PDA

View Full Version : سلام کسی آموزشگاهی را می شناسد که درایور نویسی در لینوکس را آموزش دهد.

ir_ali_s
چهارشنبه 26 دی 1386, 18:31 عصر
سلام کسی آموزشگاهی را می شناسد که درایور نویسی در لینوکس را آموزش دهد.

Inprise
چهارشنبه 26 دی 1386, 18:34 عصر
این یک چیز عمومی نیست که براش آموزشگاه وجود داشته باشه ، اونم در ایران !
کتاب و مستندات به اندازه کافی هست . برای چنین مواردی هم کسی آموزشگاه نمیره .

dash-majid
پنج شنبه 01 خرداد 1393, 05:06 صبح
کدوم کتاب و مستندات من که کلی گشتم چیزی پیدا نکردم آخرش ولش کردم
البته یه کتاب بود که کار با تابع printkرو توضیح میداد و همش همین بود و همین هم با یک ماه جستجو پیدا کردم

pcrlth0n
جمعه 02 خرداد 1393, 09:05 صبح
کتاب linux-device-drivers-3rd-edition و مقالاتی که در سایت هایی مثل codeproject.com وجود دارند. البته مستقیم نمیشه وارد برنامه نویسی درایور شد بدون اینکه آشنایی در مورد کرنل و سطح زیرین لینوکس نداشته باشیم. پس این کتب هم پیشنهاد میشه: Linux.Kernel.Development.2nd.Edition understanding_linux_kernel_second_edition موفق باشید

prpe26
جمعه 02 خرداد 1393, 10:45 صبح
شما ابتدا کار با لینوکس رو یاد بگیرید (محیط متنی، وگرنه گرافیکی که هیچ تفاوتی با ویندوز و مک نداره) و بعدش سعی کنید برنامه هایی که قبلا در ویندوز (یا مک) مینوشتید رو پورت کنید روی لینوکس. اینطوری مقدمات برنامه نویسی لینوکس رو یاد میگیرید. بعدش برسید به این که سطح پایین کار کنید.
پ.ن : اگر هم صرفا کارتون این هست که یک درایور ساده بنویسید و نمره و ... بگیرید، یکی آماده از اینترنت پیدا کنید (Github.com, SourceForge.net, ...) و طرز کارش رو هم ترجمه کنید. بعد کامپایلش کنید و نمره یا امتیازی که براش در نظر گرفته شده رو بگیرید چون به این سرعت نمیشه چنین کاری رو یاد گرفت!

mshtable
جمعه 02 خرداد 1393, 21:27 عصر
سلام
حتی لازم نیست برای همون ترجمه هم تو این ایام امتحانات وقت زیادی صرف کنید، بدید یه سایتی مثل "سایت CEB" تا براتون ترجمه کنن!