PDA

View Full Version : MultiColumn Combobox و ...

Sub Zero
دوشنبه 01 بهمن 1386, 16:26 عصر
سلام.
چند روزیه که دنبال یه MultiColumn Combobox یا همون کمبو باکس چند ستونه میگردم .
متاسفانه هر کامپوننتی پیدا میکنم یه ایرادی داره .یکی شون راست به چپ رو پشتیبانی نمیکنه یکی دیگه راست به چپ رو پشتیبانی میکنه اما کافیه اونو توی یه Containers مثل Groupbox بذارم اون وقت به هم میریزه . خلاصه کلافم کرده .
چیزی که منو بیشتر عصبانی میکنه اینه که یه همچین کمبو باکسی توی اکسس با قابلیتهای فراوون (نمایش نام ستونها - انتخاب تعداد ستونها -و...) وجودداره اما توی دات نت به این بزرگی نیست.:عصبانی++:

خوشبختانه سورس هردوتاشون در دسترسه اونارو میزارم تا شاید شما بتونین یه جوری درستش کنید .
من دنبال یه کمبو باکسی هستم که هم راست به چپ رو پشتیبانی کنه همچنین نام ستونها رو در لیست کشویی نمایش بده .
خوشحال میشم اگه کسی از دوستان بتونه یه همچین کامپوننتی رو معرفی کنه یا اونو دراختیارم بذاره ویا با اصلاح سورسهای زیر کمکم کنه .

سورس اولی کار یه برنامه نویس ایتالیایه خیلی کامله اما راست به چپ رو پشتیبانی نمیکنه و همچنین نام ستونها رو نمایش نمیده . اگه کسی بتونه اینو کاملش کنه واقعا کامل کامل میشه

سورس دوم در عین سادگی و نداشتن معایب کامپوننت قبلی یه مشکل خیلی بزرگ داره و اونم اینه که اگه اونو توی یه Containers مثل Groupbox بذاریم کمبو رو یه جا نشنون میده و لیست کشویی رو یه جای دیگه و به هم میریزه

رضا عربلو
دوشنبه 01 بهمن 1386, 21:57 عصر
در کامپاننت هایجانیوس یه همچین کمبو باکسی است، خیلی هم عالیه.

Sub Zero
سه شنبه 02 بهمن 1386, 00:41 صبح
در کامپاننت هایجانیوس یه همچین کمبو باکسی است، خیلی هم عالیه.
تا اونجایی که من اطلاع دارم کمبو باکس جانوس فقط امکان اضافه کردن Image یا Icon رو داره
شما کدوم وژن مد نظرتونه . آیا راست به چپ رو ساپورت میکنه .

رضا عربلو
سه شنبه 02 بهمن 1386, 19:10 عصر
دقیقاً یک کامپاننتی به نام MultiColumnCombobox دارد. من خودم ازش استفاده کردم. می تونی NorthwindDemo اش را ببینی

اینم عکسش

Sub Zero
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 00:59 صبح
مرسی از راهنماییت پیداش کردم . فوق العادس . اما این یکی هم یه مشکل داره ...
این یکی قابلیت DropDownList رو نداره یعنی اینکه وقتی از لیست یه ایتم رو انتخاب میکنی دیگه متن انتخاب شده توی خود کمبو قابل ویرایش نباشه . هر چی توی تنظیماتش گشتم همچین قابلیتی رو ندیدم . آیا همچین امکانی روداره؟

رضا عربلو
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 22:00 عصر
پراپرتی ReadOnly دارد. تستش نکردی؟

Sub Zero
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 00:14 صبح
پراپرتی ReadOnly دارد. تستش نکردی؟
بله قبلا تستش کرده بودم .
پروپرتی Read Only زمانی که برابر True بشه قابلیت DropDown رو غیر فعال میکنه.

anooshiran
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 05:11 صبح
سلام دوستان عزیز
اگر برایتان امکان دارد آدرس دانلود multicombobox را برایم بگذارید.تا بتوانم دانلود کنم. مخصوصااز janus

mazoolagh
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 12:49 عصر
فکر کنم شبیه سازیش با datagridview خیلی راحت باشه (حداقل سخت نیست!)

Sub Zero
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 00:27 صبح
بالاخره پیداش کردم . کافیه پروپرتی Combo Style رو برابر DropDownList تنظیم کنیم .

Sub Zero
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 14:26 عصر
سلام دوستان عزیز
اگر برایتان امکان دارد آدرس دانلود multicombobox را برایم بگذارید.تا بتوانم دانلود کنم. مخصوصااز janus
فایل DLL اش رو برات گذاشتم . برای استفادش هم در پنجره ToolBox کلیک راست کرده گزینه choose Item رو انتخاب کن و ادامه کار...

danial82
یک شنبه 04 فروردین 1387, 10:30 صبح
با سلام و تبریک سال نو
من تو پروژم دارم از کمپوننت MultiColumnCombobox استفاده کردم ولی تو پر کردن اون توسط کد مشکل دارم
توسط wizard کامپوننت مشکلی نیست و خود برنامه اینکارو انجام میده میخوام خودم sqldataadapter , dataset رو fill کنم و بعد تو Combobox نمایش بدم
اگه سورس کدی بتوانید بهم بدین یا راهنمایی کنین ممنون میشم

Dariuosh
یک شنبه 04 فروردین 1387, 15:53 عصر
با سلام و تبریک سال نو
من تو پروژم دارم از کمپوننت MultiColumnCombobox استفاده کردم ولی تو پر کردن اون توسط کد مشکل دارم
توسط wizard کامپوننت مشکلی نیست و خود برنامه اینکارو انجام میده میخوام خودم sqldataadapter , dataset رو fill کنم و بعد تو Combobox نمایش بدم
اگه سورس کدی بتوانید بهم بدین یا راهنمایی کنین ممنون میشم
من برا DrowpDownList فقط

Me.GridEX2.DropDowns("DrpPart").SetDataBinding(ds, "DtPart")

الیته تو Designاول ایجادش کردم بعدش Column هاشم از نوع Bindدرست کردم که Datamemberرو هم اسم Columnهای Tableام بود

danial82
دوشنبه 05 فروردین 1387, 15:58 عصر
منکه متوجه نشدم اگه بتوانی همینو تو یه پروژه برام بذاری ممنون میشم

ho.yasreby
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1393, 18:58 عصر
سلام
آیا این کامپوننت رو برای دلفی xe5 سراغ دارید
خیلی خوب چیزیه