PDA

View Full Version : مشکل در System.Data

sohrabi11
شنبه 06 بهمن 1386, 19:41 عصر
سلام.برنامه ویژوال استودیوی من DataBase از قسمت رفرنس System.Data حذف شده باید چیکار کنم.

Mahdi.Kiani
شنبه 06 بهمن 1386, 20:04 عصر
سلام.برنامه ویژوال استودیوی من DataBase از قسمت رفرنس System.Data حذف شده باید چیکار کنم.

منظورتون چیه که حذف شده؟
یعنی در solutaion Explorer در بخش References ها نیست؟
اگه منظورتون همینه روی همین references ها کلیک راست کنید و گزینه Add refernece را بزنید. در پنجره باز شده و از tab مربوط به .NET می تونید System.Data و هر اسمبلی دیگه ای که می خواین را به پروژتون Add کنید و بعد هم دستور using و الباقی ماجرای همیشگی و تکراری ...

sohrabi11
شنبه 06 بهمن 1386, 21:15 عصر
ممنون از راهنماییتون!
ولی منظورم خود System.Data نبود. DataBase که داخل System.Data هست حذف شده.
دلیلش هم اینه که پروژه جدید به نام خود DataBase ساختم(از رو بی حواسی)، بخاطر همین موقعی که می خواستم از کلاس DataBase استفاده کنم،خطا میداد،namespace رو عوض کردم بعلاوه دستکاری های دیگه که در آخر کلاس DataBase حذف شد،دیگه تو لیست نیست که ازش استفاده کنم.
اون کاری که گفتین رو انجام دادم البته اول System.Data رو پاک کردم بعد دوباره اضافه کردم، که فایده ای نداشت.

Mahdi.Kiani
شنبه 06 بهمن 1386, 21:59 عصر
ممنون از راهنماییتون!
دلیلش هم اینه که پروژه جدید به نام خود DataBase ساختم(از رو بی حواسی)، بخاطر همین موقعی که می خواستم از کلاس DataBase استفاده کنم،خطا میداد،namespace رو عوض کردم بعلاوه دستکاری های دیگه که در آخر کلاس DataBase حذف شد،دیگه تو لیست نیست که ازش استفاده کنم.
اون کاری که گفتین رو انجام دادم البته اول System.Data رو پاک کردم بعد دوباره اضافه کردم، که فایده ای نداشت.

منظورتون از database چیه؟

_hosseini_
شنبه 06 بهمن 1386, 23:08 عصر
شما از یک طرف میگید database یک Namespace است و از طرف دیگه میگید دارید از کلاس Database استفاده می کنید . میشه بگید این کلاس DataBase چیه و چیکار باید بکنه ؟

scorpion_man
شنبه 06 بهمن 1386, 23:21 عصر
به نظر میاد همنامی کلاسها تو namespace های مشابه رخ داده شما نام کلاسهاتونو چک کنید اگه کلاسی با همین نام تو همون namespace دارید نامشو تغییر بدید مشکل حل میشه
موفق باشید

sohrabi11
شنبه 06 بهمن 1386, 23:33 عصر
منظورم کلاس DataBase دستور زیر:
DataBase db=newDataBase();
وقتی میخوام از کلاس DataBase استفاده کنم ، یعنی D رو که می زنم ، تو لیست راهنمایی که ظاهر میشه DataBase توش نیست.
کلا تو هر پروژه ای اینطوری شده بخاطر همون همنامی که اشاره شد. اگه واضح تر راهنمایی کنین ممنون می شم.

hassan razavi
شنبه 06 بهمن 1386, 23:49 عصر
می تونید با using نام کلاستون رو عوض کنید و با نام جدید به آن دسترسی داشته باشید.

using DBs=System.ِData.DataBase()

arash1718
شنبه 06 بهمن 1386, 23:57 عصر
ممنون از راهنماییتون!
والا تا اونجا که من میدونم شما از داخل یه فایل DLL چیزیو نمی تونین تغییر بدین، اما اگه بگین این حذف شدنش باعث بروز چه مشکلی شده احتمالا راه حلشو بشه گفت!

sohrabi11
یک شنبه 07 بهمن 1386, 00:49 صبح
using DBs=System.ِData.DataBase() جناب رضوی روشتون متاسفانه جواب نداد.شاید من اشتباه کرده باشم.فایل DataBase اصلا انگار کلا حذف شده(بنظرم). اروری هم که میده!
! The type or namespace name 'DataBase' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)
حتی namespace رو هم عوض می کنم این ارور رو می ده! به خاطر این دستور:
DataBase db=newDataBase();
که تو سی شارپ فونت DataBase مشکی رنگه! یعنی اصلا نمی شناسه!

Mahdi.Kiani
یک شنبه 07 بهمن 1386, 07:50 صبح
می تونید با using نام کلاستون رو عوض کنید و با نام جدید به آن دسترسی داشته باشید.

using DBs=System.ِData.DataBase()

توی System.Data اصلا کلاسی به نام DataBase وجود نداره!!!

sohrabi11
یک شنبه 07 بهمن 1386, 11:45 صبح
راه حلی سراغ ندارین؟ اصلا این کلاس DataBase کجاست؟ فضای نامشو بهم میگین؟ امکان داره خود فایل DLL رو از یکجا بگیرم کپی کنم؟ اگه میشه ، شما می تونین برام بذارین واسه دانلود؟

hdv212
یک شنبه 07 بهمن 1386, 13:34 عصر
sohrabi11 جان، ما اصلا در System.Data کلاس DataBase نداریم،
نکنه از طریق ویژوال به دیتاسورس کانکت شدی، بعد اسم TypedDataSet خودت رو DataBase گذاشتی ؟ در این صورت ویژوال استودیو به صورت خودکار یه کلاس به همین نام برات میسازه، به صورتی که میتونی ازش آبجکت بسازی ؟
دقت کن ببین همینه ؟
ببین توی Solution Explorer چیزی به همین نام داری ؟