PDA

View Full Version : یک نکته جالب در مورد DBC

binyaz2003
پنج شنبه 18 تیر 1383, 12:22 عصر
آیا تا به حال تو بانک اطلاعاتی تون با Database Container Events کار کردین ؟
شما می تونید با کنترل events ها روی بانک اطلاعتی و جداول درون اون کنترل داشته باشین
مثلا با beforopentable می تونید وقتی یک نفر یا خود شما می خواید جدول رو باز کنید یک شرط و یا حتی با برنامه نویسی کلمه رمز بپرسید.جالبه نه؟
اما یک مشکل پیش می آد و اون اینه که متن برنامه ای که می نویسید در یکی از فایلهای بانک اطلاعاتی ذخیره میشه و می شه با edit کردن اون از متن برنامه سر در آورد .
خوب هر مشکلی باید راه حلی داشته باشه و خوشبختانه برای این هم یک راه حل هست .
با انتخاب چک باکس events file شما می تونید یک فایل تعیین کنید که متن تمام اتفاقات در اون فایل ریخته بشهو اون فایل رو به پروژه اضافه و کامپایل کنید و دیگه کسی نمی دونه شما چیکار کردین.برایمثال در event مذکور می تونید این کد رو بنویسید:

if oh="ali" && oh is a public
return .t
else
return .f
endif

حالا شما در برنامه خودتون موقع باز کردن دیتابیس اون متغییر رو تعریف و مقدار می دین و بانک و جدول به راحتی باز می شن اما کسی که نمی دونه جدول براش باز نمی شه.
من با visual data manager و visual foxpro و refox mm9 امتحان کردم که جواب می ده اما اما
ریفاکس 8 داس بازشمی کنه متاسفانه!
حالا شاید راه حلی هم برای این باشه.شما بگین

binyaz2003
سه شنبه 23 تیر 1383, 11:00 صبح
آقای کیا و بقیه بچه ها شما نظری در این باره ندارین؟

rezaTavak
دوشنبه 26 مرداد 1383, 03:47 صبح
سلام

نظر اینکه اگه بانک شما به عنوان جدول باز بشه چی؟ و اینکه اگه جدول جای دیگه ای باشه فقط خطای نیافتن بانک را میده و باز میشه!

binyaz2003
چهارشنبه 28 مرداد 1383, 14:12 عصر
خوب پس بدرد اینجور کارا نمی خوره.

reza1357
چهارشنبه 28 مرداد 1383, 14:53 عصر
آیا تا به حال تو بانک اطلاعاتی تون با Database Container Events کار کردین ؟

برای بعضی از کارها اینجور رویدادها بدرد میخره

rezaTavak
چهارشنبه 28 مرداد 1383, 19:06 عصر
سلام

من گفتم مشکلکش چیه همین. ولی برای غیر حرفه ای ها خوبه.

reza1357
پنج شنبه 29 مرداد 1383, 10:57 صبح
:(

rezaTavak
پنج شنبه 29 مرداد 1383, 18:15 عصر
ببخشید منظورم اینه که برای کسی که میخواد جداول شما را باز کنه اگه زیاد سرو کار با فاکس نداشته باشه خوبه نه برای کسی که فاکس را بدونه.

binyaz2003
شنبه 11 مهر 1383, 14:02 عصر
http://www.foxite.com/scripts/foxisapi.dll/foxite.webengine.openarticle?Articleid=0000000026&aid=_13Q11CV9J
حتما مثال رو دانلود کنید
نظرتون راجع به این چیه؟ 8-)