PDA

View Full Version : منبع نکات برنامه نویسی در دلفی از کجاست؟

Mahdi_S_T
شنبه 30 خرداد 1383, 17:36 عصر
با عرض خسته نباشی :تشویق:

اگر مطالب تکراری نباشد خیلی بهتر است چون بعضی از این موارد قبلا جواب گرفته و همچنین اکثر دوستان کتاب 296 برنامه انتشارات ناقوس را هم داردند :wink:

پیروز و سربلند باشید .

نکته: این تاپیک از اینجا جدا شده است (در جهت مبارزه با آف تاپیک): http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?p=62835#62835
مدیر سایت.

Keramatifar
شنبه 30 خرداد 1383, 20:41 عصر
Mahdi_S_T تاریخ: 30 خرداد 1383 - 17:06 عنوان:

--------------------------------------------------------------------------------

با عرض خسته نباشی

اگر مطالب تکراری نباشد خیلی بهتر است چون بعضی از این موارد قبلا جواب گرفته و همچنین اکثر دوستان کتاب 296 برنامه انتشارات ناقوس را هم داردند

پیروز و سربلند باشید

از لطفتون متشکرم :flower:
دوست عزیز اگر دقت کرده باشید در پستهای قبلی من توضیحات تمامی سورس کدهام بصورت انگلیسی بود و با پیشنهاد دوستان و مدیران سایت ترجمه فارسی رو هم اضافه کردم، یعنی اگر من بخوام از کتاب مورد نظر شما استفاده کرده باشم باید یک بار توضیحات رو از فارسی به انگلیسی ترجمه کرده باشم و بعد گذاشته باشم تو سایت، نه؟ (:D)
من هم اون کتاب رو دیدم اگر یادم باشه یک جلد زرد رنگ داشت، ولی کدهایی که داخلش نوشته بود انقدر Bug داشتن که در اولین نگاه یک برنامه نویس حرفه ای کاملا به چشم میومد و همچنین از طرز ترجمه مشخص بود به هیچ عنوان نمیتونه ترجمه یک برنامه نویس باشه، در ضمن اگر همیشه وقت بکنم مثل الان روزی 20 دقیقه به این سایت بیام خواهید دید که در عرض یکی دو ماه آینده کدهای موجود در این بخش حداقل دو برابر 296 کدی است که شما کتابش رو دارید ... :wink:

JavanSoft
یک شنبه 31 خرداد 1383, 09:51 صبح
منبع شما هرچه باشد اولین قدم مثبت برای انتقال تجربیات است
از اقا مهدی گل هم خواهش میکنم بیشتر از این ما را در تجربیات حرفه ای خود شریک کنند

Mahdi_S_T
سه شنبه 02 تیر 1383, 18:49 عصر
با سلام خدمت Wish Master

راستش رو بخوای من می خواستم از این تاپیک که توسط جنابعالی افتتاح شده بود استفاده کنم و از جایی هم که تازه به

جمع سایت پیوسته بودی هنوز شناختی از جنابعالی نداشتم و خاطره خوشی هم از آن کتاب نداشتم اما با توضیحات

منطقی که بیان نمودی گفتم ( بابا ما که مخلصیم ! ) :heart: :flower:

موفق باشی.

Keramatifar
چهارشنبه 03 تیر 1383, 22:16 عصر
Mahdi_S_T تاریخ: 2 تیر 1383 - 18:19 عنوان:

--------------------------------------------------------------------------------

با سلام خدمت Wish Master

راستش رو بخوای من می خواستم از این تاپیک که توسط جنابعالی افتتاح شده بود استفاده کنم و از جایی هم که تازه به

جمع سایت پیوسته بودی هنوز شناختی از جنابعالی نداشتم و خاطره خوشی هم از آن کتاب نداشتم اما با توضیحات

منطقی که بیان نمودی گفتم ( بابا ما که مخلصیم ! )

موفق باشی.

با تشکر از لطفتون
جناب مهدی خان این نظر لطفتونه، اگه شما هم ما رو از تجروبیاتتون بهره مند کنید بسیار خوشحال خواهیم شد. درضمن باید خدمتتون عرض کنم که من عضو تازه وارد سایت نیستم در واقع من اولین عضو انجمن برنامه نویسان دلفی ایران که الان فعالیتش رو متمرکز کرده روی این سایت هستم و از تاریخ 1/2/87 که عضو انجمن شدم در حال فعالیت هستم (البته در پشت پرده) ولی فعالیتم به این صورت رو تازه شروع کردم ...

jirjirakk
پنج شنبه 11 تیر 1383, 21:50 عصر
تشکرات
اما اگه منابع رو اعلام کنی و یا به یه لینک ساده اکتفا کنی نظرت چیه

b_mohammadpoor
شنبه 13 تیر 1383, 07:54 صبح
تشکرات
اما اگه منابع رو اعلام کنی و یا به یه لینک ساده اکتفا کنی نظرت چیه

البته با تشکر فراوان از همگی دوستان اگر منبع این کدها رو معرفی کنید بهتره .

Keramatifar
شنبه 13 تیر 1383, 18:23 عصر
با سلام خدمت دوستان
منبع این سورس کدها نرم افزاری با نام دلفیار محصولی از مرکز پژوهش انفورماتیک تهران است.
این نرم افزار حدود 1500 سورس کد در تمامی زمینه های دلفی داره و یه رفرنس فوق العاده برای دلفی محسوب میشه (تقریبا میشه گفت MSDN برای دلفی) من شخصا هر وقت در دلفی دچار مشکلی میشم یه Search توی این برنامه میکنم حداقل 10 مورد سورس کد و راه حل فوق العاده نشون میده. سورس کدهاش از طریق اینترنت Update هم میشن ...
برای اطلاعات بیشتر و تهیه این نرم افزار به سایت این شرکت در آدرس http://www.pitonline.net مراجعه کنید...

ali643
شنبه 13 تیر 1383, 19:11 عصر
انگار سایت داداش رئیس هست
آخه از برچسب سی دی هاشون تابلو هست که رئیس تو این سی دی نقشی داره :mrgreen:

مهدی کرامتی
شنبه 13 تیر 1383, 20:15 عصر
انگار سایت داداش رئیس هست
درست حدس زدی!

nasr
یک شنبه 14 تیر 1383, 08:08 صبح
سلام

چگونه میشه این CD را تهیه کرد (قیمت؟)

ممنون

ali643
یک شنبه 14 تیر 1383, 10:22 صبح
تو همون سایت Pitonline.com نحوه خرید رو نوشته بود اما داداش رئیس گرون فروشه (به قیمت Golden Box ها توجه کن)همین سی دی ها رو رئیس ارزون تر ارائه می کنه مگه نه رئیس :mrgreen:

nasr
یک شنبه 14 تیر 1383, 11:20 صبح
رفتم دیدم خیلی بابا گرونه

میشه توی فروشگاه این بذارید

فکر کنم ارزون تر در بیاد نه ؟

b_mohammadpoor
یک شنبه 14 تیر 1383, 12:47 عصر
من هم موافقم . قیمتها خیلی گرون بود :?

Keramatifar
یک شنبه 14 تیر 1383, 13:25 عصر
خب فکر کنم بشه یه قرارداد فی مابین رئیس و داداشش بسته شه که محصولات مربوط به برنامه نویسی شون رو با تخفیف به بچه های سایت بدن ...

nasr
یک شنبه 14 تیر 1383, 14:13 عصر
اگه زود اینکار رابکنید خیلی خوب می شه چون من خیلی عاشق بعضی CD ها شدم

MiRHaDi
یک شنبه 14 تیر 1383, 19:58 عصر
سلام
آقا میخواستم از زحمتت تشکر کنم
این قسمت رو به جز آقا محمد کسی نخونه :

میتونی کپی این [b]ذلفیار[/b]رو برای ما هم بفرستی ؟
قربانت
بای

Keramatifar
یک شنبه 14 تیر 1383, 22:07 عصر
سیدیش کپی نمیشه، قفلش پرولاک است (:D)
ولی بخش آبجکت پاسکالش آزاده :wink:
فکر کنم ارزشش خیلی بیشتر از مبلغش باشه، چون سورس کدهاش واقعا بدون باگ با توضیحات کافی، جامع و خیلی هم کاربردی است ...
به درد هر برنامه نویسی در هر سطحی میخوره

ali643
یک شنبه 14 تیر 1383, 23:17 عصر
با توضیحات کافی،
فارسی یا انگلیسی

Keramatifar
دوشنبه 15 تیر 1383, 01:14 صبح
عزیز دل برادر :D
Comments سورس کد که فارسی نمیشه ... :wink:
توضیحات انگلیسی ولی به زبان ساده و روان نوشته شده ...

Keramatifar
دوشنبه 15 تیر 1383, 23:14 عصر
مژده خدمت برنامه نویسان محترم
قرار داد همکاری فی مابین مرکز پژوهش انفورماتیک تهران و سایت برنامه نویس بسته شد.طی این قرارداد کلیه محصولات این شرکت به اعضای سایت برنامه نویس با 30% تخفیف ارائه میشود یعنی سیدی دلفیار حدود 47600 ریال و سیدی های آموزشی دلفی هر کدام 26600 ریال و ...
ولی فقط یه مسئله هست 8-)
حداقل تعداد خرید از هر عنوان سیدی 100 عدد است، یعنی رئیس باید از هر سیدی که قرار است در سایت به فروش برسد تعداد 100 عدد بخرد و تک تک به اعضای برنامه نویس بدهد. پس هر کسی که میخواهد این سیدی ها رو با تخفیف بخرد باید طی این هفته اعلام کند ...
برای مشاهده لیست این سیدی ها به این آدرس مراجعه کنید: www.pitonline.net

ali643
دوشنبه 15 تیر 1383, 23:26 عصر
عزیز دل برادر
نسخه اصلش رو گیر آوردم اگه خواستید PM بدید

قرار داد همکاری فی مابین مرکز پژوهش انفورماتیک تهران و سایت برنامه نویس بسته شد
دیدی مچت رو گرفتم خودت داداش رئیس هستی :mrgreen: :mrgreen:

حالا جالب هست که قفلی که رئیس نوشته بر ضد خودش شده (کوزه گر از کوزه شکسته آب می خوره) رئیس مگه راه در روی برا خودتون نگذاشتید که باید 100 تا سی دی بگیرید اگه در رو داره که به یه رایت اکتفا کن :wink:

Keramatifar
سه شنبه 16 تیر 1383, 09:25 صبح
دیدی مچت رو گرفتم خودت داداش رئیس هستی
بابا خانم مارپل، اول برو تحقیق کن ببین رئیس چند تا داداش داره بعد بیا نتیجه مچ گیری رو بیان کن ...

حالا جالب هست که قفلی که رئیس نوشته بر ضد خودش شده (کوزه گر از کوزه شکسته آب می خوره) رئیس مگه راه در روی برا خودتون نگذاشتید که باید 100 تا سی دی بگیرید اگه در رو داره که به یه رایت اکتفا کن
اگر قرار باشه منه کلید ساز واسه خونه هر کی قفل و کلید ساختم اگه یه وقت دیدم یه چیزی قشنگی تو خونش داره که به درده من میخوره، کلید وردارم برم تو خونش که نمیشه ...
خدای نکرده خدای نکرده زبونم لال روم به دیوار اسمش میشه دزدی
بعد حالا خودمونیم اینکه "قفلی که خودش نوشته بر ضد خودش شده" چه ربطی به ضرب و المثل "کوزه گر از کوزه شکسته آب میخوره" داره؟ :wink:

nasr
سه شنبه 16 تیر 1383, 10:43 صبح
:mrgreen:

Keramatifar
سه شنبه 16 تیر 1383, 12:13 عصر
خب دوستان هر کسی که میخواد سیدی دلفیار و بقیه سیدی ها رو تهیه کنه پس از واریز مبلغ اعلام شده (با تخفیف 30%) یعنی برای دلفیار مبلغ 47000 ریال + 4500 ریال هزینه ارسال در مجموع مبلغ 51500 ریال به شماره حسابی که در آدرس : http://www.pitonline.net/OnlinesaleFA.htm موجود است واریز و شماره فیش بانکی بهمراه نام و آدرس و شماره تلفن خود را به آدرس Info@PITonline.net ارسال کند تا در عرض 24 ساعت سیدی مربوطه را در آدرس خود تحویل گیرد ...

ali643
سه شنبه 16 تیر 1383, 16:22 عصر
بابا خانم مارپل
خیلی بی سلیقه ای خانم مارپل خیلی کوچیکه
حالا اگه می گفتی پلیس شهر تولتس یه چیزی

بعد حالا خودمونیم اینکه "قفلی که خودش نوشته بر ضد خودش شده" چه ربطی به ضرب و المثل "کوزه گر از کوزه شکسته آب میخوره" داره؟
:lol: اگه ربط شو پیدا کردی به من بگو تا عذاب نکشم

MiRHaDi
پنج شنبه 18 تیر 1383, 03:14 صبح
عجب قفلیـــــــــــــه
قفـــــــــــل پرولاک ....

سلام
بی خیال بابا ! کسی که قفل مینویسه میتونه خودشم بازش کنه ! ولی ... ! اگه خودش تابلو بازش کنه نفر بعدی نمیاد ازش قفل رو بخره ! واسه همین باید یواشکی بازش کنه و یواشکی برای همه کپی کنه و جوری که کسی نفهمه بهش بده :!:
بای

Keramatifar
پنج شنبه 18 تیر 1383, 10:55 صبح
بابا من نمی دونم
یعنی 5 هزار تومان پول دادن برای یه نرم افزار انقدر سخته؟ :(
بابا شما برنامه نویسان باید حداقل خودتون یکم فرهنگ خرید نرم افزار رو جا بندازید، شماها فردا خودتون هم می خواهید برنامه بنویسید و تو این بازار بفروشید ...
اگه قراره همه دنباله قفل شکسته باشن که دیگه اصلا نباید به فکر تولید نرم افزار بود. :?

Keramatifar
پنج شنبه 18 تیر 1383, 11:04 صبح
پیشنهاد به همه برنامه نویسان:
بیایید یه کم در مورد این تاپیک بحث کنیم: http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=24

MiRHaDi
پنج شنبه 21 آبان 1383, 06:53 صبح
سلام
حالا خودمونیم !
چند رایت میکنی ؟ :)
مخلصیم
بای

شفیعی
چهارشنبه 04 آذر 1383, 17:37 عصر
سلام
من برای سی دی دلفیار پول ریختم به ادرسی هم که در سایت بود ایمیل زدم ولی خبری نشد ادرس دیگری نیست که با آن تماس بگیرم

MOHSEN731
پنج شنبه 05 آذر 1383, 04:22 صبح
جادوی دلفی
اولین بانک اطلاعات زبان برنامه نویسی Borland Delphi د ر ا یر ا ن
ده ها ابزار و ترفند برنامه نویسی صدها پروژه و Component جدید هزاران تابع و Class جدید برای دلفی میلیون ها خط سورس برنامه

طبقه بندی شده در 22 موضوع متنوع و کاربردی برنامه نویسی
کار با سخت افزار :
ماوس (کار با نشانگر و مختصات ماوس - توابعی برای کنترل و شبیه سازی کلیدهای ماوس – قفل ماوس – سری توابع Drag&Drap و . . . )
اسکنر (توابعی برای اسکن مستقیم تصاویر از اسکنر در برنامه – تعیین نوع اسکن (متنی- تصویری) – کنترل کامل اسکنر و تصویر اسکن شده و . . . )
صفحه کلید (توابعی برای کنترل کامل کلیدهای صفحه کلید – کار با کلیدهای کنترلی – قفل صفحه کلید – تعیین زبان فعلی صفحه کلید – ساخت KeyWord و . . .(
درایوها (هارد- دیسکت CD-ROM-))توابعی برای تعیین ظرفیت کامل و آزاد هر درایو – تعیین تعداد سکتور و کلاستر ها و نوع پارتیشن هر درایو – کار با CD های صوتی و تصویری و کنترل کامل شیارهای صوتی – فرمت دیسکت در برنامه – تعیین نام برچسب و شماره سریال درایوها – کنترل CD-Drive در برنامه نویسی و . . . )
صفحه نمایش (توابعی برای بدست آوردن رنگها و وضوح تصویری کارت گرافیک و خاموش و روشن نمودن مانیتور – ابزارهایی برای عکس برداری و فیلمبرداری بصورت تمام صفحه و منطقه ای از صفحه نمایش و . . . )
حافظه (توابعی برای تعیین جزئیات حافظه مانند مقدار حافظه فعال و آزاد – کار با آدرسهای حافظه و . . .)
چاپگر (توابعی برای کنترل کامل چاپگر - چاپ متون و تصاویر با امکاناتی نظیر پیش نمایش و ZOOM – آماده سازی چاپگر و . . . )
دسته بازی (توابعی برای کنترل کامل دسته بازی – تعیین نوع دسته بازی (دیجیتال و آنالوگ ) – پشتیبانی کلیدهای دسته بازی در برنامه و تعیین عکس العمل برنامه برای هر کلید – کنترل دو دسته بازی و . . . )
مودم (توابعی برای کار با مودم مانند ضبط و پخش صدا – پردازش فرامین – کنترل پورت مودم – تماس با تلفن – پشتیبانی از مودمهای جدید و . . . )
متفرقه سخت افزار (توابعی برای مدیریت باطری و برق سیستم – کنترل سخت افزارهای متفرقه نظیر کارت صوتی , CPU . پورت ها و کارتهای خروجی و . . . )

کار با مولتی مدیا :
توابعی برای کنترل کامل CDهای صوتی و تصویری مانند پخش و کنترل تمامی جزئیات آنها– کار با فایلهای Mp3 و متعلقات آن – کار با صدای تمامی قسمتهای Volume Control ویندوز – توابعی برای پشتیبانی بیش از 50 فرمت جدید صوتی و ویدیویی در دلفی – پخش صدا و موزیک در بلندگوی داخلی کامپیوتر – توابعی برای ضبط صدا از طریق میکروفن و . . .

کار با فایلها و پوشه ها :
توابعی کامل برای کپی , حذف . جابجایی . تغییر نام . جستجو و تعیین مشخصات فایلها – اجرای فایلهای کاربردی – کار با فرمتهای فایلهای پشتیبانی شده در سیستم – توابعی برای ساخت ShortCut و بروز رسانی فایلها – چندین جستجوگر و کاوشگر فایلها و پوشه ها و . . .

کار با قالبهای مختلف فایل :
در این قسمت نحوه استفاده و پشتیبانی بیش از 80 فرمت جدید را در برنامه نویسی دلفی نشان می دهد فرمتهایی نظیر (*.Dat , *.Pdf , *.Zip , *.3sm , *.Rar و فرمتهای جدید صوتی و ویدیویی و تصویری )

ساخت برنامه های Uninstall , Install :
بوسیله ابزار ها و توابع ارائه شده در این قسمت قادر خواهید بود تا برنامه نصب دلخواه خود را با امکانات کامل طراحی کرده و بدون هیچ گونه کد نویسی آن را بسازید .

اجزای ویژوال جدید :
در صورتیکه از ظاهر اجزای ویژوال دلفی خسته شده اید و یا نیاز به امکانات بیشتری دارید می توانید از Component های ارائه شده در این قسمت استفاده کنید . در این قسمت بیش از 100 مورد Edit,Label,Button,CheckBox , . . . جدید در اختیار شما قرار دارد .

کار با فایلها و توابع راهنما :
بوسیله توابع و ابزار های این قسمت می توانید قسمتهای راهنمای برنامه خود ( راهنمای کوتاه Hint و فایلهای راهنما *.Hlp ) را با امکانات کامل و بی نظیر طراحی کرده و آنها را مدیریت کنید .

توابع محاسباتی و ریاضی :
شامل توابعی برای تجزیه و حل معادلات ریاضی – سورس چند برنامه ماشین حساب مهندسی برای کار با توابع متنوع ریاضی در دلفی – نحوه انجام محاسبات اعداد باینری و هگزان و . . .

کار با فرم :
شامل توابع و Component های جدید برای ساخت فرمهای انیمیشنی و شیشه ایی در شکلهای مختلف و دلخواه – امکان ذخیره سازی مشخصات فرمها در رجیستری و فایل – کار با تمامی قسمتهای یک فرم مانند نوار عنوان . کادر . آیکون و . . . – مدیریت فرم در حافظه – توابعی برای زیبا سازی فرمها و . . .

کار با قفل :
شامل چندین ابزار جدید برای قفل گذاری برنامه ها .

کار با ویندوز :
توابعی برای کار با قسمتهای Start , TaskBar , . . . , Registry , ClipBoard , TraySystem – تغییر کاغذ دیواری و Screen Saver – ارتباط مستقیم با بیش از 10 پنجره استاندارد ویندوز از طریق برنامه – کنترل کامل ControlPanel ویندوز – تعیین مسیر تمامی پوشه های استاندارد ویندوز – توابعی برای خروج از ویندوز – تعیین مشخصات ویندوز نظیر نوع ویندوز و نگارش آن – تغییر رنگ تمامی قسمتهای ویندوز در برنامه – کار با برنامه های فعال شده در حافظه ویندوز و . . .

مدیریت بانکهای اطلاعاتی :
شامل 60 Component جدید که امکانات ویژه ای را برای شما فراهم می کند .

توابع گرافیک :
شامل توابعی برای کار با گرافیکهای دو بعدی و سه بعدی و حجمی در دلفی – چندین پروژه در زمینه رسم گرافیکهای پیچیده در دلفی – چندین شکل و تابع رسم گرافیکی جدید و . . .

کار با انیمیشن :
شامل نکات و مطالبی برای استفاده از انیمیشن در دلفی – توابعی برای متحرک سازی متون و تصاویر و . . . در برنامه نویسی دلفی . . .

کار با تصاویر :
شامل بیش از 15 افکت تصویری با قابلیتهای جدید – بیش از 60 فیلتر تصویری کامل همراه با سورس آن – توابعی برای کاشی کردن . چرخش . معکوس کردن . جابجایی و بزرگنمایی -ساخت و ذخیره تصاویر – شامل چندین پخش کننده حرفه ای تصاویر با امکانات ویژه - نحوه پشتیبانی تقریبا تمامی فرمتهای تصویری در برنامه نویسی دلفی و . . .

کار با نمودارها :
شامل چندین Component و پروژه جدید برای ساخت و مدیریت نمودارها

توابع بازی و سرگرمی:
در این قسمت می توانید با مشاهده بیش از 15 بازی و سرگرمی مختلف ارائه شده و بررسی سورس آنها تجربه خوبی در زمینه تفریحی برنامه نویسی دلفی کسب کنید .

توابع اینترنت :
شامل بیش از 85 Component و پروژه جدید برای کار با اینترنت (Html) , E-Mail و سرویسهای مختلف مانند Pop3,Ftp – ساخت Internet Server و برنامه های جانبی – ارسال E-Mail – کار با Chat – تجزیه صفحات اینترنت – ارتباط با شبکه و . . .

کار با جلوه های ویژه :
بیش از 20 جلوه زیبا در قالب Component و پروژه جدید با سورس کامل برای آشنایی با نحوه ساخت و اجرای آنها.

کار با گزارشها :
شامل بیش از 35 ابزار . پروژه و Component جدید برای طراحی و مدیریت گزارشهای مختلف .

کار با مبدلها :
شامل بیش از 15 مبدل برای تبدیل فرمتهای مختلف به یکدیگر .
متفرقه :
شامل توابعی برای موضوعات متفرقه نظیر شبکه . رنگ . فونت . تاریخ . زمان . بارکد – ساخت Component و شماره سریال برنامه و . . . . . .

تمام سورسهای این سیدی تست شده وبدون باگ می باشد (برای اینکه از این بابت مطمئن شوید که تمامی سورسها بدون هیچ مشکلی قابل استفاده است گروه ساخت این سی دی برای هر سورس یک مثال ساخته و آنرا کامپایل کرده و بر روی سی دی قرار داده اند )

این مجموعه در دو سی دی ارائه شده است که می تونید از بازار رضا تهران شرکتهای آوا سی دی و تکنو 2000 تهیه کنید

من خودم برنامه نویس این کار بودم که می تونم بگم کاری چامع و قابل قبولی از آب در آمده است
موفق باشید

Delphi KDE
جمعه 06 آذر 1383, 04:18 صبح
جادوی دلفی
اولین بانک اطلاعات زبان برنامه نویسی Borland Delphi د ر ا یر ا ن
ده ها ابزار و ترفند برنامه نویسی صدها پروژه و Component جدید هزاران تابع و Class جدید برای دلفی میلیون ها خط سورس برنامه
اخه چه فایده تمام کامپوننت هایش نسخه قدیمی هستند الان که دیگه دلفی 2005 اومده اما اکثر کامپوننت ها برای دلفی 4و5 هستند

MOHSEN731
دوشنبه 09 آذر 1383, 00:42 صبح
اخه چه فایده تمام کامپوننت هایش نسخه قدیمی هستند الان که دیگه دلفی 2005 اومده اما اکثر کامپوننت ها برای دلفی 4و5 هستند

باور نمی کنی اگه بگم هنوز هم 95 درصد از برنامه هایی که با دلفی در ایران می نویسند (حرفه ای ها رو میگم)هنوز تحت دلفی 5 و شاید 6 باشه البته این رو هم بگم تمامی پروزه های آن در دلفی 7 هم کار می کنه و کامپوننت ها با تغییر کوچکی در دلفی 7 و 8 جواب میده .

Delphi KDE
سه شنبه 10 آذر 1383, 03:57 صبح

شما نوشتید کامپوننت های جدید درسته یا نه؟
اگه کامپوننت های این مجموعه جدیدند پس اسم کامپوننت های جدید(واقعا جدید) چیه؟

باور نمی کنی اگه بگم هنوز هم 95 درصد از برنامه هایی که با دلفی در ایران می نویسند (حرفه ای ها رو میگم)هنوز تحت دلفی 5 و شاید 6 باشه البته این رو هم بگم تمامی پروزه های آن در دلفی 7 هم کار می کنه و کامپوننت ها با تغییر کوچکی در دلفی 7 و 8 جواب میده .

در مورد استفاده از دلفی 5و6 حق با شماست هنوز هم در صد زیادی (البته نه 95 درصد)از این نگارش های دلفی استفاده میکنند ولی فکر نمیکنم یک برنامه نویس به قول شما حرفه ای بخواهد از نگارش 2 DBISAM استفاده کنه معمولا حرفهای ها از اخرین نسخه کامپوننت ها استفاده میکنند در همین سایت هم تعداد زیادی از اساتید از جمله اقای کرامتی از نگارش 7 دلفی استفاده میکنند

اینم بگم که در کل مجموعه خوبی است و ارزش خرید دارد و به دوستانی که زیاد منابع کامپوننت و سورس کد در اختیار ندارند یک نسخه از این مجموعه را تهیه کنند
راستی جناب MOHSEN731 این مجموعه چرا قفل نداره :wink:

شفیعی
یک شنبه 23 اسفند 1383, 04:15 صبح
سلام
نزدیک 2ماه است برای خرید سی دی آموزش بانکهای اطلاعاتی با دلفی پول ریخته ام ولی هنوز سی دی بدستم نرسیده است