PDA

View Full Version : مشکل با تغییر تعداد رنگ یک عکس !

smsh-smsh
جمعه 19 بهمن 1386, 07:09 صبح
آقا من دیگه خسه شدم بس که تو این سایت دنبال جواب مشکلم گشتم !
دوستان عزیز لطفآ مارو از بار علمی تون سیراب کنید:)
و اما مشکلم ! من می خوام یه عکس با فرمت BMP یا JPG که با عمق رنگ 8bit یا 16bit یا ... هست رو به تعداد رنگهای دلخواهم تغییر بدم مثلاً 256 رنگ یا کمتر ! این کار رو نرم افزار فتوشاب به راحتی انجام میده مثلاً تعداد رنگ مورد نظر من 25 رنگ هست که در فتوشاپ با حالت index color این کار انجام میشه ! ولی من خیلی سعی کردم که در برنامم این کارو انجام بدم ولی نشد که نشد ! لطفاً کمکم کنید تا این مشکل رو از سر راهم بردارم ممنون :)

amirsajjadi
شنبه 20 بهمن 1386, 19:44 عصر
با سلام
ببین این برنامه بدرد کارت میخوره

smsh-smsh
یک شنبه 21 بهمن 1386, 01:29 صبح
سلام مرسی از لطفتون ولی این برنامه برای فشرده کردن عکسه و هدف من این نیست بزارین کامل تر براتون شرح بدم به این دو عکس توجه کنید
عکس اول عکسیه با 256 رنگ و جدول رنگهاش و عکس دوم عکسیه با 25 رنگ و جدول رنگهاش که هدف من از پایین آوردن رنگها برای استفاده در یک تابلوی رنگی برای سبک تر شدن بار اطلاعات ارسالی به تابلو هست که فتو شاپ این کار رو میکنه ولی من میخوام برنامم مستقل باشه و نیازی به فتوشاپ نداشته باشه !
امیدوارم شما و دوستان بتونین این مشکل رو از سر راه من بردارین متشکرم :)

ghafoori
یک شنبه 21 بهمن 1386, 09:19 صبح
دوست عزیز سوال شما به vb.net ربطی ندارد این کار یک الگوریتم خاصی دارد شما خودتان باید ان را پیاده سازی کنید فکر کنم فتوشاپ یک همچین الگوریتمی داشته باشه ابتدا میاد تمام رنگها را لیست میکند سپس رنگهای نزدیک بهم را با هم ترکیب کرده یک رنگ را برای ان 2 در نظر می گیرد و این ادخام را انقدر انجام می دهد تا به تغداد رنگ مورد نظر برسد سپس نتیحه را با یکی از فرمت های gif یا gpj دخیره می کند

smsh-smsh
یک شنبه 21 بهمن 1386, 11:26 صبح
مرسی از لطفتون اتفاقاً همچین فکری توی ذهن خودمم بود ولی گفتم شاید .net کلاسی مخصوص به این کار داشته باشه من شروع می کنم به نوشتن ولی اگه به مشکلی خوردم یارتون از ما دریق نکنید انشا الله وقتی کامل شد حتماً الگوریتمشو برای استفاده دوستان رو تاپیک میزارم
بازم ازتون تشکر میکنم :)

sinpin
یک شنبه 21 بهمن 1386, 13:48 عصر
ممکنه کمک کنه :
Encoder..::.ColorDepth Field (http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/system.drawing.imaging.encoder.colordepth.aspx?ref =BenimShopum.com)
How to save a .gif file with a new color table by using C Sharp (http://support.microsoft.com/kb/319061)