PDA

View Full Version : پیغامهای مودم

جمعه 23 اسفند 1381, 20:58 عصر
آقایون من تمام اینترنت و اونترنت !!! رو زیرو رو کردم ولی یه چیزیو پیدا نکردم
مگه عین این پیغامهایی که واسه پنجره ها وجود داره مثلهwm_close رو برای مودم نداریم؟؟؟؟
من هرچی گشتم نتونستم این پیغام های مودم رو پیدا کنم میشه بگین قضیه چیه؟؟؟ :(

RezaBS
جمعه 23 اسفند 1381, 22:02 عصر
اشتباه نکنم میخوای با TAPI کار کنی. اگر اینطور باشه و آدرسهای زیر هنوز کار کنند میتونی ازشون استفاده کنی و یا کمک دلفی:

http://www.delphizine.com/features/1998/07/di199807am_f/di199807am_f.asp

موفق باشید ...

Inprise
جمعه 23 اسفند 1381, 22:04 عصر
دقیقا میخای با مودم چی کار کنی ؟؟

شنبه 24 اسفند 1381, 09:06 صبح
اخخخخخخخخخخخخ اقا رضا دستت درست!!!‌ انگشت گذاشتی روی داغ دلم تاحالا کلی دنباله توابع tapi گشتم اون سایتی که شما معرفی کردی یه دونه customer id میخواد که نمیدونم از کجا باید گیرش اورد قبلا هم اونجا رفتم ولی به همین علت نتونستم کاری بکنم اصلا نکته کنکوری این قضیه اینجاس که اگه توی skd help دلفی رفته باشی کل توابع tapi رو با توضیح کامل داره ولی نمیدونم چرا دلفی هیچکدوم رو نمیشناسه همش undeclared identifier میده :x :? :( :shock: :evil:
آقای اینپرایز من میخوام event هایی مثل nodialtone,linebusy,digitpress رو بگیرم
شاید راههای دیگه ای هم باشه ولی میخوام روی همین روش کار کنم
راستی اگه یه سری هم به تاپیکtry except... بزنین ممنون میشم :wink:

sahar8010
یک شنبه 25 اسفند 1381, 22:26 عصر
سلام
لطفا هر وقت به نتیجه رسیدین همینجا بگین که بقیه هم استفاده کنن. :lol:

Inprise
دوشنبه 26 اسفند 1381, 13:06 عصر
دوست عزیز

من دقیقا ارتباط TAPi رو با اون چیزهائیکه فرمودی نفهمیدم اما توضیحکی میدم .

الف) API مربوطه به Telephony API در محیط دلفی دارای محصور کننده داخلی آبجکت پاسکال نیستند ( مثل اغلب API های عمومی و پرکاربرد ) لذا برای استفاده از امکانات Telephony API ویندوز این دو راه رو پیشنهاد میکنم .

1) از مجموعه های آماده برای اینکار استفاده کنید . مثل Excele tele tools که مستقل از توابع ویندوز عمل میکنند و با اراپه تعدادی اینترفیس آبجکت پاسکال نوشتن برنامه های مبتنی بر قابلیتهای Telephony ویندوز رو آسون میکنند . برای کسب اطلاعات بیشتر راهنمای اینگونه محصولات رو بخونید

2) ( Recommended by inpriZ :wink: ) از اینترفیسهای استاندارد ویندوز استفاده کنید . امکانات تلفنی ویندوز در قالب تعدادی رابط COM برای برنامه نویسان قابل دسترس است . فقط باید آنها رو به محیط دلفی وارد کنید . ( بسته به نسخه ای که میخواهید استفاده کنید متفاوت است . اگر از Dll ها میخواهید استفاده کنید راهنمای دلفی درباره نحوه استفاده از توابع موجود در یک Dll رو بخونید و بعد از برقراری ارتباط با dll های مربوط به TAPI ( نسخه قدیمی تر ) برنامه تون رو بنویسید . اگر از رابطهای COM میخواهید استفاده کنید ( نسخه جدید TAPI ) راهنمای دلفی درباره استفاده از Type Library ها رو بخونید همچنین نحوه برقرای ارتباط با کامپوننت محصور کننده اینترفیس های TAPI .)

ب) برای اینکه از قابلیتهای مودم استفاده کنید و اتفاقات آن را بررسی کنید نیاز به تجهیزات خاصی ندارید اما مودمهای معمولی توانائی دریافت CallBack Carrier رو ندارند لذا نمیتونید بعد از برقراری ارتباط تلفنی ( Dial in ) ورودی تلفن کاربر رو دریافت کنید . برای انجام این وظیفه باید از کارتهای مودم مخصوص استفاده کنید . ( البته اخیرا مودمهای اکسترنال جدید U.S . Robotics هم این قابلیت رو دارند .. از بقیه بی خبرم . از مطلعین بازار کسب اطلاع کنید .)

اینپرایز تئوریک ! :roll:

RezaBS
جمعه 01 فروردین 1382, 21:13 عصر
با سلام و عرض تبریک سال نو
فکر کنم با توضیحات آقای اینپرایز تا جایی که در اینجا امکان پذیر بود اطلاعات کسب کردید.
چون گفتید که توابع را دارید ولی امکان اجرا نیست برای تکمیل بحث جهت مراجعه دوستان در آینده صحبتهای آقای اینپرایز را با چند جمله زیر تکمیل میکنم.
ساده و عملی میگم که قابل استفاده باشه، احتمالا متوجه شدید که در بین فایلهای ویندوز فایلی تحت عنوان TAPI32.dll وجود داره که باید با این فایل کار کنیم:
<span dir=ltr> &lt;WindowsFolder>/system32/tapi32.dll </span>
شما امکان دسترسی به لیست توابع این فایل dll را از طریق help دلفی دارید.
بنابراین کافیه تعریفشون کنید:
<span dir=ltr> function lineMakeCall; external 'Tapi32.dll' name 'lineMakeCall'; </span>
دیگه فکر کنم از اینجا به بعد راحت باشه، مثلا:
<span dir=ltr> if lineMakeCall(line, call, c, 0, @CallParams) &lt; 0 then
ShowMessage('Error in lineMakeCall') </span>

البته پارامترها باید تعریف شده باشند.
من یک فایل دارم که کل توابع و messageهای tapi در اون تعریف شده اگر لازم بود میتونم در اختیارتون قرار بدم، ضمن اینکه مثالهای زیادی در این رابطه وجود داره.
بیشتر از این اطلاعات میخواستید یک کم هم خودتون کار کنید روشون!!!!

موفق باشید ...

شنبه 02 فروردین 1382, 13:38 عصر
سلام اقا رضا
اول ممنون از راهنمایی که کردین مرسی
از اقای اینپرایز هم خیلی ممنونم راهنمایی جامعی کردن
من tapi32.dllرو میشناختم ولی یه مشکل کوچولو دارم اونم اینه که شما باید prototype توابع رو هم بدونین تاپیک "دیدن headerفایلهای dll "رو من ایجاد کرده بودم برای همین
آخه من تا ندونم همین linemakecallکه شما مثال زدین چه ورودیهایی داره که نمیتونم کاری باهاشون بکنم
بازم ممنون از راهنماییتون :)

Inprise
شنبه 02 فروردین 1382, 16:58 عصر
دوست عزیز

راهنمای SDK ویندوز که همراه محصولات بورلند نصب میشه برای همین منظور در نظر گرفته شده . این متن رو از قسمت TAPI پروگرامرز رفرنس کپی کردم :

The lineMakeCall function places a call on the specified line to the specified destination address. Optionally, call parameters can be specified if anything but default call setup parameters are requested.

و حالا اونی که میخای :

LONG lineMakeCall&#40;

HLINE hLine,
LPHCALL lphCall,
LPCSTR lpszDestAddress,
DWORD dwCountryCode,
LPLINECALLPARAMS const lpCallParams
&#41;;

توضیحاتش رو خودت بخون . موفق باشی

RezaBS
شنبه 02 فروردین 1382, 23:18 عصر
سلام آقای افتخاریان گرامی
فکر کنم اینبار مجبورم به روش جناب اینپرایز خشن برخورد کنم!!! هر چند من در مورد دلفی متعصبانه برخورد نمیکنم ولی این صحبت شما جدا بی انصافی بود!
همین الان help دلفی در پیش روی اینجانب اطلاعات کاملی در زمینه LineMakeCall نمایش میده که فکر میکنم یک کم زیادی هم تکمیل هست.
کلیه پارامترهای ورودی این تابع به همراه نتایج خروجی کامل و واضح توضیح داده شده اند، شما به اطلاعات بیشتری نیاز دارید?!!!!!!!!!
به هر حال مطمئنا انتظار ندارید 500-600 صفحه کتاب اینجا نوشته بشه، تنها کاری که میتونم انجام بدم معرفی کتاب و در اختیار قرار دادن چندتا مثال هست.
کتاب زیر شاید به شما در رسیدن به هدفتون کمک کنه:
The Tomes of Delphi: Basic 32-Bit Communications Programming by Alan C. Moore, Ph.D. and John C. Penman, Wordware Publishing
در مورد مثال هم میتونم تعدادی سورس در اختیارتون قرار بدم، چه جوریش دیگه...
چون نمیشه به عنوان مقاله ارائه بشن.
ضمنا خود مایکروسافت هم اطلاعات کاملی در مورد این dll بعلاوه مثال در مورد پروژه های اجراشده در اختیار محققین قرار داده.

موفق باشید...

یک شنبه 03 فروردین 1382, 02:46 صبح
آقای رضا
مرسی از راهنماییتون
من حسابی شیرفهم شدم دیگه احتیاجی به خشونت نیست :wink:
با توضیحات اخر اقای اینپرایز فهمیدم چه باید بکنم توابعی رو که میخواستم از راهنمای sdk دلفی پیدا کرده بودم ولی یادم نبود که اونا رو از tapi32.dll وارد برنامه کنم واسه همین همش undeclared identifer میداد :shock: ولی حالا با tdump توابعی رو که میخواستم از tapi32.dll گرفتم توضیحش رو هم از sdk help
راستی توضیح همه اون توابع توی msdn هم هست
اگه یه نگاهی بهش بندازین متوجه میشین که یا بورلند از msdn کپی زده یا ماکروسافت از بورلند چون درست عین همدیگس :wink: ولی با توجه به اینکه هیچوقت بورلند از بیلی کوچولو کپ نیمزنه پس ایندفه هم کار کاره بیلی بیده :lol:
راستی اگه اولای همین تاپیکو بخونین متوجه میشین که قضیه توابع توی sdk help رو خیلی وقته میدونستم ولی عیب از جای دیگه بید :?
منم دیگه مشکلم حل شد از شما و اقای اینپرایز ممنونم که کمکم کردین

RezaBS
یک شنبه 03 فروردین 1382, 03:28 صبح
آقا میلاد سلام،
مساله خشونت که شوخی بود.
در مورد کپی کردن اینبار دیگه باید قبول کرد که ... :wink:
اما گفتید با tdump توابع را لیست کردید، من یک فایل دارم (unit) که کلیه توابع یعنی امیدوارم کلیه توابع (تا اینجا که مشکلی نداشته) مورد نظر شما در این فایل تعریف شده و اماده هست.
در صورتی که شما یا هر کدام از دوستان تمایل داشتند میتونم این فایل را در اختیارشون بگذارم.

موفق باشید و شاد ...

یک شنبه 03 فروردین 1382, 17:05 عصر
سلام آقا رضا
راستش در مورد کپی که معلومه کی از کی کپ زده
فقط یک کم تریپ غیرت و تعصب و این حرفا دیگه ....خودت که واردی :wink:
در مورد اون unit هم دست شما درد نکنه خودم بنویسم یکم بهتره اونی که شما میگی رو دیدم همه دویستو پنجاه و خورده ای تابع رو داره من نصف اونا رو هم لازم ندارم :wink:
ممنون از لطفت
موفق باشی

Inprise
یک شنبه 03 فروردین 1382, 17:05 عصر
دوستان عزیز

کپی کردنی در کار نیست . اس دی کی مال مایکروسافته و مدتها قبل هم هلپش رو منتشر کرده و بورلند هم همون رو همراه برنامه هاش توزیع کرده بدون دخل و تصرف . مساله اینه که تمام امکانات اس دی کی دارای داکیومنت مناسب نیستند . حتی ام اس دی ان هم ناقصه . میتونم بهتون ثابت کنم .

موفق باشید .

یک شنبه 03 فروردین 1382, 17:11 عصر
.... ایندفه من جای اقای اینپرایز امضا میکنم
اینپرایز متخصص ضایع کردن بیلی کوچولو و کلیه محصولاتش :lol:

Inprise
یک شنبه 03 فروردین 1382, 17:21 عصر
زمین خورده مرامتم رفیق ! :mrgreen:

اینپرایز لوطی . :lol:

RezaBS
سه شنبه 05 فروردین 1382, 00:43 صبح
اگر دوستان در قدیم قبل از پیدایش برنامه نویسی ویژوال برای ویندوز برنامه نویسی کرده باشند، حتما به خاطر دارند که برنامه در سیستم عامل DOS به صورت ترکیبی C و Assembly (در صورت نیاز) نوشته میشد و بعد از طریق کیت SDK و با کامپایلر مثلا توربو سی یا ... به برنامه اجرائی تبدیل میشد.
این برنامه نویسی ویژوال که میبینیم داستانش از اینجا شروع میشه. یادمه اون موقع این کیت فقط تو ارس کامپیوتر گیر میومد، قیمتش هم 13000 تومن بود! حالا میریم بازار 1500 تومن میدیم دلفی میخریم!
به هر حال اگر این کیت نبود دلفی تحت ویندوز و وی بی و ... هم نبودند، بگیم دست مایکروسافت درد نکنه یا نه؟ (بماند که کافیه ببینیم طرح این کار خودش هم کپی ...)
در مورد نقص مکتوبات مایکروسافت هم باید گفت آیا تا به حال کار بدون نقص دیدید؟ آیا دلفی کامله؟
من الان باز رفتم تو خط ضد تعصب! مثل آقای اینپرایز مشهور میخوام اینجا امضا بزنم:
(United Nation Anti Fanaticism Force (UNAFF &lt;- این جدیدالتاسیسه!

amirrf
شنبه 09 فروردین 1382, 01:46 صبح
اخخخخخخخخخخخخ اقا رضا دستت درست!!!‌ انگشت گذاشتی روی داغ دلم تاحالا کلی دنباله توابع tapi گشتم اون سایتی که شما معرفی کردی یه دونه customer id میخواد که نمیدونم از کجا باید گیرش اورد قبلا هم اونجا رفتم ولی به همین علت نتونستم کاری بکنم اصلا نکته کنکوری این قضیه اینجاس که اگه توی skd help دلفی رفته باشی کل توابع tapi رو با توضیح کامل داره ولی نمیدونم چرا دلفی هیچکدوم رو نمیشناسه همش undeclared identifier میده :x :? :( :shock: :evil:
آقای اینپرایز من میخوام event هایی مثل nodialtone,linebusy,digitpress رو بگیرم
شاید راههای دیگه ای هم باشه ولی میخوام روی همین روش کار کنم
راستی اگه یه سری هم به تاپیکtry except... بزنین ممنون میشم :wink:

تبدیل TAPI برای دلفی را می‌توانید از http://delphi-jedi.org/Jedi:APILIBRARY:616862 بگیرید (TAPI.zip).

همچنین بسته Async Professional از محصولات TurboPower مجموعه بسیار جامعی از ابزارهای ارتباطات براى دلفی و سی بیلدر است که دستیابی به TAPI را نیز پشتیبانی می‌کند. Async Pro از چند ماه پیش سورس-باز شده و می‌توانید از http://sourceforge.net/projects/tpapro آن را بگیرید. ‌
حتما ببینیدش،‌ فقط برای TAPI نیست خیلی فراتره. قبلا قیمتش 429 دلار بوده.

شنبه 09 فروردین 1382, 10:25 صبح
سلام اقا رضا
دستت درد نکنه ولی چیزه حاظر اماده نمیخواستم
مشکل هم حل شده
ولی بازم ممنون

RezaBS
شنبه 09 فروردین 1382, 17:53 عصر
با سلام
آقا میلاد من هیچوقت این کار را انجام نداده نمیدهم و نخواهم داد!
یک نگاه به اسم بندازید.
لینک خوبیه ولی قبلا هم گفتم پرت کردن ناگهانی افراد وسط اطلاعات از نظر من کار درستی نیست، فرد عادت به استفاده از وسایل موجود میکند.
فکر کنم اینجور که پیداست تا الان به نتیجه رسیدید، براتون آرزوی موفقیت میکنم...

amirrf
جمعه 15 فروردین 1382, 03:33 صبح
چرخ رو هم مى‌تونید دوباره اختراع کنید، یونیت Windows رو هم مى‌تونید خودتون دوباره بنویسید.
یا شاید مساله تمرین استفاده از Windows API در دلفى بوده.

RezaBS
جمعه 15 فروردین 1382, 22:41 عصر
خوب فکر کنم اگر مطالب یک بار دیگه مرور بشن نیازی به پاسخگویی نباشه!

babak_delphi
جمعه 27 خرداد 1384, 15:34 عصر
AT Command ها هم فکر کنم به دردتون بخورن :sunglass:

(من امروز 6/2/1387 این پستم رو که حدود 3 سال پیش داده بودم دوباره دیدم
کلی خندیدم
تاریخ پستم دو سال و خورده ای بعد از آخرین پست بود
حالا چی گفتم

" AT Command ها هم فکر کنم به دردتون بخورن :sunglass: "
جوک بوده
البته اون موقع تازه عضو شده بودم دوس داشتم همش پست بدم
(;

)