PDA

View Full Version : update کردن ورژن برنامه

delphi5
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 15:24 عصر
چطو رمیشه کاری کرد تا ورژن برنامه روی کلاینت Update بشه ؟
چه روشی بنظرتون میرسه ؟

dkhatibi
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 19:18 عصر
از زوی هوا و زمین نمی شه!
جدولی حاوی ورژن ایجاد کنید.
ورژن را در اون ثبت کنید.
برنامه هنگام لود شدن ورژن خود را با ورژن جدید مقایسه کند.(ورژن قبلی به نوعی داخل برناامه معرفی شده)
در صورت تمایز ورژنها دو راه وجود دارد.
1- از INDY استفاده نمایید تا فایل جدید منتقل شود.
2- فایل را با شیوه های معمول در صورتیکه مسیر سرور را دارید بر روی دستگاه کلاینت کپی نمایید.
کار سختی شاید باشه اما منطقش اینه!

SYNDROME
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 21:56 عصر
اگر Exe را بر روی سرور قرار دهید و Shortcut آن را بر روی Client ها بسازید با Update کردن Exe سرور همه به راحتی Update می شوند.
موفق باشید

AlirezaBahredar
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 23:50 عصر
ورژن را در اون ثبت کنید.
برنامه هنگام لود شدن ورژن خود را با ورژن جدید مقایسه کند.(ورژن قبلی به نوعی داخل برناامه معرفی شده)
2- فایل را با شیوه های معمول در صورتیکه مسیر سرور را دارید بر روی دستگاه کلاینت کپی نمایید.

جناب خطیبی......
آنچیزی که بنده از تمام تاپیک های شما سر در آوردم اینه که شما ارادتتتتتتتتت ویژه ای به Indy دارید....اخه از هر 100 تاپیکی مختلفی که دوستان در اینجا مطرح می کنند و شما زحمت می کشید و به اونها پاسخ می دهید قریب به 101 مورد این پاسخهای شما به هر نحو به Indy ختم میشه....اخه داداش من....دوست من....به جای کلی گویی و هی Indy...Indy کردن سعس کنیم دوستان رو راهنمایی عملی کنیم....نه اینکه بدتر اونها رو گیج کنیم....

vcldeveloper
جمعه 19 بهمن 1386, 01:52 صبح
اگر سوال را درست بپرسید، هم کاربران بیشتر راغب میشند که بهتون جواب بدند، هم جواب هایی که می گیرید بیشتر بدردتون میخوره!

چطو رمیشه کاری کرد تا ورژن برنامه روی کلاینت Update بشه ؟
شماره ورژن آپدیت بشه، یا اینکه نسخه جدیدی از برنامه در اختیار کاربر قرار بگیره؟
اگر مورد دوم هست، اون وقت این سوال مطرح میشه که در زمان Upgrade باید کل برنامه بروز بشه، یا باید برنامه بصورت Modular باشه و لازم نباشه کاربر برای هر آپدیتی کل برنامه را دانلود کنه؟

سعس کنیم دوستان رو راهنمایی عملی کنیم....نه اینکه بدتر اونها رو گیج کنیم....
بله، ولی وقتی خود کاربر حوصله نداره درست و حسابی مشکلش رو مطرح بکنه، نباید انتظار جواب های دقیق و عملی داشت. سوال کلی جوابش هم کلی میشه.

dkhatibi
جمعه 19 بهمن 1386, 12:00 عصر
این نکته هم توجه داشته باشید که در مجموع جوابهای ناقص می تونه دیگران را ترغیب به جواب بهتر کنه و نتیجه حاصل بشه.
وقتی من می گویم INDY یعنی به راحتی این کار شدمی اشت. کافیه در سایت بگردید فکر کنم آقای سرباززاده یک کد برای انتقال فایل از سرور گذاشته بودند.
یک زمان من می خواشتم یک سری اطلاعات را به برنامه ای روی سرور بفرستم دموهای ایندی را نگاه کردم یک برنامه ی چت جالب بود. با اون با اینکه ظاهرا شباهتی بین مار من نداشت کارم را انجام دادم.
یک کم هم خودتون باید تلاش نمایید.

delphi5
شنبه 20 بهمن 1386, 12:45 عصر
ورژن را در اون ثبت کنید.

مرسی از لطف شما . بنظر میرسه تنها راه حل مشکل همینه اما زمانیکه برنامه اجرا شده چطور میشه یه فایل رو جایگزین ورژن قبل کرد . اصل مسئله هم همینجا بود . آقای کشاورز لطف کردند و درست فرمودند ، من درست مشکل رو مطرح نکرده بودم

Aidin
شنبه 20 بهمن 1386, 14:16 عصر
میتونی از TmxWebUpdate استفاده کنی:

از اینجا قابل دانلود هست (بصورت رایگان و Full Vesion)
http://www.maxcomponents.net/index.php?id=1&page=1

arshia_
یک شنبه 21 بهمن 1386, 12:59 عصر
اگر Exe را بر روی سرور قرار دهید و Shortcut آن را بر روی Client ها بسازید با Update کردن Exe سرور همه به راحتی Update می شوند.
موفق باشید

دوست عزیز این شیوه برای کار در شبکه اصلا مناسب نیست
روش درست این است که برنامه روی هر کدام از کلاینها وجود داشته باشد.و به روشی که دوستان گفتند بروزرسانی شود

mortezakiaee
سه شنبه 23 بهمن 1386, 12:34 عصر
دوست عزیز این شیوه برای کار در شبکه اصلا مناسب نیست
روش درست این است که برنامه روی هر کدام از کلاینها وجود داشته باشد.و به روشی که دوستان گفتند بروزرسانی شود
بحث منحرف میشه ولی برای نظرتون حکم قطعی ندین. محاسن این روش از روش نصب در کلاینت ها خیلی بیشتره

dkhatibi
سه شنبه 23 بهمن 1386, 12:45 عصر
به هیچ وجه بیشتر نیست.
شما در این صورت فقط از یک دستگاه استفاده می کنید و برنامه را اجرا می کنید.
ثانیا در صورتیکه کاربری اجازه ی دسترسی به پوشه ی برنامه داشتع باشه. می تونه به سرور دسترسی یابد و امنیت؟

mortezakiaee
سه شنبه 23 بهمن 1386, 13:25 عصر
امنیت که در این سیستم بسیار بالا تره چون می توانید به کلاینت ها فقط قابلیت read بدهید. برای ماژول هایی که به صورت temporary تغیر می کنند ویا اطلاعات جانبی می توانید یک فولدر جدا بر روی کلاینت داشته باشید.
در ضمن شما از یک سیستم استفاده نمیکنید بلکه تمام داده ها را بر روی یک سیستم متمرکز می کنید.
تازه شما امکان دارید که کلاینت های ناخواسته را از روی سرور ببندید.