PDA

View Full Version : نوشتن برنامه ای برای تحلیل مدار های الکتریکی

abbas198
یک شنبه 28 بهمن 1386, 11:34 صبح
ببخشید من می خواستم یه برنامه بنویسم که با اون بشه مدار های الکتریکی رو تحلیل کرد کسی می تونه منو راهنمایی کنه که از کجا شروع کنم. یا این که یه چیزایی بهم بگید.
با تشکر

reza_hajizade
شنبه 03 فروردین 1387, 11:00 صبح
سلام
1- رشته تحصیلی شما برقه ( یا یکی اززیر شاخه هاش ) یا نه برنامه نویسی
2- پایه ریاضی خوبی داری چون بهش خیلی احتیاج داری
3- میخوای چطوری این کار رو انجام بدی یعنی چطوری به چه نحوی توی چه حدی ؟
مثل SPICE قدیمی که گره و معادلات عناصر بصورت NOTPAD بهش داده میشد و عمل شبیه سازی رو انجام می داد

شما اینا رو بگی بنده می گم واسه شروع چی کار بکنی و چه کتابی رو بخونی
خودم برنامه نویس نیستم ولی می تونم توی شروع کارتون کمکتون بکنم

موفق باشی :لبخندساده:

amir_saniyan
یک شنبه 04 فروردین 1387, 14:04 عصر
سلام
تا اونجا که یادمه تو جلد دوم درس مدارهای الکتریکی (ترجمه دکتر پرویز جبه دار مارالانی) نحوه تحلیل مدارهای الکتریکی با استفاده از ماتریس‌ها و به شکل کلی وجود داشت. فکر کنم اول باید روی اون قسمت مسلط بشی بعد کارهایی که دیگران انجام داند رو ببینی (مثل Spice)، بعد تو Codeproject.com و همچنین توی www.sf.net (http://www.sf.net) رو بگردی (دنبال پروژه‌های Open Source) و بعد کار رو شروع کنی.
به هر حال اگه کاری در این زمینه انجام بدید خیلی ارزشمنده و امیدوارم موفق باشی.

A_Salimi
شنبه 24 فروردین 1387, 18:11 عصر
سلام

ببینید اگه قراره که فقط تحلیل کنید که نرم افزارهای زیادی برای شما کار تحلیل رو انجام میدن مثل : Electronic work bench ، protel ،Matlab، orcad ،protus و . . .

اما اگه میخواهید خودتون برنامه بنویسید باید روشهای تحلیل مدار رو بلد باشید (مثل مش یا گره و . . . ) و بعدش با استفاده از ماتریس ها یی که بدست میاد به محاسبه بپردازید .

mohpooria
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 16:21 عصر
آخه چرا نوشته منو پاک می کنید؟
درام راهنمایی می گیرم
مگر چی کار کردم؟
خلاف قوانین که نیست

Salar Ashgi
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 18:52 عصر
آخه چرا نوشته منو پاک می کنید؟
درام راهنمایی می گیرم
مگر چی کار کردم؟
خلاف قوانین که نیست

اولا اینجا تالار C#‎ نیست ، در صورتیکه شما گفته بودید میخوام با C#‎ بنویسم .

ثانیا شما در تاپیک یک کاربر دیگری سوال شخصی خود را می پرسید ، هر چند مرتبط است ولی

درست نیست ، برای سوالات خودتون تاپیک جداگانه ایجاد کنید .

mortezamsp
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 00:54 صبح
با سلام .
چند وقت پیش این پی دی اف رو پیدا کرده بودم ببین حتما بدردت میخوره .یه راهنمایی کلی هست درباره نحوه شبیه سازی و تحلیل مدار : http://irpdf.ir/book-7122.html