PDA

View Full Version : استخراج اطلاعات یک فیلد از AccessDataSource

azygole
سه شنبه 23 بهمن 1386, 13:10 عصر
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما دوستان . من با زبان c#.net و بانک access کار می کنم و می خواهم اطلاعات یک فیلد را از AccessDataSource استخراج کنم ولی دستور آن را نمی دونم .مثلا در دلفی می نویسیم table1.fields[0].asstring اما اینجا نمی دونم چی میشه . میشه راهنماییم کنید . با تشکر فراوان .

azygole
سه شنبه 30 بهمن 1386, 13:36 عصر
سلام . فکر نمی کنم سئوال من برای شما برنامه نویسهای حرفه ای سخت باشه ها! چرا جواب سئوال منو نمی دین؟؟؟ تا الان 40 نفر نگاه کردن اما هیچ کس جوابمو نداده :( . خواهش می کنم یه جوابی یه راه حلی یه پاسخی .... دست شما درد نکنه . قبل از این که جوابمو بدین هم ازتون تشکر می کنم .

علی ارجمندی
سه شنبه 30 بهمن 1386, 22:41 عصر
دوست عزیز سلام
شیوه کار با بانکهای اطلاعاتی توی دات نت با دلفی (ا32 بیتی) فرق میکنه
اینجا با جداول بصورت offline کار میشه . ابتدا باید اطلاعات رو داخل یکجور
جدول حافظه ای بنام DataTable لود کنی (البته با یک Sql Select) بعد روی
رکوردها داخل حافظه پیمایش انجام بدی و خروجی رو مثلاً یک دستور دیگه
Sql ذخیره کنی

DataSet.Table(N).Row(M).Columns(K)

اینم یه مثال
http://www.dotnetspider.com/tutorials/MoreAboutDataTable.aspx

azygole
چهارشنبه 01 اسفند 1386, 10:36 صبح
سلام آقای ارجمندی واقعاً خیلیییییییی ممنون که جواب سئوالمو دادین . بعد از مدتها یکی جوابمو داد . اما آقای ارجمندی من این روش رو هم بلد بودم . من می خوام وقتی از شی ء AccessDataSource استفاده می کنم بعد از اینکه یه select توش انجام دادم بتونم اطلاعات فیلدها رو ازش دربیارم عین کاری که توی delphi به راحتی انجام میشه . من الان مجبورم این اطلاعات رو توی یه grid نمایش بدم و از grid اطلااعات رو دربیارم اینوری یه عالمه کد بیخودی جلوی چشم کاربر میاد که صورت خوشی نداره . اما آقای ارجمندی خواهش می کنم ادامه بدین و جوابمو بدین . باز هم تشکر می کنم .

azygole
یک شنبه 26 اسفند 1386, 16:13 عصر
آقای ارجمندی من که کد مورد نظرمو پیدا نکردم اما یه کلکی زدم اومدم توی gridم فونتهای ستونهایی که نمی خوام ببینم رو اینقدر ریز کردم که دیده نشه اما این روش جالب نیست کاش کدشو پیدا می کردم