PDA

View Full Version : یوزرها تو ایکس سرور بالا نمیان

tux-world
سه شنبه 02 بهمن 1386, 06:46 صبح
سلام
تو محیط گرافیکی هر یوزری که دارم و ایجد میکنم بالا نمیاد و ایکس سرور رستارت میشه باز یوزر پسورد میخواد
تنها کاربر روت هستش که می تونه لاگین بشه . چه پیشنهادی دارید ؟ البته تو ترمینال مشکلی ندارم

tux-world
دوشنبه 08 بهمن 1386, 10:04 صبح
کسی نبود ؟

rezaTavak
دوشنبه 08 بهمن 1386, 10:55 صبح
در محیط متنی با یک کاربر کار کنید سپس با استفاده از فرمان startx محیط X را اجرا کنید و خطا را اینجا قرار دهید.

حامد مصافی
دوشنبه 08 بهمن 1386, 20:47 عصر
بعد از انجام فرمایش جناب rezaTavak (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=4795) به این سوالات هم پاسخ بدید لطفاً
این مشکل رو با gnome دارید ؟
هنگام نصب گو/لینوکس دایراکتوری /home/ رو داشتید؟ یعنی دایراکتوری خانگی کاربران رو از نصب پیشین حفظ کردید؟
شما از دبیان استفاده می کردید ؟

tux-world
سه شنبه 09 بهمن 1386, 14:32 عصر
راستش خطایی نیست چون بالا میاد ولی به جز کاربر روت نمی تونم وارد محیط کی دی ئی بشم . از دبیان استفاده می کنم و مدتهاست دارمش وتازه نصبش نکردم.
متاسفانه بعد از چند روز فهمیدم که اشتباهی پارتیشن / رو به 644تو لیو سی دی تغییر دادم . بعدش 755 کردم درست شد ولی الان باز همون مشکل رو دارم

rezaTavak
سه شنبه 09 بهمن 1386, 16:18 عصر
یعنی اینکه در محیط متنی خط می نویسید چه بوده و یک فایل معرفی می کند محتویات آنرا ببینید چه بوده است.

tux-world
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 11:37 صبح
یعنی اینکه در محیط متنی خط می نویسید چه بوده و یک فایل معرفی می کند محتویات آنرا ببینید چه بوده است.
اصلا متوجه منطورتون نمیشم

saeedIRHA
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 22:20 عصر
Yahoo! Messenger تحت Linux رو نسب کردی این اتفاق افتاده؟

On the first time you use yahoo messenger, it asks you if you want yahoo messenger to start automatically
the next time you log in (by adding a line in .xinitrc in your home directory). Uncheck that option.
That is what's causing the problem (I don't know what's it supposed to add in that file but my .xinitrc is empty) If you already did
and you can't login in kde, just login in failsafe mode, delete the .xinitrc file in your home directory, exit, then login in kde. Problem solved.

فایل xinitrc. رو از دایرکتوریت پاک کن