PDA

View Full Version : گرفتن عنوان و آدرس یک صفحه

reza_22
جمعه 26 بهمن 1386, 16:51 عصر
با سلام
فرض کنید که ما یک toolbar برای browser ساختیم که یک دکمه برروی آن قرار گرفته است که هنگامی که کاربر برروی آن کلیک کند به یک صفحه از قبل مشخص شده ی php برود.
من چگونه می توانم آدرس و عنوان صفحه ای را که کاربر از آن آمده است دریافت کنم؟

majoran
جمعه 26 بهمن 1386, 19:23 عصر
<input name="cancel" type="button" class="submitbtn" id="cancel" value="باز گشت" tabindex="6" onclick="javascript:history.go(-1)" />
با استفاده از این کد به یک صفحه قبل میرید

tabib_m
جمعه 26 بهمن 1386, 21:00 عصر
آدرس:

$_SERVER['HTTP_REFERER'];

برای به دست اوردن عنوان، باید آدرس مورد نظر رو باز کنی و بریزی توی یک متغیر و بعد مقداری که توی تگ title ثبت شده رو برداری.
البته این کد در صورتی جواب میده که کاربر از توی صفحه ی x به صفحه ی شما منتقل شده باشه، نه این که توی صفحه ی x بوده و بعد به صورت دستی آدرس داخل نوار آدرس رو عوض کرده باشه!

اگر میخوای توی اون toolbar ت یه همچین کلیدی بذاری، میتونی مثلا از روش GET استفاده کنی و آدرس صفحه ی جاری رو (همچنین عنوان صفحه رو) به صفحه ی مورد نظرت بفرستی.

موفق باشید.

reza_22
جمعه 26 بهمن 1386, 21:56 عصر
آدرس:

$_SERVER['HTTP_REFERER'];
برای به دست اوردن عنوان، باید آدرس مورد نظر رو باز کنی و بریزی توی یک متغیر و بعد مقداری که توی تگ title ثبت شده رو برداری.
البته این کد در صورتی جواب میده که کاربر از توی صفحه ی x به صفحه ی شما منتقل شده باشه، نه این که توی صفحه ی x بوده و بعد به صورت دستی آدرس داخل نوار آدرس رو عوض کرده باشه!

اگر میخوای توی اون toolbar ت یه همچین کلیدی بذاری، میتونی مثلا از روش GET استفاده کنی و آدرس صفحه ی جاری رو (همچنین عنوان صفحه رو) به صفحه ی مورد نظرت بفرستی.

موفق باشید.

ممنون. حالا چطور می تونم محتویات یک صفحه را با url اون بازیابی کنم؟

tabib_m
شنبه 27 بهمن 1386, 14:30 عصر
از fopen (http://ir.php.net/manual/en/function.fopen.php) میتونی استفاده کنی...