PDA

View Full Version : تلفیق بانکها

ehsan_zanganeh
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 23:15 عصر
با سلام

ببخشید بنده یک دیتا بیس دارم. که در 30 نقطه مجزا با یک برنامه دارند کار می کنند.
و یک دیتابیس دارم که در واقع در مرکز نصب شده است. این دیتابیس باید شامل تمامی اطلاعات موجود در 30 دیتابیس دیگه باشه.

حالا سئوال بنده اینه که چطور می تونم اطلاعات این بانکها رو با هم درون بانک اصلی بریزم.
در واقع چون اطلاعات تغییر می کند باید بتونم اختلاف هر بانک رو با بانک اصلی پیدا کنم.

از راهنمایی تون ممنون

mrm0101
جمعه 05 بهمن 1386, 00:46 صبح
سلام
خوب دو راه وجود دارد
1- از یک دیتا بیس استفاده کنید در سرور اصلی و اون 30 نقطه به اون وصل بشن کافی است اس کیو ال سرور رو توی سرور اصلی نصب کنید که دارای ای پی ولید باشه و اون ای پی و نام کاربری و کلمه عبور رو در نرم افزارتون استفاده کنید .

2- راه دوم هر 30 نقطه اطلاعاتشون را وارد بکنند و در فاصله زمانی خاصی مثلا هر روز یک بار یا هر هفته .... با سرور اصلی ارتباط پیدا کنند و اطلاعاتشون رو در سرور اصلی به روز کنند .

SELECT *
FROM OPENROWSET('MSDASQL', 'DRIVER={SQL Server};SERVER=10.8.10.3;UID=mrjahani ;PWD=as1231148tr', arzeshyabifani.dbo.muser) Rowset_1

این کد بالا که مثال یکی از پروژه های من است شما از سرور اصلی که آی پی آن 10.8.10.3 است اطلاعات جدول muser را از بانک اطلاعاتی arzeshyabifani که روی سرور 10.8.10.3 است را فراخوانی می کند و....

نکته بعد اینکه تغییرات بانکها و جداول را از کجا متوجه بشیم و چطور به روز کنیم و ..... هر کس یه روشی داره که من این برنامه ها رو با دلفی توی پروژه خودم نوشتم
موفق باشید و برقرار

ehsan_zanganeh
جمعه 05 بهمن 1386, 08:05 صبح
سلام
خوب دو راه وجود دارد
1- از یک دیتا بیس استفاده کنید در سرور اصلی و اون 30 نقطه به اون وصل بشن کافی است اس کیو ال سرور رو توی سرور اصلی نصب کنید که دارای ای پی ولید باشه و اون ای پی و نام کاربری و کلمه عبور رو در نرم افزارتون استفاده کنید .

2- راه دوم هر 30 نقطه اطلاعاتشون را وارد بکنند و در فاصله زمانی خاصی مثلا هر روز یک بار یا هر هفته .... با سرور اصلی ارتباط پیدا کنند و اطلاعاتشون رو در سرور اصلی به روز کنند .

SELECT *
FROM OPENROWSET('MSDASQL', 'DRIVER={SQL Server};SERVER=10.8.10.3;UID=mrjahani ;PWD=as1231148tr', arzeshyabifani.dbo.muser) Rowset_1

این کد بالا که مثال یکی از پروژه های من است شما از سرور اصلی که آی پی آن 10.8.10.3 است اطلاعات جدول muser را از بانک اطلاعاتی arzeshyabifani که روی سرور 10.8.10.3 است را فراخوانی می کند و....

نکته بعد اینکه تغییرات بانکها و جداول را از کجا متوجه بشیم و چطور به روز کنیم و ..... هر کس یه روشی داره که من این برنامه ها رو با دلفی توی پروژه خودم نوشتم
موفق باشید و برقرار

با تشکر

همونطور که گفتم این 30 نقطه مجزا هستند و هیچ راه ارتباطی با هم ندارند. و باید از هریک backup گرفت و با اون کار کرد. و حالا من موندم با این backup ها چیکار کنم

ehsan_zanganeh
دوشنبه 08 بهمن 1386, 16:08 عصر
کسی پیشنهادی نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

AminSobati
دوشنبه 08 بهمن 1386, 22:38 عصر
دوست عزیزم،
لازمه که یک فیلد به جداولتون اضافه کنین و وقتی رکورد تغییر میکنه، این فیلد مثلا از 0 به 1 تبدیل بشه. حالا به جای Backup، میتونین رکوردهایی که تغییر داشتن رو به text file منتقل کنید و بعد در مرکز به دیتابیس اصلی Export بشه. این راه اما و اگرهای زیادی داره اما وقتی ارتباطی بین مرکز و شعب نیست، توقع زیادی هم نباید داشت