PDA

View Full Version : چگونگی اجرای صفحات asp

javad490
چهارشنبه 26 دی 1386, 16:45 عصر
با سلام.
من بیشتر با زبان اکسس و vb کار کردم. اخیرا صفحه وب با فرمت asp ایجاد کردم ولی وقتی با internet explorer و چند برنامه دیگر وقتی باز می شود فقط کد های آن به نمایش در می آید و فرم را نمایش نمی دهد . ویندوز من xp- sp2 است و microsoft framework.net2 را هم نصب کرده ام و آفیس کامل هم روی سیستم نصب است . آیا نیاز به نصب برنامه دیگری مانند sqlserver برای اجرا و باز کردن صفحات asp می باشد؟ iis نیز نصب است و صفحات html براحتی توسط کاربران شبکه باز می شود و مورد استفاده قرار میگیرد. لطفا راهنمائی فرمائید.
در صورت امکان توضیحات خود را به این آدرس ایمیل نمائید: email: javad490@yahoo.com
با تشکر :لبخندساده:

M-Gheibi
چهارشنبه 26 دی 1386, 19:10 عصر
صفحاتی که با استفاده از زبان‌های ServerSide کد‌نویسی شدند مثل صفحات html باز نمیشن. باید از IIS استفاده کنید. در مورد localhost جستجو کنید.

sarasara
پنج شنبه 27 دی 1386, 08:44 صبح
ویندوز من xp- sp2 است و microsoft framework.net2 را هم نصب کرده ام و آفیس کامل هم روی سیستم نصب است
نیازی به .net framework نیست

آیا نیاز به نصب برنامه دیگری مانند sqlserver برای اجرا و باز کردن صفحات asp می باش اگه بانک اطلاعاتی ات Access هست نیازی به ُ SQL نیست
همونطور که آقای M-Gheibi (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=1132) هم گفتند باید صفحات ASP رو با IIS اجرا کنی برای اینکار وارد IIS می شی و یه Virtual Directory ایجاد می کنی و مسیر فایلهای ASP ات رو مشخص می کنی
همین!

javad490
یک شنبه 30 دی 1386, 10:01 صبح
با تشکر . ولی من iis را هم نصب کرده ام و صفحات html را در شبکه براحتی باز می گنند ولی وقتی صفحه ای با فرمت asp را با آن جایگزین میکنم بجای باز شدن فرم . کد های صفحه به نمایش در می آید . در مورد باز شده صفحه وب از طریق ip یا locallhost مشکلی ندارم و فقط صفحات asp باز می شوند ولی کد آنها به نمایش در می آید نه فرم طراحی شده در صفحه لطفا راهنمائی کنید. :لبخندساده:

sarasara
دوشنبه 01 بهمن 1386, 07:38 صبح
یه صفحه ساده ASP درست کن (بدون اینکه اتصالی به DB داشته باشی) بعد تست کن ببین جواب می ده، اگه نداد کد صفحه ات رو بذار اینجا

javad490
سه شنبه 02 بهمن 1386, 17:30 عصر
با کمی تغییرات صفحات aspx باز می شوند ولی asp باز نمی شوند. علت چیست؟

M-Gheibi
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 10:23 صبح
مثلاً اگه بیای یه فایل حاوی متن زیر بسازی و مثلاً با نام test.asp در پوشه‌ی wwwroot ذخیره کنی ( یا به طور مجازی ) و در بروزر آدرس http://localhost/test.asp رو صدا بزنی صرفاً کد نشون میده ؟! ( این نمونه رو امتحان کن )

<%
Response.Write("Barnamenevis")
%>

javad490
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 18:00 عصر
با تشکر از پاسخ شما . من برنامه v.studio.net را روی سیستم نصب دکردم و مشکل حل شد و صفحات باز می شوند. :تشویق: خواهشمندم یک نمونه صفحه ساده aspx حاوی چند فیلد که روی آن دکمه جستجو و دکمه ارسال دارد و هنگام باز شدن صفحه نام کاربری و رمز نیز دارد را اینجا قرار دهید و یا با ایمیل javad490@yahoo.com ارسال نمائید. متشکرم:لبخندساده:

javad490
دوشنبه 20 اسفند 1386, 15:26 عصر
با تشکر از پاسخ شما . من برنامه v.studio.net را روی سیستم نصب دکردم و مشکل حل شد و صفحات باز می شوند. :تشویق: خواهشمندم یک نمونه صفحه ساده aspx حاوی چند فیلد که روی آن دکمه جستجو و دکمه ارسال دارد و هنگام باز شدن صفحه نام کاربری و رمز نیز دارد را اینجا قرار دهید و یا با ایمیل javad490@yahoo.com ارسال نمائید. متشکرم:لبخندساده:
از تمامی دوستان که نظر دادند متشکرم