PDA

View Full Version : مشکل echo در vc (در چت صوتی)

best_ariya
جمعه 28 دی 1386, 22:19 عصر
من برای صدا از vc استفاده کردم ولی یه مشکل بزرگی که من باهاش برخورد کردم اینکه که وقتی در شبکه از اون استفاده می کنی صدا echo می شه.
لطفا مرا راهنمایی کنید که چگونه مشکل echo رو در چت صوتی حل کنم .
برای تست می توانید از vcVoiceChat و یا vcNetTalk استفاده کنید.

Delphi Coder
شنبه 29 دی 1386, 02:31 صبح
کامپوننت های آماده مشکلات خاص خودشونو دارن. اگر سورس اونو دارید باید یه فیلتر Echo Canceler براش بنویسید. به نظر من خودتون پیاده سازی می کردید بهتر بود. حداقل این بود که میدونستید چیکار دارید میکنید.

best_ariya
شنبه 29 دی 1386, 20:00 عصر
ممنون.خودم هم شروع به نوشتن کردم ولی یه مشکل که بر خوردم این بود که نتونستم صدا رو به صورت streaimبگیرم اگه در این مورد هم کسی بتونه کمکم کنه ممنون می شم.

Delphi Coder
دوشنبه 01 بهمن 1386, 13:52 عصر
packet به packet صدا رو از سوکت میخونی و play میکنی. یه prebuffering هم باید داشته باشی تا صدا قطع و وصل نشه(به خاطر تاخیرای شبکه). طبیعتا برای تاخیر کمتر باید از packet های کوچیکتر استفاده کنی و در ضمن اگه از UDP به جای TCP استفاده کنی بازم تاخیر کمتر میشه. برای Encode و decode کردن صدا هم بهترین روش استفاده از ACM هست و در مورد Codec هم یکی از معروفترین Codec هایی که امروز برای VOIP استفاده میشه SPeex هست.

Delphi Coder
سه شنبه 02 بهمن 1386, 14:17 عصر
در ضمن یه چیز دیگه. اگه از DirectSound برای capture استفاده کنید DirectX 8 به بعد EchoCanceler رو داره و دیگه نیازی نیست خودتونو با مباحث پردازش سیگنال و نوشتن فیلتر درگیر کنید.