PDA

View Full Version : باقی ماندن برنامه حتی با فرمت کردن ویندوز

mi5coder
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 07:50 صبح
سلام
اگه درست یادم باشه اینجا قبلا مبحثی بود درباره روشهای باقی ماندن برنامه حتی بعد از فرمت کردن ویندوز (عموما ایکس پی). (هر چند خودم روشهایی رو میدونم و دارم کامل میکنم !)
قبل از هر جوابی بگم که حدود یک ساعته که دارم میگردم, اون رو پیدا نکردم ولی چیزهای مفید دیگه ای دیدم :متفکر:

از دوستان تقاضا دارم که راهنمایی کنن
منتظریم شدیدا :لبخندساده:

daffy_duck376
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 09:12 صبح
چه جور برنامه ای اگه برنامه پایگاه داده داشته باشه میتونی از ADO برای اتصال به اون استفاده کنی چون درایور های ADO به صورت پیش فرض در XP نصب هست اگه پایگاه داده نداشته باشه که دیگه فرقی نمی کنه فقط کافیه اونو تو درایو ویندوزی نصب نکنی تا هنگام نصب ویندوز پاک نشه

Mahmood_M
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 09:46 صبح
روش خاصی وجود نداره که برنامه شما بعد از فرمت ویندوز باقی بمونه ...

مهمترین نکته اینه که بعد از حذف ویندوز درایو ( معمولا ) " C " و یا Document ها یا رجیستری پاک میشه ، باید قسمتهاس کلیدی برنامه رو در جایی غیر از این مکانها ذخیره کنید تا پاک نشن ...

در کل نمی شه روش خاصی براش پیشنهاد داد ...

موفق باشید ...

mi5coder
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 16:53 عصر
ممنون از جوابها
منظور من برنامه هایی با عمیکرد مشابه ویروس میباشد .
در گذشته از روشهای مانند بوت سکتور و .. استفاده میشد, الان هم روشهایی موجوده
اگه کسی میتونه این مبحث رو کامل کنه, دریغ نکنه :قلب:

dkhatibi
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 07:25 صبح
یک راه استفاده از فایل Desktop.ini و کپی کردن این فایل در هر درایو است.
اگر یکی از درایوها فرمت نشود کاربر با ورود به اون درایو برنامه ای که در فایل گفته شده گذاشته شده را ناخواسته اجرا می کنه.
توجه کنید سکتور بوت فقط قادر است فایلهای خیلی کوچک را در خود نگهدارد.
امروزه بعضی از مادربردها انجام چنین کاری هم را کمترل می کنند و اجازه ی اونو نمی دن.

Delphi Coder
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 19:26 عصر
در مورد fat32 میشه چند کلاستر رو Bad مارک بزنید تویFAT و برنامه رو اونجا ذخیره کنید. تا وقتی Format /c نشده اینا می مونه یعنی format معمولی verify نمیکنه که آیا اینا واقعا بدسکتور ( در حقیقت BadCluster) هستند یا نه و از روش رد میشه.