PDA

View Full Version : روش استفاده از Database در #C

mamali_programer
شنبه 20 بهمن 1386, 12:28 عصر
سلام به همه دوستان

چون خیلی از دوستان برای کار کردن با دیتابیس مشکل دارن
من یک برنامه برای کار کردن با دیتابیس نوشتم که خیلی ساده است
البته از روش Disconnected استفاده کردم

اگر هم مشکلی داره به بزرگی خودتون ببخشید

mamali_programer
یک شنبه 21 بهمن 1386, 14:49 عصر
دوستان اگر نظرشونم بگن ممنون میشم

sepide1
یک شنبه 21 بهمن 1386, 18:46 عصر
شکل وشمایل جالبه ولی تغییرات روی آن ذخیره نمیشه مثلا اگه من یه نفر وارد کنم بعد که برنامه را باز وبسته کنم دوباره چیزی از طرف من وارد نشده برای تمام قسمتهاش همینجوری چرا؟:خجالت:
البته میدونم اشکال از کم سوادی منه.

mamali_programer
سه شنبه 23 بهمن 1386, 15:44 عصر
سلام دوست عزیز

دکمه Save باید زده بشه

sepide1
سه شنبه 23 بهمن 1386, 18:13 عصر
سلام دوست عزیز

دکمه Save باید زده بشه
دیگه اینقدم بی سواد نیستم save را هم زدم جواب نداد
اگه کسی روی سیستمش جواب داده به ما بگه چطوری؟

mohammadkhan
سه شنبه 23 بهمن 1386, 20:25 عصر
برای من هم کار نکرد
برنامه شما دوست عزیز چند مشکل اساسی داره
خوشحال میشم بقیه دوستان هم امتحان کنن و نظرشون رو بدن
جناب mamali_programer (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=52810) مایل باشین راجع به برنامه تون بحث کنیم

mershad45
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 01:14 صبح
دیگه اینقدم بی سواد نیستم save را هم زدم جواب نداد
اگه کسی روی سیستمش جواب داده به ما بگه چطوری؟

دوست عزیز چون data base تو خود برنامه است هر بار که برنامه رو اجرا میکنید data base به حالت اولیه برمی گردد پس شما setup برنامه رو بسازین بعد setup رو اجرا کنین میبینین که اطلاعات save می شه

mamali_programer
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 07:50 صبح
سلام به همه دوستان عزیز

من این برنامرو روی کامپیوتر های دیگه اجرا کردم و جواب داد .

آقای mohammadkhan (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=28612) اگر ممکنه بقیه مشکلاتشو بگید

از همه دوستان ممنون هستم

mohammadkhan
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 10:01 صبح
نقش دکمه add رو نادیده نگیرین. وقتی تکست باکس پر هست و روی add کلیک میکنیم ببینین چی پیش میاد؟
وقتی دکمه save را میزنیم برای خروج از برنامه باز هم باید save کنیم. چرا؟
یه سری مشکلات دیگه که زیاد به چشم نمی یاد ولی خیلی خوبه اونها هم رفع بشه.
مثلا در قسمت tell باید از نوشته شدن حروف جلوگیری بشه
یا وقتی دکمه save زده میشه چک نمیکنه که شماره هم وارد شده و .....

mamali_programer
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 10:38 صبح
دوست عزیز ، سلام

کاملا حق با شماست

در مورد Save ، حق باشما است . راستش نخواستم خیلی وقت روی اون بزارم . می خواستم زود تموم بشه . ولی به 1 flag میشه درستش کرد .

ولی من منظورتون در مورد

نقش دکمه add رو نادیده نگیرین. وقتی تکست باکس پر هست و روی add کلیک میکنیم ببینین چی پیش میاد؟

متوجه نشدم . اگر ممکنه بیشتر توضیح بدید

mohammadkhan
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 12:37 عصر
وقتی روی دکمه add کلیک میکنیم و تکست باکس پر هست، محتویات تکست باک هم در فیلدهای ادد شده نمایش داده میشود در حالیکه ما میخواهیم اون تکست باکس جدید رو خودمون بهش اطلاعات بدیم.

mamali_programer
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 13:05 عصر
ببخشید ولی من هنوز هم متوجه نشدم

منظورتون اینه که وقتی دکمه ادد زده میشه نباید محتویات تکس باکس به گرید ویو انتقال پیدا کنه ؟
اگر منظورتون اینه دلیلش هم بگید لطفا .

ممنون

اَرژنگ
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 15:29 عصر
یک اشکال اصلی این است که این برنامه یک لایه است، ریختن کد اس کیو ال ، لایه منطق در لایه اینترفیس درست نیست.

قبلا در این فروم مثال برایه برنامه نویسی ۳ لایه گذاشته شده بود، پیداش کنید ، برایه مثال از ۳ لایه کمتر نباید شروع بشد، برنامه نویسی یک لایه عادتهایه بد را آموزش میده

sepide1
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 18:52 عصر
1. اولین چیزی که من متوجه نشدم اینه که چرا باید حتما در exe اطلاعات وارد کرد تا جواب بگیری
2. چرا وقتی که در exe اطلاعات وارد شد و سورس برنامه را Run می کنی اطلاعات که در exe بود می پرد
3. چرا از یک بانک در دو جا استفاده می کنید(debug و داخل پوشه برنامه (آیا به این فکر کردید اگر رکوردهای شما زیاد بود با دو بانک مشابه چه اتفاقی می افتد)
در پایان همه اینا را گفتم که خودم چیزی یاد بیگیرم

mamali_programer
شنبه 27 بهمن 1386, 07:55 صبح
سلام sepide1 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=54519) عزیز

دوست عزیز من متوجه منظورتون نشدم :

. اولین چیزی که من متوجه نشدم اینه که چرا باید حتما در exe اطلاعات وارد کرد تا جواب بگیری

من دوتا دیتابیس به کار نبردم . میتونید اوونی که توی debug هستو پاک کنید . اوونو خودش ساخته . اگر سورس برنامرو اجرا کنید میبینید که از چه دیتا بیسی استفاده میکنه

چرا از یک بانک در دو جا استفاده می کنید(debug و داخل پوشه برنامه (آیا به این فکر کردید اگر رکوردهای شما زیاد بود با دو بانک مشابه چه اتفاقی می افتد)

آیا بعد از اینکه برنامه اجرا میشه و شما اطلاعاتو وارد میکنید ، دکمه Save هم میزنید ؟

چرا وقتی که در exe اطلاعات وارد شد و سورس برنامه را Run می کنی اطلاعات که در exe بود می پرد

ما همه برای یاد گرفتن به این سایت اوومدیم . هیچ کس نمیتونه بگه که خدای #C هست

در پایان همه اینا را گفتم که خودم چیزی یاد بیگیرم

اَرژنگ
یک شنبه 28 بهمن 1386, 06:09 صبح
ما همه برای یاد گرفتن به این سایت اوومدیم . هیچ کس نمیتونه بگه که خدای #C هست
من فکر نمیکنم که منظوری داشتند، اینکه شما زحمت کشیدید و این مثال را گذاشتید قابل تشکر است.
من فکر میکنم که سوالشان چیزه دیگری است، و به کاره شما اشکالی نمیگیرند. فقط اگر میشد سوالشان را درک کرد من سعی میکردم جواب بدم! :)

mohammadkhan
یک شنبه 28 بهمن 1386, 12:58 عصر
دوست عزیز جناب mamali_programer ضمن تایید گفته جناب آرژنگ باید بگم هیچکس اینجا ادعایی مبنی بر استاد بودن و بی عیب بودن نداره. اینجا همه جمع شدیم تا چیزهایی رو که بلدیم به دیگران یاد بدیم و چیزهایی رو هم که بلد نیستیم از دیگران یاد بگیریم. امیدوارم متوجه منظورم شده باشین. اگر می بینین کسی از برنامه شما انتقادی میکنه (من جمله خودم) مطمئنا سعی در بهبودی برنامه داره و همه ما دوست داریم برنامه های شما و دیگر دوستان برنام نویسمون بی نقص باشه.

mamali_programer
یک شنبه 28 بهمن 1386, 13:31 عصر
سلام به همه دوستان

من منظور خاصی نداشتم .

اگر بد منظورمو رسوندم معذزت می خواهم . قصد جسارت نداشتم