PDA

View Full Version : هزینهj2ee

sindrela_7690
یک شنبه 28 بهمن 1386, 00:45 صبح
سلام
برای درس مهندسی نرم افزار استاد به من وظیفه پیدا کردن معماری مناسب برای برنامه آموزش کشور را داده است من معماری j2ee را انتخاب کردم اما نمی دانم هزینه استفاده از آن چقدر می شود.خواهش می کنم در این مورد مرا راهنمایی کنید.

Bahmany
یک شنبه 28 بهمن 1386, 11:47 صبح
لطفا بفرمائید منظورتان از هزینه چیست ؟
هزینه زمان ، هزینه وقت و ... ؟

saeed_Z_F
سه شنبه 30 بهمن 1386, 14:37 عصر
سلام
هزینه استفاده از یک تکنولوژی جنبه های مختلف دارد . مثلا مالی ، زمانی ، نیروی انسانی ، توسعه و...
که بعضی از این هزینه ها به صورت مستقیم ربطی به تکنولوژی انتخابی نداره بلکه به بازار و نیروی کار مربوط میشه .

sindrela_7690
سه شنبه 30 بهمن 1386, 23:07 عصر
سلام
هزینه این تکنولوژی از لحاظ راه اندازی و توسعه

persianshadow
دوشنبه 06 اسفند 1386, 19:07 عصر
خب زیاد نیست.ببین بیشترین هزینه مربوط به دستمزد پرسنل هست و بیشترین مشکل مربوط

به کم بودن نیروی متخصص و مسلط به فناوری های JEE . و اگر پروژه شما هم web base باشه

باز هم مشکلی نیست چون در حال حاضر اکثر سرورها فناوری های مربوط به جاوا رو پشتیبانی

می کنن و دست کم از سرور TOM CAT پشتیبانی می کنند.

ولی در کل با استفاده از تکنولوژی های مربوط به جاوا به موارد زیر دست پیدا می کنی :

1. معماری انعطاف پذیر

2.قابلیت حمل و ایجاد نسخه های مختلف با کمترین هزینه

3.پیروی از استانداردهای روز دنیا

4.قابلیت حضور در بازارهای جهانی

...........

javaphantom
دوشنبه 06 اسفند 1386, 22:12 عصر
خب زیاد نیست.ببین بیشترین هزینه مربوط به دستمزد پرسنل هست و بیشترین مشکل مربوط

به کم بودن نیروی متخصص و مسلط به فناوری های JEE .

...........

این آمار رو از کجا آوردید و می شه بگین در کدام قسمت ما نیروی متخصص زیاد داریم.؟

javaphantom
دوشنبه 06 اسفند 1386, 22:19 عصر
[QUOTE=persianshadow;473668]و اگر پروژه شما هم web base باشه

باز هم مشکلی نیست چون در حال حاضر اکثر سرورها فناوری های مربوط به جاوا رو پشتیبانی

می کنن و دست کم از سرور TOM CAT پشتیبانی می کنند.
[QUOTE]

tomcat یک سرور نیست یک container یا همان کانتینر یا یک ظرف است که مدیریت طول عمر servlet های ما رو دارند.

خوب در حال حاضر IIS هم همین کار رو انجام می ده aspx داره پشتیبانی میکنه.
پس همچینم مشکلی کی میگین نیست یک جورایی هست؟
بهتر نیست به جایی که می دونید متخصص در زمینه جاوا کم هست و پولم که نمی دن درست یعنی گفتیت زیاد نیست خوب همون asp بهتر دیگه؟
این آمارها رو دوست دارم بدونم از کجا آوردید. می خوام در انتخاب شغل فیلیم تجدید نظر کنم
ممنون می شم بگید

javaphantom
دوشنبه 06 اسفند 1386, 22:22 عصر
سلام
برای درس مهندسی نرم افزار استاد به من وظیفه پیدا کردن معماری مناسب برای برنامه آموزش کشور را داده است من معماری j2ee را انتخاب کردم اما نمی دانم هزینه استفاده از آن چقدر می شود.خواهش می کنم در این مورد مرا راهنمایی کنید.

معماری J2EEچی هست؟ می شه توضیح بدید که چیست و چرا اینرو انتخاب کردید؟ اگر می خواستید به غیر از این معماری رو انتخاب کنید چه معمار دیگری را انتخاب می کردید؟
راستی تکنولوژی من شنیده بودم هزینه داره و لی معماری نشنیده بودم.

javaphantom
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 13:54 عصر
حالا که جواب منو ندادی من مجبورم سوال رو بصورت عمومی بکنم تا بقیه اساتید کمکم کنند.

billguess
چهارشنبه 28 بهمن 1388, 17:14 عصر
شاید من واسه ابراز نظر دیر رسیده باشم اما باید عرض کنم که بازی با کلمات چندان در رسیدن به مطلوب کمک نمی کنه
در مورد معماری وتکنولوژی هم باید عرض کنم برخی معماری ها جهت پیاده سازی توسط بعضی تکنولوژی ها پایدار ماندند وبرخی تکنولوژی ها بر اساس ارتقای معماری هایی برمبنای آنها رشد می کنند
علی ایحال تخمین هزینه ها اعم از زمان و... مستلزم شناخت کامل از کار و محیط و صد البته تکنولوژی و معماری کاندید می باشد
ومعمولا تخمین هزینه ها به شکل فله ای در حد یک پیشگویی نافرجام ممکن است پشیمانی بزرگی به بار آورد