PDA

View Full Version : آیا میشه بانک داده SQL Server بی نیاز از خود SQL Server کار کنه؟

javad2000
دوشنبه 29 بهمن 1386, 14:47 عصر
سلام
همونطور که می دونید وقتی بانک داده Access رو توی برنامه VB.net به کار می گیریم، برای اجرا شدن اون برنامه در کامپیوترهای دیگه، نیازی نیست خود MS-Access نصب باشه. اما شنیدم برای اجرا شدن بانک SQL باید خودش هم نصب باشه. آیا راهی هست که بانک داده SQL-Server مستقل از خود نرم افزار، مورد استفاده VB.net قرار بگیره؟

با تشکر

Elham_gh
دوشنبه 29 بهمن 1386, 14:50 عصر
خیر!باید حتما SERVER نصب شود.

javad2000
دوشنبه 29 بهمن 1386, 16:42 عصر
خیر!باید حتما SERVER نصب شود.
من نمی فهمم!
پس چرا بعضی برنامه نویس ها میگن اکسس را فراموش کن به سراغ اس کیو ال بیا؟!!!!
وقتی برنامه اکسس بی نیاز از هر چیزی به راحتی اجرا میشه برای چی باید برم سراغ اس کیو ال؟

اصلاً شما که برنامه نویس حرفه ای هستید، برای بانک داده برنامه های تحت ویندوز از چی استفاده می کنید؟ اگه میگید «اس کیو ال»، پس آیا هر برنامه ای می نویسید، کاربر شما باید حتماً اس کیو ال سرور نصب کنه؟؟؟!!!!

reza_rad
دوشنبه 29 بهمن 1386, 16:58 عصر
پس آیا هر برنامه ای می نویسید، کاربر شما باید حتماً اس کیو ال سرور نصب کنه؟؟؟!!!!
sqlserver یک دیتابیس سرور است که شما می تونید تحت شبکه و روی یک سرور اون رو راه اندازی کنید و برنامه های تحت شبکه شما بدون نیاز به نصب sql server در سیستم کلاینت می توانند با یک دیتابیس مرکزی کار کنند.
البته برای برنامه های Stand alone طبیعیه که باید روی هر کامپیوتر SQLServer نصب بشه ولی برای برنامه های client server فقط این نیاز در سمت سرور هست.
برتری اس کیو ال سرور بخاطر پشتیانیش از حجم بزرگتری از داده ها - سرعت بیشتر و قدرت بیشتر در تحت شبکه بودن و بسیاری مسایل دیگر هست نه در راحتی کار با DBMS .

javad2000
دوشنبه 29 بهمن 1386, 21:04 عصر
sqlserver یک دیتابیس سرور است که شما می تونید تحت شبکه و روی یک سرور اون رو راه اندازی کنید و برنامه های تحت شبکه شما بدون نیاز به نصب sql server در سیستم کلاینت می توانند با یک دیتابیس مرکزی کار کنند.
البته برای برنامه های Stand alone طبیعیه که باید روی هر کامپیوتر SQLServer نصب بشه ولی برای برنامه های client server فقط این نیاز در سمت سرور هست.
برتری اس کیو ال سرور بخاطر پشتیانیش از حجم بزرگتری از داده ها - سرعت بیشتر و قدرت بیشتر در تحت شبکه بودن و بسیاری مسایل دیگر هست نه در راحتی کار با DBMS .
با این حساب، میشه بگید رایج ترین بانک داده ای که برنامه نویس های حرفه ای، به خصوص برنامه نویسان دات نت برای برنامه های Stand-alone از اون استفاده می کنند چیه؟ آیا اکسس هست یا چیز دیگه؟

Aidin
دوشنبه 29 بهمن 1386, 21:15 عصر
نمیشه یک قانون کلی برای همه گفت
باید با توجه به نیاز های هر پروژه (حجم داده ها ، سرعت پردازش ، تعداد کاربران و ........)
تعیین کرد که چه بانکی نیاز هست.
اگر کار شما در حدی هست که Access کافی هست براتون ، خوب مشکلی نیست با همون Access کار کنید ولی اگه از DB تون امکانات بیشتری میخواین ، خوب باید اون رو به MS-SQL یا DB های دیگه تغییر بدین

ali_kolahdoozan
دوشنبه 29 بهمن 1386, 21:55 عصر
شما نیاز حتمی به نصب کامل sql ندارید برای یک client میتوانید از msde برای sql2000 و برای sql2005 از sqlexpress استفاده کنید . اما برای بیش از یک client بهتره و اکثرا باید خود sql روی server شما نصب بشه . client ها هم هیچی لازم ندارن فقط به شبکه وصل باشن و server رو ping کنن بسه

linux
سه شنبه 30 بهمن 1386, 00:10 صبح
سلام
همونطور که می دونید وقتی بانک داده Access رو توی برنامه VB.net به کار می گیریم، برای اجرا شدن اون برنامه در کامپیوترهای دیگه، نیازی نیست خود MS-Access نصب باشه. اما شنیدم برای اجرا شدن بانک SQL باید خودش هم نصب باشه. آیا راهی هست که بانک داده SQL-Server مستقل از خود نرم افزار، مورد استفاده VB.net قرار بگیره؟
با تشکر
می توانید از نسخه compact sql sever 2005 استفاده کنید در مجموع چندتا dll هست که در حدود 2-3 مگابایت فضا اشغال می کنه

m_zi
سه شنبه 30 بهمن 1386, 08:49 صبح
شما نیاز حتمی به نصب کامل sql ندارید برای یک client میتوانید از msde برای sql2000 و برای sql2005 از sqlexpress استفاده کنید . اما برای بیش از یک client بهتره و اکثرا باید خود sql روی server شما نصب بشه . client ها هم هیچی لازم ندارن فقط به شبکه وصل باشن و server رو ping کنن بسه

با سلام
من بر روی یک کامپیوتر می خوام برنامه ام را نصب کنم و از Sqlserver 2000 هم بر روی همان کامپیوتر استفاده می کنم دنبال راهی بودن که وقتی برنامه را به مشتری می دم دیگه نیازی به نصب sql server نباشه الان خوشحال شدم این تاپیک رو دیدم . میشه بیشتر توضیح بدیدن که بر روی یک کامپیوتر که نیازی به شبکه ندارد چگونه بودن نصب sqlserver مشتری اؤ نرم افزار استفاده کنه و بعلاوه برنامه ام به بانک اطلاعاتی وصل باشه . گفتید msde ????

مرسی

ali_kolahdoozan
سه شنبه 30 بهمن 1386, 08:54 صبح
توی cd خود sql یک نرم افزار هست سبک و کم حجم به نام msde وقتی نصبش کنی دیگه روی سیستم مشتری نیازی به sql نیست . محیط هم نداره فقط یک server از نوع local در اختیارت می زاره . و باهاش میتونی کار کنی فقط باید بانکت رو attach کنی بهش و خلاص

m_zi
سه شنبه 30 بهمن 1386, 10:03 صبح
توی cd خود sql یک نرم افزار هست سبک و کم حجم به نام msde وقتی نصبش کنی دیگه روی سیستم مشتری نیازی به sql نیست . محیط هم نداره فقط یک server از نوع local در اختیارت می زاره . و باهاش میتونی کار کنی فقط باید بانکت رو attach کنی بهش و خلاص

ببخشید منظورم اینه که من نمی خوام sql روی کامپیوتر مشتری نصب کنم مثل وی بی که روی کامپیوتر مشتری نیاز نیست . می خوام فقط dll های مورد نیاز توسط setup برنامه ام روی کامپیوتر طرف نصب بشه .

ali_kolahdoozan
سه شنبه 30 بهمن 1386, 10:31 صبح
شما انگار متوجه نمیشی این دیگه خود sql نیست یک برنامه کوچیک جانبی است مثل dotnetframework نصب اون الزامی است اما با setup میتونی اونو نصب کنی .