PDA

View Full Version : اجرای event یک فرم از طریق windows

alex_kh58
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 10:32 صبح
می خواستم بدونم امکان پذیر هستش که یکی از Eventهای دکمه ای که روی یک فرم قرار داره و خود این فرم هم جزو یک سیستم هستش بدون اجرای دستی و روال معمولی از طریق Windows سیستم اجرا شده و Event مربوطه از فرم مورد نظر اجرا گردد؟
اگه کمک کنید ممنون می شم:چشمک:

mohammad272005
جمعه 19 بهمن 1386, 03:04 صبح
اگه درست فهمیده باشم احتمالا جوابتون button1.PerformClick() باید باشه.

alex_kh58
جمعه 19 بهمن 1386, 19:38 عصر
اگه درست فهمیده باشم احتمالا جوابتون button1.PerformClick() باید باشه.

نه ببینید من یه سیستم دارم که می خوام از طریق Windows سر ساعت خاصی اجرا بشه و مهم اجرای خود سیستم نیست مهم اینه که بعد اجرا Event خاصی که مدنظر هستش رو اجرا کنه
مثلا برای کلیک یه دکمه که توی کد دستوراتشو نوشتم رو بعد اجرای سیستم برام اجرا کنه.
ممنون:چشمک:

sinpin
شنبه 20 بهمن 1386, 10:11 صبح
نه ببینید من یه سیستم دارم که می خوام از طریق Windows سر ساعت خاصی اجرا بشه و مهم اجرای خود سیستم نیست مهم اینه که بعد اجرا Event خاصی که مدنظر هستش رو اجرا کنه
مثلا برای کلیک یه دکمه که توی کد دستوراتشو نوشتم رو بعد اجرای سیستم برام اجرا کنه.
ممنون:چشمک:
سئوالتون واضح نیست؛
خب یعنی با استفاده از یک تایمر مشکل حل نمیشه ؟

alex_kh58
شنبه 20 بهمن 1386, 12:05 عصر
سئوالتون واضح نیست؛
خب یعنی با استفاده از یک تایمر مشکل حل نمیشه ؟

نه منظورم این نیست
ببینید این حالت زمانی مثل نصف شب می خواد اجرا بشه یعنی بدون دخالت هیچ عنصر خارجی:متعجب:

raravaice
شنبه 20 بهمن 1386, 12:12 عصر

خوب شما چرا برنامه ای که داخل رویداد کلیک دگمه نوشتی به صورت سابروتین یا تابع نمی نویسی که سر ساعت مشخص اونو صدا بزنی به جای اینکه بخوای از message های ویندوز برای صدا زدن رویداد کلیک استفاده کنی؟

alex_kh58
شنبه 20 بهمن 1386, 13:51 عصر
خوب شما چرا برنامه ای که داخل رویداد کلیک دگمه نوشتی به صورت سابروتین یا تابع نمی نویسی که سر ساعت مشخص اونو صدا بزنی به جای اینکه بخوای از message های ویندوز برای صدا زدن رویداد کلیک استفاده کنی؟

آخه این روال یک پروسس ساده نیست یه رویه خیلی طولانی و از چندین کلاس و روال مختلف تشکیل شده که امکان این کار نیست
من در حال حاضر دارم این روال رو تبدیل به یک exe کوچک می کنم که این کارو واسم انجام بده اما تا تموم شدنش وقت می گیره . می خواستم تو این مدت این کارو توسط Windows انجامش بدم.:گیج:

mohammad272005
یک شنبه 21 بهمن 1386, 23:00 عصر
من دوتا راه حل برای اینکار دارم:
1- استفاده از Start > All Programs > Accessories > System Tools > Scheduled Tasksو انتصاب یک Command Parameter (مثل autorun/) برای برنامه شما
2- استفاده از thread و sleepش تا زمان موعود