PDA

View Full Version : اظافه کردن یک property به کامپونت برای اجرای یک دیالوگ طراحی شده ... ؟

fire-wizard
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 01:37 صبح
با سلام به دوستان ...

چه جوری باید یک property به کامپونتم اظافه کنم تا در بازرس اشیاء دلفی ( Object Inspector ) یک قسمت اظافه بشه که در کنارش دکمه ی [...] باشه و با کلیک بر روی اون دیالوگی که طراحی کردم به نمایش گذاشته بشه و کاربر بتونه تنظیماتی رو توش انجام بده ....

برای مثال یک کامپونت نوشتم که اسمش TASK هست ...
برای این کامپونت یک Item Editor طراحی کردم .

ولی نتونستم براش property مذکور رو تعریف کنم و اومدم یک تابع تعریف کردم که با فراخوانیش میاد و دیالوگ رو نشون میده و .... من به جای این میخوام یک property داشته باشم تا کاربر بتونه از بازرس اشیاء در زمان طراحی پرژه به Item Editor دسترسی داشته باشه و ... نه اینکه در زمان اجرا با فراخوانی یک تابع اون رو در دسترس داشته باشه .

من این کامپونتی که گفتم نوشتم میزارم اینجا تا دوستان هم مشاهده کنن و اگه کسی لطف کنه و property مذکور رو اظافه کنه خیلی ممنون میشم .

راستی بعد از نصبش میره توی تب Sample و همچنین در پوشه ی کامپونت فایل PrTest.dpr هم مثالش هست .

JAFO_IRAN
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 07:22 صبح
سلام

باید یک property editor بنویسید و register کنید. این editorها از روی تایپ به مشخصه مورد نظر مربوط میشند - مثلا یک editor برای TMyClass (مثلا TItemList در مورد شما) در دلفی ثبت میشه و پس از اون هر مشخصه از نوع TMyClass با اون ویرایش میشه.

help -> component writer's giude -> Adding property editors

فکر کنم demo هم داشته باشه....

ارادت

fire-wizard
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 18:49 عصر
اگه میشه دوستان یکم بیشتر توضیح بدن ...

اگه همراه با یک مثال باشه خیلی بهتر میشه .

با تشکر.