PDA

View Full Version : فرمت دیسکت حقوق بانکها

GGRRSS_2
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 11:27 صبح
سلام جهت تهیه دیسکت حقوق و واریز نمودن حقوق کارمندان شرکت نیاز به فرمت دیسکت بانک ها دارم بانک تجارت را دارم دیگر بانکها را نتواستم پیدا کنم اگر دوستان همراهی نمایند متشکرم

ABERTINO
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 11:34 صبح
فکر نمی کنم این چیزی که بخوای به این آسونیا پیدا کنی اگه این برنامه رو واسه شرکت خاصی می خوای بهتره از طریق همون شرکت اقدام کنی احتمالاً زود تر به نتیجه می رسی

GGRRSS_2
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 11:48 صبح
فکر نمی کنم این چیزی که بخوای به این آسونیا پیدا کنی اگه این برنامه رو واسه شرکت خاصی می خوای بهتره از طریق همون شرکت اقدام کنی احتمالاً زود تر به نتیجه می رسی من به بانک تجارت مراجعه نمودم و دو برگ کپی کاغذ به من دادن که فرمت را آموزش میداد دیسکت را تهیه و تست نمودم جواب داد چون به دیگر بانکها دسترسی نداشتم از طریق سایت درخواست نمودم

javad_hosseiny
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 12:16 عصر
من خیلی وقت پیش برای دو سه تا از بانکها خروجی دیسکت حقوق پرسنل (در نرم افزار حقوق و دستمزد) را تهیه کرده بودم
کار خاصی ندارد
به خود بانک که مراجعه کنید فرمت درخواستی را به شما اعلام می کنند
به طور نمونه فایل موردنیاز بانک تجارت فایلی به نام trans.dat می باشد
که کلیه اطلاعات به صورت 23 رقمی می باشد
سطر اول: 23 عدد صفر
سطر دوم تا آخر: متناسب با لیست حقوق ابتدا کد 10 رقمی شماره حساب و سپس به صورت عدد 13 رقمی جمع حقوق واریزی به حساب صاحب حقوق (دقت نمایید که الباقی عدد تا مبنای 13 رقم باید با صفر پر شود مثلا حقوق 2700000 به ابتدایش 6 عدد صفر باید اضافه شود وبصورت 0000002700000 نوشته شود)
نمونه فایل موردنظر در ضمیمه موجود می باشد
نمونه ایی هم در مورد بانک صادرات موجود هست که آن هم ضمیمه می کنم (اگر از فایل ضمیمه متوجه نشدید ، آن را نیز توضیح دهم) (که در آنجا نام فایل کد اقتصادی صاحب مؤسسه (شرکت یا ...) می باشد و پسوند آن به ترتیب 001 یا 002 به ترتیب تعداد دفعات ارسالی برای بانک می باشد)

GGRRSS_2
جمعه 12 بهمن 1386, 17:38 عصر
من خیلی وقت پیش برای دو سه تا از بانکها خروجی دیسکت حقوق پرسنل (در نرم افزار حقوق و دستمزد) را تهیه کرده بودم
کار خاصی ندارد
به خود بانک که مراجعه کنید فرمت درخواستی را به شما اعلام می کنند
)با تشکر از عنایت جناب عالی بانک تجارت فرمت را بدون هیچ محدودیتی در اختیار گذاشت ولی بانک صادرات نیاز به نامه نگاری دارد که بسیار وقت گیر می شود در صورت امکان در باره فرمت بانک صادرات موارد تکمیلی را ارسال نمایید سپاسگزار خواهم بود

javad_hosseiny
شنبه 13 بهمن 1386, 12:36 عصر
قبلا به صورت ساده تر بود خروجی در فایلی به نام pays.txt و مشابه سیستم بانک تجارت و شماره حساب های 10 رقمی ولیکن چندی است (حدود یکسال) که شماره حساب ها 13 رقمی شده و بصورت جدید می خواهند
نام فایل همانطور که قبلا گفتم کد کارگاه (یا کد اقتصادی یا ...) دقیق این رو نمی دونم کدی است که مسئول حقوق و دستمزد اداره یا شرکت از بانک دریافت می کند
و پسوند آن به ترتیب از 001 تا ... به ترتیب تعداد دفعات ارسالی از شرکت شما به بانک می باشد (مثلا دفعه اول 001 و دفعه بیستم عدد 020 می باشد)
و اما محتویات فایل
سطر اول به ترتیب از سمت چپ:
- کد اقتصادی یا ... (که همان عدد 8 رقمی است)
- عدد 0
- عدد پسوند فایل (همان 001 یا ....)
- تاریخ ارسال دیسکت بصورت 8 رقمی مثلا 861113 برای امروز
- جمع مبلغ واریزی (که توسط این دیسکت برای بانک ارسال می شود) بصورت عدد 15 رقمی (دقت کند که کمبود عدد تا 15 رقم از پشت عدد بصورت صفر پر می شود)
- عدد تعداد واریزی (افرادی که لیست حقوق آنها در دیسکت می باشد (مثلا حقوق 215 نفر از پرسنل شرکت شما) به صورت عدد 5 رقمی
- 10 عدد صفر (0000000000 )

و اما در سطرها بعدی تا انتهای فایل به ترتیب از سمت چپ سطر به صورت ذیل باشد:
- ردیف بصورت 5 رقمی
- شماره حساب 13 رقمی
- حقوق واریزی جهت واریز بصورت 15 رقمی
- 15 عدد صفر (000000000000000)

hbahjat
شنبه 13 بهمن 1386, 18:36 عصر
اگه کسی اطلاعاتی در مورد دیسکت بانک ملی داره یا برنامه ای داره لطفا اینجا بگذاره ممنون

GGRRSS_2
سه شنبه 16 بهمن 1386, 09:43 صبح
بانک سپه نام فایل netpay.txt طول رکورد 25
کدشعبه به تعداد چهار فیلد
شماره حساب به تعداد 8 فیلد
مبلغ به تعداد 12 فیلد
علامت + و یا - به تعداد 1 فیلد
مثال 391 کد شعبه و 8484847 شماره حساب 2150000 مبلغ و + جهت واریز به حساب
+039108484847000002150000

hbahjat
سه شنبه 16 بهمن 1386, 17:03 عصر
بانک سپه تحت ویندوزه یا داس ؟

shinsinbin@yahoo.com
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 13:58 عصر
براش شما یک پیشنهاد دارم و اون اینکه که شما امکان ساخت دیسکت و تنظیم تغییرات رو برای کاربر بگذارید
یعنی این امکان رو بدید که کاربر مشخص بکنه که از ستون 1 تا ستون مثلا 10 شمخصات شماره حساب باشه
از 11 تا 7 مبلغ پول
یعنی خود کاربر بتونه تنظیم بکنه خروجی چه جوری باشه
اینجوری با اکثر بانکها سازگاره
همچنین شما باید بتوانید پیش بینی کارکترهای خاص رو هم بکنید
مثلا یک بانک ممکنه اخر شماره حساب بخواهد علامت + رو بگذارد شما باید این امکان رو بدهید
خیلی کار سختی نیست من نمونه اش رو تو برنامه ها دیدم

GGRRSS_2
جمعه 19 بهمن 1386, 02:25 صبح
براش شما یک پیشنهاد دارم و اون اینکه که شما امکان ساخت دیسکت و تنظیم تغییرات رو برای کاربر بگذارید
یعنی این امکان رو بدید که کاربر مشخص بکنه که از ستون 1 تا ستون مثلا 10 شمخصات شماره حساب باشه
از 11 تا 7 مبلغ پول
یعنی خود کاربر بتونه تنظیم بکنه خروجی چه جوری باشه
اینجوری با اکثر بانکها سازگاره
همچنین شما باید بتوانید پیش بینی کارکترهای خاص رو هم بکنید
مثلا یک بانک ممکنه اخر شماره حساب بخواهد علامت + رو بگذارد شما باید این امکان رو بدهید
خیلی کار سختی نیست من نمونه اش رو تو برنامه ها دیدم
پیشنهادشما کاملا درست است ولی کاربرانی که من با آنها سرکار دارم کد پرسنل خودشان را هربا نام خانوادگیش را جستجو میکند پس بهتر است خود نرم افزار دیسکت را بدهد دستشان

GGRRSS_2
جمعه 19 بهمن 1386, 02:36 صبح
بانک سپه تحت ویندوزه یا داس ؟
دوست عزیز تاکید شده که تحت داس باشد ولی با ویندوز هم مشکلی نداشت

i o manizhe
چهارشنبه 12 مهر 1391, 10:48 صبح
سلام
من فرمت دیسکت بانک ملی رو میخوام به بانک هم مراجعه کردم ولی مراحل اداریش خیلی زیاد
کسی فرمتش میدونه؟