PDA

View Full Version : اشکال از کجاست؟؟؟

mojtaba-saleh
شنبه 20 بهمن 1386, 19:31 عصر
سلام
من برای اتصال به دیتابیس Sql از این کانکشن استرینگ استفاده میکنم

Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename="|DataDirectory|\sms.mdf";Integrated Security=True;User Instance=True

برای خواندن مقادیر مشکلی ندارم ولی برای Insert و یا Update بعد از اینکه برنامه بسته شد. دوباره همه چیز بر میگرده و ذخیره نمی شه.

وقتی به جای |DataDirectory| آدرس کامل را میدم درست میشه مثل این :

Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename="D:\Documents and Settings\Mojtaba\My Documents\Visual Studio 2005\Projects\Sms\Sms\sms.mdf";Integrated Security=True;User Instance=True

اشکال در چیه ؟
برای Insert و یا Update از این روش استفاده می کنم :
اول که اینو ایمپورت می کنم : Imports System.Data.SqlClient
بعد مثلا برای آپدیت از این کدها استفاده میکنم :

Dim command As New SqlCommand
command.Connection = objcon
command.CommandText = "Update ITT SET Title='" & Title.Text & "',Type='" & TypeD & "' Where ID='" & ID & "'"
objcon.Open()
command.ExecuteNonQuery()
objcon.Close()

دارم دیونه میشم . :عصبانی++:
لطفا یکی کمک کنه

mojtaba-saleh
یک شنبه 21 بهمن 1386, 08:44 صبح
کسی نمی دونه چرا؟
آیا میشه از sqlserver باشه؟ ( من برا پروژم یه ستاپ درست کردن و sqlserver رو هم بهش add کردم . برای امتحان یه بار sqlserver رو اجرا کردم تا قبل از نصبش رو رفتم و بعد exit کردم )
آیا از این می تونه باشه؟

Pouria.NET
یک شنبه 21 بهمن 1386, 15:34 عصر
به نظر من اشکال از عبارت INSERT یا Update باید باشه. اولا قبل از باز شدن Connection از یه بلوک TRY استفاده کن و بعد هم به کمک Step in سعی کن بفهمی که کدت داره چیکار می کنه.

mojtaba-saleh
یک شنبه 21 بهمن 1386, 15:53 عصر
درست شد. از کد نبود از دیتابیس بود.
خودم فهمیدم از چی بود. کاشکی حداقل این تاپیکو نزده بودم. کسی به جز پوریا جان حتی سعی کمک هم نکرد. بی خود یه کارت زرد هم بهم دادید. دستتون درد نکنه