PDA

View Full Version : تشخیص اسم سرور

eng_peyman
سه شنبه 16 تیر 1383, 17:31 عصر
از طریق کد اسم سرور را چطور می توان پیدا کرد؟

Farhad.B.S
سه شنبه 16 تیر 1383, 23:55 عصر
SELECT @@SERVERNAME AS ServerName

Microsoft.net
سه شنبه 23 تیر 1383, 19:08 عصر
آقای فرهاد این دستوری که نوشتی باید کجا ازش استفاده کنی ؟

mohammadgij
یک شنبه 28 تیر 1383, 16:47 عصر
باید توی یه StoredProcedure نوشتش و استفادش کرد

Microsoft.net
سه شنبه 30 تیر 1383, 14:06 عصر
خوب عزیز من وقتی من هنوز اسم سرور رو نمی دونم و بهش کانکت نشدم چجوری از store procedure اون استفاده کنم اگه منظورت sql به صورت local هست که این دستوری که گفتی اصلا ارزش نداره چون وقتی من یه برنامه واسه یه شرکتی می نویسم که 50 تا استیشن داره که نمی تونم برم علاوه بر سرور روی 50 تاشون لوکال اس کیو ال نصب کنم که

مهدی کرامتی
سه شنبه 30 تیر 1383, 14:42 عصر
خوب عزیز من وقتی من هنوز اسم سرور رو نمی دونم و بهش کانکت نشدم چجوری از store procedure اون استفاده کنم
دوست عزیز:
پاسخ این سوال با این فرض داده شده که شما از قبل به سرور متصل هستید، نه برای اینکه تازه بخواهید بدانید نام سرور چیست.

در مورد سوال شما، باید در برنامه تان امکانی بگذارید که کاربر بتواند مشخصات سرور را وارد کرده و سپس متصل شود. در این صورت مدیر شبکه شرکت فوق که SQL Server‌ را بر روی سرور شبکه نصب میکند به کاربران نام و آدرس سرور را داده و آنها در برنامه شما وارد میکنند.

JavanSoft
سه شنبه 30 تیر 1383, 15:20 عصر
اگر شما پروژه ای با این وسعت دارید تنها جوابی که در این زمینه و دیگر زمینه های مشابه دارید استفاده از SDAC است

Microsoft.net
سه شنبه 30 تیر 1383, 18:41 عصر
جناب مدیر سایت بحث اصلی ما هم همینه در واقع من زمانی به نام سرور نیاز دارم که میخوام به سرور وصل شم وگرنه اگه قرار باشه به سرور وصل شده باشم که نیازی به این همه دنگ و فنگ و دستور نداره خیلی راحت بانک MASTER رو باز کنید و نام سرور رو در بیارید همیشه هم درسته که اگه غلط باشه SQL اصلا ران نمی شه

vadood
شنبه 03 مرداد 1383, 16:34 عصر
من زمانی به نام سرور نیاز دارم که میخوام به سرور وصل شم
به کدوم سرور می خواهی وصل بشی؟ اگه اسمش رو نمی دونی چرا می خواهی بهش وصل شی؟ یا می خواهی همین جوری یه سرور پیدا کنی باهاش کار کنی؟ :wink:

Microsoft.net
شنبه 03 مرداد 1383, 19:11 عصر
اقای ودود منظورتون رو متوجه نشدم ؟
مگه چند تا سرور در یک لحظه بر روی یک domain controler میتونه هم زمان sql server رو داشته باشه و سوریس دهی کنه
در ضمن در خیلی از جاها دسترسی به سرور یا امکان پذیر نیست و یا افرادی که با برنامه شما کار می کنند بلد نیستند نام سرور رو در بیارند و ... خیلی دلایل دیگه که اگه شما بتونی نام سرور رو به صورت اتومات در بیارید خیلی به نفع شماست

در ضمن من به شما حق میدم احتمالا شما برنامه ای به این وسعت تا حالا ننوشتید واسه همین هم این حرفها رو نوشتید

مهدی کرامتی
شنبه 03 مرداد 1383, 19:29 عصر
در ضمن من به شما حق میدم احتمالا شما برنامه ای به این وسعت تا حالا ننوشتید واسه همین هم این حرفها رو نوشتید
:lol:

hmm
یک شنبه 04 مرداد 1383, 07:19 صبح
مگه چند تا سرور در یک لحظه بر روی یک domain controler میتونه هم زمان sql server رو داشته باشه و سوریس دهی کنه
مطمئنا بیش از یکی
سوال شما خیلی جالب و حرفیه خوشم اومد
در مورد پیدا کردن نام سرور دو راه به نظرم میرسه البته هیچ کدوم رو امتحان نکردم فقط در حد تئوریه
میدانید که sql-server یک پورت معروف داره که همیشه بازه اگه میتونید با این روش پورت دستگاهها رو چک کنید
روش دوم اینه که موقعی که خود sql-server میخواهد یک سرور دیگه رو رجیستر کنه ببینیبم چطوری این کار رو میکنه
من فکر میکنم برای این کار یک برنامه اجرایی وجود داره

Microsoft.net
یک شنبه 04 مرداد 1383, 16:53 عصر
اقای hmmm بنظرم شما منظور منو خوب نگرفتی اینو همه می دونن که حداکثر 16 نسخه از sql server 2000 و نه ورژنهای قبلی هم زمان می تونن روی یک ماشین نصب بشن

ولی در مورد پورتی که گفتی همیشه بازه همیشه اینطور نیست و قابل تغییره و حتی admin میتونه بجای شماره پرت عدد 0 رو قرار بده که به معنی اختصاص داینامیک شماره پورت هست و هر بار که سیستم بالا میاد و یا اسکیو ای میخواد ران شه شمارهها فرق می کنه بیشتر واسه security اینو گذاشتند که با این اوصاف روش خوبی نمی تونه باشه

Mohammad S
دوشنبه 05 مرداد 1383, 02:00 صبح
فکر کنم شما قصد Login به سرور را دارید به همین دلیل احتیاج به نام سرور دارید! درست است؟
اگر این طور باشد شما می توانید از IP سرور هم استفاده کنید.
از طرفی چون فرموده اید بعضی کاربران بلد نیستند نام سرور را بیابند، بهتر است شما یک راهنما بسازید (به صورت خیلی ساده با عکس) که نحوه یافتن IP سرور را نشان می دهد (از طریق CMD و سپس دستور IpConfig) . سپس از کاربر (مسوول سیستم) درخواست کنید که این عدد را در محل مناسب وارد کند و شما آن را در یک بانک اطلاعاتی یا هر جای دیگری مثل رجیستری ثبت کنید و از آن لذت ببرید! :mrgreen:
موفق باشید

vadood
دوشنبه 05 مرداد 1383, 21:18 عصر

متشکرم که منو درک می کنی :D