PDA

View Full Version : comboBox is DataGrid

M * M * A
دوشنبه 29 بهمن 1386, 23:18 عصر
با سلام
من چطور می تونم یک دیتا گرید داشته باشم که بعضی از سلول های آن دارای یک دکمه باشد که وقتی ما روی آن کلیک کردیم بتوانم مقداری را که درون یک تکس باکس است را در آن بریزم؟
مانند تصویر زیر

Mahdi.Kiani
سه شنبه 30 بهمن 1386, 00:06 صبح
سلام
عنوان تاپیکتون که اصلا با متن تاپیک جور در نمیاد
در این مورد، و برای combo درون گیری، قبلا یک دوستی پرسیده بود و من جوابشون را داده ودم و نمونه برنامه ها فرستادم براشون
پیداش کنید.
چن مشکل شما هم دقیقا همون جوریه
موفق باشید

پ و :
راستی امضات خیلی باحاله...... ایول

amir_pro
سه شنبه 30 بهمن 1386, 00:50 صبح
سلام به دوستان
این برنامه ای است که آقای کیانی زحمت کشیده بودند و به من دادند(من:=فرد مخاطب پست 2)

silentrise
سه شنبه 30 بهمن 1386, 05:22 صبح
سلام
اقای کیانی من این برنامه رو دیدم . خیلی عالی بود .فقط اگر لطف کنید توضیح بدید ممنون میشم !
باسپاس

Mahdi.Kiani
سه شنبه 30 بهمن 1386, 08:48 صبح
سلام
اقای کیانی من این برنامه رو دیدم . خیلی عالی بود .فقط اگر لطف کنید توضیح بدید ممنون میشم !
باسپاس

سبام
خواهش می کنم
البته اگه amir_pro لینک تاپیک اصلی براتون می فرستادن بهتر بود
من در اون تاپیک از این روش یه عنوان یک روش کثیف یاد کردم.
ایشون (amir_pro ) می خواستن ، که موقعی که مقدار درون combobox داخل گرید تغییر می کنه، یک عمل خاصی در برنامه انجام بدن. مثلا یه select بر اساس مقدار انتخاب شده بزنن.
دقیقا یه چیزی مثل selectedIndexChanged برای کمبو.
و همونطور که مستحضر هستین، کمبو های گرید این event را ندارن.
من اومدم و یک comboBox معمولی در حالت runtime به برنامه اضافه کردم. و خاصیت datasource اون را با خاصیت datasource همون کمبویی که در گرید است، برابر قرار دادم.
از خواص ADO.Net اینه که اگر چند تا کمبو را با یک Datasource مشترک پر کنید، با تغییر یکی ، دیگری هم به طور مناسب تغییر خواهد کرد که امری کاملا منطقی هست.
خوب حالا 2 تا کمبو داریم. یکی درون گرید. یکی هم که خودمان ایجاد کردیم.
حالا می تونیم از رویداد SelectedIndexChanged یا هر رویداد دیگری درون کمبو معمولی استفاده کنیم.
دقت کنید که من باز هم فکر می کنم که راه های رسیدن به ... باز هم بیشتر از این می باشد.:چشمک:
این روش هم مشکلات خاص خودش را داره ولی برای را انداختن کار خوبه.
موفق باشید

M * M * A
سه شنبه 30 بهمن 1386, 08:54 صبح
ممنون از فایلی که فرستادید.ولی مشکلم را حل نکرد.
فکر کنم باید بیشتر توضیح بدم.
من می خواهم در یکی از سلول های دیتا گرید یک دکمه وجود داشته باشد (همان گونه که در شکل بالا مشاهده می کنید) که وقتی کاربر روی دکمه کلیک کرد یک فرم باز بشه و مقادیری را انتخاب کند و بعد آن مقادیر در آن سلول ریخته بشود.دقیقا مثل نرم افزار های حسابداری.(پارسا)

Zeytoon
سه شنبه 30 بهمن 1386, 21:49 عصر
این کد این کارو انجام میده

موفق باشید

Mahdi.Kiani
سه شنبه 30 بهمن 1386, 22:34 عصر
ترو تمیز و خوشکل کردنش با خودت
موفق باشید