PDA

View Full Version : استفاده از دلفی برای web site

robochoo
سه شنبه 09 بهمن 1386, 14:08 عصر
سلام خدمت دوستان.
یه برنامه با دلفی نوشتم که یه دستگاهی رو راه میندازه و برای راه اندازی به یه سری کد احتیاج داره که من اون کد هارو داخل یه فایل ذخیره کردم. اما میخوام که این فایل رویه سیستم نباشه. میخوام روی اینترنت باشه که مرتب هم بتونم بروزش کنم.
اما میخوام نرم افزار با UserName و Password به سایت وصل به شه و بتونم چند User جداگانه داشته باشم. بتونم تعداد دفعات دانلود رو تویه سایت برای هر User داشته باشم.
این برنامه رو با Delphi برای شبکه نوشتم اما برای اینترنت نمی تونم برنامم رو به سرور بردم تا اجرا کنه...
آیا میشه همین برنامه رو به فرمتی تبدیل کرد که روی site بزارم؟
آیا میزبانم باید سرویس خاصی به من ارائه بده؟
delphi for PHP میتونه کاره منو جلو ببره؟
از راهنماییتون ممنون میشم

AlirezaBahredar
سه شنبه 09 بهمن 1386, 17:21 عصر
دوست عزیز....
چند مطلب رو داری با هم قاطی می کنی...
اگه برنامه ای که نوشتی صرفا ذخیره و بازیابی اطلاعات هست....آره می تونی اونرو تحت وب کنی...
اما شما می گی برنامه ای که نوشتی داره با تعدادی دستگاه کار می کنه!!!!!!! اگه اینجوری هست پس امکان تبدیل کردن اون به یک برنامه تحت وب بسیار ضعیف هست (باید برنامه نویسی Activex بلد باشی تا بتونی اینکار رو بکنی)
اما چجوری می تونی اطلاعات رو با کنترل کردن Username و Passwordاز روی وب دریافت کنی؟
3 راه پیش رو داری....
1) بیای با Intraweb یا Websnapکار کنی.....اما اینها چی هستند....اگه یه کمی سرچ کنی تو سایت مقاله های خوبی در این زمینه می بینی.....برای اینکه سنت شکنی کرده باشم و مثل خیلی از دوستان الکی بخاطر اینکه تعداد پستشون بالا بره نگم توی "سایت سرچ کنی"،عرض می کنم خدمتتون:با این دو تا تکنولوژی می تونید در محیط IDE برنامه های تحت وب بنویسی...حالا چه ربطی به موضوع شما داره؟شما باید قسمتی از برنامه ات رو تحت وب کنی.اون قسمتی که قرار هست با دریافت Username و Password یک فایل از وب سرور دریافت کنه.
2)برنامه ات رو کامل بدون روش قبل می نویسی....با یکی از زبانهای تحت وب(PHP,ASP,JSP,.NET,JAVA....)یک صفحه Login طراحی می کنی.مثلا Login.php.این صفحه رو باید روی سایتت قرار بدی.Requestای که به این صفحه داده میشه Usernameو Passwordشماست و در صورت درست بودن این 2 تا ، دو اتفاق بایستی رخ دهد:1- تعداد دفعات دریافت فایل مورد نظر برای اون Userخاصی که وارد شده در یک دیتا بیس ذخیره بشه 2- دریافت فایل مورد نظر...اما اینجا 2 بحث پیش میاد:1- شما چجوری از طریق برنامه خودت که تحت وب نیست دو مقدار Username و Password رو برای یک برنامه تحت وب(صفحه Login.php) ارسال کنی؟ 2-فایل مورد نظر رو پس از درست بودن Username و Password در جای خاصی که باید قرار داشته باشد دانلود کنی؟
در مورد سئوال اول باید بگم که در همین فروم در این زمینه بحث شده یعنی می تونی از طریق برنامه نویسی دو مقدار یا n مقدار رو برای یک صفحه وبی(در اینجا Login.php) اصطلاحا Submit کنی....در مورد سئوال دوم چنانچه دوانلود شما از طریق خود Browserها صورت گیرد با تغییراتی که در رجیستری ویندوز میتونی اعمال کنی میشه مسیر پیش فرض دانلود را مسیر مد نظر شما قرار داد.
3)ترکیبی از روش دوم به همراهFTP:در این روش قسمت ارسال Username و Password رو مثل روش قبل عمل نموده و هنگامی که کاربر مجاز شناسایی شد بجای ارسال فایل به برنامه ، یک صفحه ای که نشان از ورود با موفقیت کاربر می باشد بصورت مخفی برای برنامه ارسال میشود مثلا صفحه ای با نام LoginSuccessful.htmlکه حاوی مثلا مقدار Successهست برای برنامه ارسال می شود پس از این برنامه به FTPسرور وب سرور شما با یک Username و Passwordخاص متصل شده و کاربر فایل مورد نظر را از آنجا کپی می کن.لازم به ذکراست که بایستی به کاربر گفته شود که فایل مورد نظر را کجا کپی کند.

mrm0101
سه شنبه 09 بهمن 1386, 17:48 عصر
سلام
اگر منظورتون این است که نرم افزاری نوشته اید که کد ها رو مرز ها را می خواهید در اینترنت بگذارید که فقط افرادی یوز نام و پسورد داشته باشند به اون کد ها دسترسی داشته باشند . این خیلی مشکل نیست . با اینتراوب یه برنامه تحت وب بنویس که یه بانک اطلاعاتی اس کیو ال سرور دسترسی داشته باشی . کاربران در در بانک اطلاعاتی تعریف کن و برنامه تحت وب را در یک ای اس پی روی نت قرار بده . فقط کافی است ادرس ای پی یا ادرس وب سایت را به کاربران بدهی
هیچی نیازی به php و java و غیزه نیست .موفق باشید

robochoo
سه شنبه 16 بهمن 1386, 19:18 عصر
میخوام نرم افزارم یه چیزی مثه YahooMessenger باشه یعنی UserName و Password و مدل دستگاه را از کار بر بگیره و به سایت بفرسته.
تویه سایت هم یه برنامه باشه که بتونه درستی User name , Password رو تشخیص بده و با توجه به مدل دستگاه فایل رو بفرسته. البته اصلا نباید user به فایل دست رسی پیدا کنه.
قسمت اولش رو میتونم بنویسم اما قسمت دومش رو یعنی برنامه رو web رو نمیدونم چیکار کنم؟
خروجی Intraweb یا Websnap چیه؟ باید میزبانم سرویس خاصی ارائه بده؟

مهدی کرامتی
سه شنبه 16 بهمن 1386, 19:40 عصر
برنامه سمت سرور رو باید بصورت Web Service بنویسید و برنامه های Local تون رو Client اون برنامه کنید (با Consume کردن اون وب سرویس).