PDA

View Full Version : فعال کردن یک button از درون buttonدیگر

dorna1985
یک شنبه 21 بهمن 1386, 20:28 عصر
سلام
دو تافرم دارم که فرم2 از فرم1 باز می شه(فرم2 یک childformبرای فرم1). در فرم1 buuton1 دارم و در فرم2 button2. حالا چطور میتونم وقتی buuton2از فرم2 زده می شه. درونش button1که مربوط به فرم1 است انجام بشه.؟؟؟؟؟

raravaice
یک شنبه 21 بهمن 1386, 20:42 عصر
سلام

کافیه تمام کارهایی رو که قرار هست توی رویداد کلیک فرم 1 انجام بشه توی یه تابع عمومی public تعریف کنی بعد از طریق فرم 2 ، form1.نام تابع رو صدا یزنید.

موفق باشید

dorna1985
پنج شنبه 25 بهمن 1386, 17:43 عصر
این کار مشکل منو حل نکرد. کاری که قراره انجام بشه اینه که تعدادی از کومبو های فرم 1 رو تغییر بده .هر جند من تمام کومبو هارو باform1. صدا می زنم هیچ تغییری نمی کنه . می تونه به این قضیه مربوط باشه؟
راهی وجود نداره که که buutonفرم1 را در buttonفرم2 فعال کنم بدون صدا زدن توابعی که قراره انجام بشه؟

Mahdi.Kiani
پنج شنبه 25 بهمن 1386, 22:23 عصر
دوست عزیز به طور کل برداشتتون از مسئله غلط هست .. روشتان هم بدتر از برداشتتون
من اصلا متوجه نمی شم که چرا نیاز دارین که یک چشم بندی (فراخوانی button1 از فرم 1 درون فرم 2) انجام بدین
مشکل اصلی شما چیه؟ اونو بیان کنید تا راه حل بذارم جلوی پاتون
دقیقا بگین می خواین چیکار کنین.. حتی المقدور یه نمونه برنامه ساده هم که حاوی مشکل شماست بفرستین تا اصلاح شدش را براتون بفرستم
موفق باشید

Zeytoon
جمعه 26 بهمن 1386, 01:18 صبح
این برنامه به آسانی این کاری که خواستین انجام میده

sinpin
جمعه 26 بهمن 1386, 09:27 صبح
سلام
دو تافرم دارم که فرم2 از فرم1 باز می شه(فرم2 یک childformبرای فرم1). در فرم1 buuton1 دارم و در فرم2 button2. حالا چطور میتونم وقتی buuton2از فرم2 زده می شه. درونش button1که مربوط به فرم1 است انجام بشه.؟؟؟؟؟
شاید بهتر باشه یک متود پابلیک درون فرم 1 داشته باشید که هم درون فرم 1 و هم بیرون از آن اون رو صدا بزنید. (در واقع درون OnClick دکمه در فرم یک اون متود رو صدا میزنید و ...)