PDA

View Full Version : error delphi

tanhayetanha
شنبه 20 بهمن 1386, 10:22 صبح
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان:
یک مشکل برای من پیش اومده.کسی می تونه کمکنه؟
من یک برنامه به زبان دلفی نوشتم زمان اجرا هیچ مشکلی نداره.فقط گاهی اوقات زمانی که برنامه را می بندم (close) براش مشکلی پیش میاد و error زیر رو میده .گاهی اوقات!!!
system error.code:1400.invalid window handle
کسی می تونه کمک کنه ؟لطفا!:عصبانی++:

Saeid59_m
شنبه 20 بهمن 1386, 12:11 عصر
توی برنامه ات از QuickReport استفاده کردی ؟ اگه اینطوره این ارور مال اونه .

tanhayetanha
شنبه 04 اسفند 1386, 17:58 عصر
نه خوشبختانه یا متاسفانه از این component اصلا استفاده نکردم.:اشتباه:

mortezakiaee
شنبه 04 اسفند 1386, 18:04 عصر
تیپ برنامت چیه؟ mdi یا استاندارد؟
موقع close چه کدی داری؟
از ظاهر error اینطوری بر میاد که یه فرم free شده رو دوباره می بندی یا یه کامپوننتت parent نداره

Mahyaa
یک شنبه 05 اسفند 1386, 12:01 عصر
کدی رو که در OnClose داری بررسی کن . اینکه این اتفاق گاهی ، پیش میاد اینه که اجرا شدن یک قسمت خاصی از برنامه (یکی از سرویس ها ) یا باز شدن یکی از فرمها باعث میشه این مشکل پیش بیاد . باید وقت بگذاری و چندین بار برنامه را اجرا کنی و سرویس های مختلف برنامه را از داخلش اجرا کنی و فرمهای متفاوت را باز کنی و برنامه را ببندی ببینی ارور میده یا نه . وقتی ارور ظاهر شد ، با CTrl + F3 پنجره Stack رو باز کن ببین از کجاست (ممکنه مشخص بشه).

راستی سیستم عامل WinXp هست ؟ SP2 ؟

hedi
یک شنبه 05 اسفند 1386, 22:13 عصر
در Debugger Option گزینه Stop Delphi on Expection را تیکش را بردار درست می شه...!!

vcldeveloper
یک شنبه 05 اسفند 1386, 23:02 عصر
در Debugger Option گزینه Stop Delphi on Expection را تیکش را بردار درست می شه...!!
با این کار درست نمیشه؛ خطا همونجا هست، فقط کاربر اونو نمی بینه و برنامه نویس از اون غافل میشه!

tanhayetanha
یک شنبه 12 اسفند 1386, 09:58 صبح
window 2000 روی سیستمم دارم و sp4 .نمی دونم مشکلم چیه ؟حالت های مختلف رو امتحان کردم ولی فایده ای نداره .:متفکر:

ParsaNM
یک شنبه 12 اسفند 1386, 16:54 عصر
اگر در onClose یا OncloseQuery کدی نوشته ای آنها را غطر فعال کن ببین مشکلت حل میشود و قسمت onDestroy را هم چک کن احتمالا چیزط را Free میکنی که بعدا از اون استفاده میشه ... توجه کن اگر Parent رو Free کنی بقیه هم Free میشه