PDA

View Full Version : BufferedGraphics

Himalaya
دوشنبه 08 بهمن 1386, 22:20 عصر
سلام...میخواستم اگه کسی اطلاعاتی در مورد BufferedGraphics داره به من یه سری اطلاعات بده اونم اینه که...
من یه برنامه نوشتم برای پیدا کردن یه طیف رنگی تو یه عکس...تو هر 30 ثانیه نزدیک به 500 عکسو چک میکنه(1024*768) کدمو اینجوری نوشتم که عکسو اول میگیرم ...بعد میفرستم تو یه تابع...با 2 تا حلقه for برای عرض و ارتفاع همه ...بعد با مثلا getpixel(i,j).r مقدار رنگ قرمز اون پیکسلو میگیرم و مقایسه میکنم با یه بازه..........مثلا r>=255وr<=230....
یکی از دوستام گفت من BufferedGraphics رو تو #c دیدم...بعد گفت احتمالا بشه با اون عکسو بافر کرد!!!واین طوری سرعت کار خیلی بیشتر میشه!!!!!!میخوام ببینم این حرف اصلا درسته و اگه جواب مثبته من باید چیکار کنم...

sinpin
سه شنبه 09 بهمن 1386, 08:04 صبح
یکی از دوستام گفت من BufferedGraphics رو تو #c دیدم...بعد گفت احتمالا بشه با اون عکسو بافر کرد!!!واین طوری سرعت کار خیلی بیشتر میشه!!!!!!میخوام ببینم این حرف اصلا درسته و اگه جواب مثبته من باید چیکار کنم...
من فکر میکنم منظور ایشون استفاده از روشهای double buffering است که باعث روانسازی عملیات گرافیکی (کار با عکسها) و جلوگیری از لرزش و ... میشه.

Double buffering is a technique you can implement to reduce this flicker. With double buffering, your drawing logic writes to an in-memory bitmap, which is copied to the form at the end of the drawing operation in a single, seamless repaint operation. Flickering is reduced dramatically.
The .NET Framework 2.0 provides a default double buffering mechanism for forms and controls. You can enable this by setting the DoubleBuffered property of your form or control to true or by using the SetStyle method.
http://en.csharp-online.net/Graphics,_Multimedia,_and_Printing_Recipes%E2%80%9 4Recipe_8_7