاس کنترل (IContainer container) انجام بدید؛ تغییرات اعمال شده در design-time هم قابل مشاهده هستند. مثال :

public SinpinButton(IContainer container)
{
container.Add(this);
InitializeComponent();
SinpinInitialize();
}
میشه یه نمونه کدی که اینکارو رو کردی بذاری
راستش من درست متوجه نشدم