PDA

View Full Version : ویژگی highlight در کنترل های متنی

maryam_vb
دوشنبه 01 بهمن 1386, 13:08 عصر
سلام

از دوستان گرامی کسی راه حلی برای افزودن ویژگی highlight از طریق کد در richtextbox داره؟:متفکر:
راستی چه طوری میشه ارتفاع متن رو بدست آورد ؟ در vb6 خاصیتی برای این کار وجود داشت ولی تو vb.net پیداش نکردم.

amirsajjadi
دوشنبه 01 بهمن 1386, 19:48 عصر
با سلام
جواب سوال اول : اگه توی wordpad چنین خاصیتی پیدا کردی ، توی richtextbox هم اونو داره
جواب سوال دوم :

MsgBox(Me.CreateGraphics.MeasureString("Amir", Me.Font).Width)
MsgBox(Me.CreateGraphics.MeasureString("Amir", Me.Font).Height)

maryam_vb
سه شنبه 02 بهمن 1386, 10:55 صبح
از پاسخ سوال 2 و توجهتون ممنون.

اگه توی wordpad چنین خاصیتی پیدا کردی ، توی richtextbox هم اونو داره

منهم میدونم چنین خاصیتی رو نداره! میخوام از طریق خواص ، متد های دیگش و ... این ویژگی رو اضافه کنیم.
مثلا توی سایت یاهو بخش فرستادن میل این ویژگی رو داره ، سایت یاهو چه طوری تونسته از این ویژگی زیبا بهره مند شه؟ (این را نیز مد نظر دارم که ممکنه زبانش چیز دیگری باشه)

دوستان مشتاقانه پذیرای نظراتتون هستم.

top7news
سه شنبه 02 بهمن 1386, 12:44 عصر
سلام
البته من در اون حدی نیستم که بخوام اظهار نظر کنم فقط حدس می زنم تو سایت باهو از فن آوری Ajax برای این چیزی که شما میگین استفاده شده
یه امتحانی بکنبن
توی فرم های عادی که با خود امکانات ویزوال استودیو میشه این خاصیت و ایجاد کرد ولی من تا حالا تو richtext ندیدم

amirsajjadi
سه شنبه 02 بهمن 1386, 13:42 عصر
سلام
البته من در اون حدی نیستم که بخوام اظهار نظر کنم فقط حدس می زنم تو سایت باهو از فن آوری Ajax برای این چیزی که شما میگین استفاده شده
یه امتحانی بکنبن
توی فرم های عادی که با خود امکانات ویزوال استودیو میشه این خاصیت و ایجاد کرد ولی من تا حالا تو richtext ندیدم
نه دوست من ، فکر نکنم ربطی به ajax داشته باشه

منهم میدونم چنین خاصیتی رو نداره! میخوام از طریق خواص ، متد های دیگش و ... این ویژگی رو اضافه کنیم.
مثلا توی سایت یاهو بخش فرستادن میل این ویژگی رو داره ، سایت یاهو چه طوری تونسته از این ویژگی زیبا بهره مند شه؟ (این را نیز مد نظر دارم که ممکنه زبانش چیز دیگری باشه)

یاهو که از richtextbox استفاده نمیکنه ! ، خود شرکت یاهو اون کنترل رو درست کرده (یاهو با اون عظمتش بیاد از richtextbox استفاده کنه !!! :متعجب:)

Sub Zero
سه شنبه 02 بهمن 1386, 14:33 عصر
اینم اون چیزی که شما میخواید .

maryam_vb
سه شنبه 02 بهمن 1386, 14:59 عصر
اینم اون چیزی که شما میخواید .

ممنون :تشویق:، این کد کوچولو این کارو انجام میده:

RichTextBox1.SelectionBackColor = System.Drawing.Color.Yellow

شایدم یاهو از این کنترل استفاده کرده باشه،نظر شما چیه؟