PDA

View Full Version : آینده ویندوز و لینوکس

hashom
یک شنبه 07 بهمن 1386, 09:33 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز.
من کاربری هستم که چند ماه هستش که شروع کردم به یاد گرفتن سی شارپ. الان واقعاً سردرگم شدم که آیا سی شارپ رو با لینوکس جلو برم یا با ویندوز.
لطفا کمک کنید.

rezaTavak
یک شنبه 07 بهمن 1386, 09:56 صبح
اگر کاربر ویندوز باشید C# را با ویندوز جلو ببرید چون محصول میکروسافت است و در LINUX پورت شده است.

مطمئنا اگر کاربر لینوکس باشید باید در لینوکس کار کنید. اما از چیزهای لینوکسی مانند gtk# استفاده کنید.

hashom
یک شنبه 07 بهمن 1386, 10:54 صبح
تفکردوست عزیر میخواستم ببینم آینده کدومش بهتره ؟:

rezaTavak
یک شنبه 07 بهمن 1386, 11:47 صبح
بستگی دارد:

ویندوز برای خانگی هنوز هم رقیب ندارد و لینوکس و دیگر سیستم عاملهای زیاد پیشرفت ندارند.

شبکه در لینوکس بسیار بهتر است و کاری مانند کلاسترینگ در لینوکس سالهاست که انجام می شود.

هدف شما کدام است؟

zfarhad2000
یک شنبه 07 بهمن 1386, 12:10 عصر
به نظر من شما به جای #C اگه دنبال زبانی مثل java برید که وابسته به پلتفرم نیست در آینده خیلی بهتر نتیجه می‌گیرید. چون دیگه برای یک جاوا کار فرقی نمی‌کنه محیط لینوکس باشه یا ویندوز توی هر دو محیط می‌تونه از برنامه‌های خودش استفاده کنه. البته یک شرط کوچیک هست و اون هم اینکه از توابع و کتابخانه‌های وابسته به سیستم‌عامل استفاده نشه.

hashom
یک شنبه 07 بهمن 1386, 14:17 عصر
اخه نمی شه که من تا حالا همینطور سه تا زبان برنامه نویسی رو عوض کردم ولی آخرش من
سی شارپ رو دوست دارم.

rezaTavak
دوشنبه 08 بهمن 1386, 08:41 صبح
به هرچه دلتان می گوید عمل کنید.

موفق خواهید شد.

نگران نباشید C# در هر دو فکر کنم درست عمل کند بد نیست یک نگاهی به مستندات Mono-project بیاندازید. قاعداتا باید یکجور باشد آخر C# کپی شده Java است!

hashom
دوشنبه 08 بهمن 1386, 12:07 عصر
آقا ممنون ... حالا شد.