PDA

View Full Version : مشکل در نصب sql server 2000

farnooshhp
جمعه 26 بهمن 1386, 22:55 عصر
من در هر نوع ویندوزی که میخوام sql server 2000 رو نصب کنم قبل از شروع نصب ارور میده که کامپوننتهای sql در این ورژن ویندوز قابل نصب نیست و تنها کامپوننتهای کلاینت را می توان نصب کرد. و بعد که نصب تمام میشه به پایگاه داده محلی وصل نمیشه :عصبانی++:
خواهش می کنم در این مورد منو راهنمایی کنید چون در همین ورژن ویندوز که الان این ارور رو میده قبلا نصب شده و مشکلی نداشته است
قبلا از لطف دوستان سپاسگذارم

رضا عربلو
جمعه 26 بهمن 1386, 22:59 عصر
شما چه ورپنی از اس کیو ال را می خواهید بر روی چه ویندوزی نصب کنید؟
احتمالاً که نمی خواهید SQL 2000 Enterprise را بر روی ویندوز XP نصب کنبد!

farnooshhp
جمعه 26 بهمن 1386, 23:20 عصر
ببینید من میخوام روی ویندوز مدیا سنتر ایکس پی سرویس پک دو sql server 2000 رو نصب کنم
اما بخدا باور کنید دو سال پیش دقیقا روی همین ویندوز برای یک پروژه اونو نصب کردم و مشکلی نداشت!

reza_rad
شنبه 27 بهمن 1386, 09:49 صبح
قبل از شروع نصب ارور میده که کامپوننتهای sql در این ورژن ویندوز قابل نصب نیست و تنها کامپوننتهای کلاینت را می توان نصب کرد. و بعد که نصب تمام میشه به پایگاه داده محلی وصل نمیشه
دوست عزیز این خطا فقط زمانی اتفاق می افته که شما روی ویندوزی که سرور نیست دارید نسخه ای از SQLServer رو که مخصوص سرور هست نصب می کنید. یعنی همانطوری که گفتند شما دارید نسخه Enterprise رو نصب می کنید. توجه کنید که sql server 2000 هم نسخه Enterprise داره و هم Personal شما باید نسخه Personal edition رو روی xp نصب کنید.

samispeed
شنبه 27 بهمن 1386, 12:08 عصر
شما ابتدا برنامه sql server به همان صورت client نصب کنید بعد از آن که تمام شد بروید تو خود cd بعد یک پوشه داره با نام MSDE آنجا یک فایل exe هست آنرا نصب کنید در انتهای کار برید Enterprice manager رو باز کنید و local خودتان رو بیاورید بعد کلیک راست رویش کنید گزینه new sql server registration انتخاب کنید و اسم کامپیوتر انتخاب کنید next بزنید بعد finish تا تمام شود

farnooshhp
شنبه 27 بهمن 1386, 23:40 عصر
ممنون از کمکتون ولی اصلا قبل از اینکه وارد برنامه نصب بشه که من چیزی رو بخوام انتخاب کنم این ارور رو میده
لطفا بگید چطور میشه به صورت personal نصبش کرد

hesam_hma
شنبه 27 بهمن 1386, 23:59 عصر
معمولا تو سی دی Sql Server هر چهار نسخه اون هست شما بهتره یکی از نسخه های Developer یا Standard رو نصب کنید ، اگه این نسخه ها رو نداشت یکی از این نسخه ها رو تهیه کنید ، البته به نظر من شما بهتره نسخه 2005 رو نصب کنید

M0h$enRunTime
یک شنبه 28 بهمن 1386, 02:08 صبح
این مشکل نصب SQL SERVER2000 رو منم داشتم. اینقد نصب کردم تا به روش تجربی نصاب شدم.
اصلا فرق نمیکنه ویندوزت چیه (البته غیر از ویستا) . اگه دیدی نصب نمیشه ویندوزتو عوض کن
بعد یکی از اینارو انتخاب کن Enterprise 0r Standard 0r Developer 0r Personal
در مرحله بعد SQL Server 2000 Components
بعد Install DataBase Server
بعد Local Computer
بعد Clients tools
فقط یادت نره اگه اون پیغام خفن رو میده ویندوزتو عوض کن.
اگه زرنگ باشی می تونی از SQLSERVER 2005 استفاده کنی که با .NET ارائه شده
نصبشم راحته

samispeed
یک شنبه 28 بهمن 1386, 09:56 صبح
شما که گفتی client نصب می کند