PDA

View Full Version : SQL Server یا ADO.NET

resident
جمعه 05 بهمن 1386, 13:02 عصر
سلام.
برای جستجو (مثلا اینکه آیا کلید a در جدول دیتابیسم هست یا نه) بهتره از ]Stored Procedure] هایSQL Server استفاده کنیم یا از امکانات ADO.NET مثل Filter ؟

حمیدرضاصادقیان
جمعه 05 بهمن 1386, 22:35 عصر
دوست عزیز فرق این دوتا باهم اینه که اگه از مورد اول استفاده کنی شما نهایتا یک رشته به sql پاس کردی و در صورت وجود ، جوابتو دریافت میکنی.با این کار حجم کمتری از حافظه اشغال خواهد شد، سرعت برنامه بالاتر خواهد رفت ، ترافیک شبکه کمتر خواهد شد.ولی وقتی از مورد دوم استفاده کنی یعنی فیلتر ، شما مجبوری تمامی دیتای بانکت رو اول در حافظه لود کنی که این اولین مشکل کندی و اشغال زیاد رم، بعد دستور فیلتر رو انجام بدی.به نظر من اگه از مورد اول استفاده کنی خیلی بهتره.

Mahdi.Kiani
شنبه 06 بهمن 1386, 00:16 صبح
دوست عزیز فرق این دوتا باهم اینه که اگه از مورد اول استفاده کنی شما نهایتا یک رشته به sql پاس کردی و در صورت وجود ، جوابتو دریافت میکنی.با این کار حجم کمتری از حافظه اشغال خواهد شد، سرعت برنامه بالاتر خواهد رفت ، ترافیک شبکه کمتر خواهد شد.ولی وقتی از مورد دوم استفاده کنی یعنی فیلتر ، شما مجبوری تمامی دیتای بانکت رو اول در حافظه لود کنی که این اولین مشکل کندی و اشغال زیاد رم، بعد دستور فیلتر رو انجام بدی.به نظر من اگه از مورد اول استفاده کنی خیلی بهتره.

مگه نمیشه یک Sp نوشت که در سمت سرور وجود یک مقدار را چک کنه و نتیجه را برگردونه ؟!!!
یا اینکه من درست منظور این دوستمون را متوجه نشدم که میخوان چیکار کنن

حمیدرضاصادقیان
شنبه 06 بهمن 1386, 07:46 صبح
چرا منم منظورم همین حرف شما بود.این دوستمون پرسیدن ازکدوم روش استفاده کنن بهتره؟