PDA

View Full Version : مشکل با fsck

tux-world
شنبه 29 دی 1386, 15:18 عصر
سلام . من از توزیع دبیان جند ماهی هستش که دارم استفاده می کنم وقتی بالا میاد تقریبا هر روز هر روز تو پشت زمینه عمل اسکن هارد روانجام میده و باعث افت شدید سیستمم میشه تا جایی که به هیچ عنوان نمیشه کار کرد حتی موس هم حرکت نمیکنه چه برسه به بقیه کارا .
این عمل هر روز تکرار میشه و تا جایی حدود 6 ساعت طول میکشه تا تموم بشه اون هم اگه مجال بده . رستارت و بقیه کارا و سرویس ها تا الان هیچ نتیجه ای نداده چیکار کنم ؟الان رستارت کردم و دارم تاپیک میزنم الانه که شروع به اسکن بکنه :گریه:

oxygenws
شنبه 29 دی 1386, 15:38 عصر
مشکل شما ربطی به fsck نداره.
چرا می گی اسکن میشه؟؟ از کجا فهمیدی؟

zfarhad2000
شنبه 29 دی 1386, 16:10 عصر
من هم با این مشکل برخورد کردم و تا حالا هم نتونستم راه حلی براش پیدا کنم. البته مشکل من جور دیگه‌ای هست.

هر وقت kubuntu برروی کامپیوتر داره boot میشه باید حداقل 7-8 دقیقه منتظر باشم که کل هارد رو fsck چک کنه و مشکلاتش رو بگه. kubuntu ای که رو لپ‌تاپ دارم اینطور عمل نمی‌کنه یعنی همیشه عمل چک هارد رو انجام نمی‌ده و اگه مثلا تعداد mount ها به بیش از یک مقدار مشخصی رسید و هارد چک نشده بود یکبار این کار رو می‌کنه ولی روی اون یکی کامپیوتر هر بار که boot میشه این عملیات باید تکرار بشن؟؟؟

rezaTavak
شنبه 29 دی 1386, 20:36 عصر
راه حل:

ستون ششم /etc/fstab اگر صفر باشد آن پارتیشن چک نخواهد شد.

oxygenws
شنبه 29 دی 1386, 23:31 عصر
@zfarhad:
مشکل شما فرق داره، مشکل برادر توکسورلد در پس زمینه بودنش مهم بود که قطعا fsck نیست :)

تقریبا هر روز هر روز تو پشت زمینه عمل اسکن هارد روانجام میده

راه حل برادر رضا یک کمی پاک کردن صورت مساله است خوب :) که حداقل برای پارتیشن های خود لینوکست توصیه نمی کنم :)

برای درست کردنش بهتره از دستور tune2fs استفاده کنی. یه مطلب مختصر اینجا هست:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=300477

موفق باشید.

tux-world
سه شنبه 02 بهمن 1386, 06:48 صبح
با کمک آقای سعید تقوی که دستور htop رو یادم دادن فهمیدم که برنامه چک جیمیل 99درصد سی پی یو رو اشغال کرده. ممنونم